Jump to content

Las Vegas Shows  

Welcome to Celine Dion Forum

Welcome to Celine Dion Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be a part of Celine Dion Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here
  • Click here to become a member!

Celine in presa romaneascaset your scanners free :)

• Please log in to reply
147 replies to this topic

asiii m

asiii m

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
    • Member ID: 13,133
  • 707 posts
  • Local time: 08:14 AM
  • Skin: Celine 2016
  • Country: Romania
  • Born: 1991
Da, este de doua pagini, mi-am luat azi revista. e un articol bunicel, neutru, insa jumate din ceea ce scrie este despte Mariah Carey si Whitney Houston  :whistling: iar restul despre taking chances, Vegas& Co.  Mai e si o poza bestiala din shooting-ul Taking chances, sunt super happy ca au pus-o tocmai pe aia  :P
Some people have everything - they have nothing.

May 21st, 2008 - Paris, Bercy & November 22nd, 2013 - Antwerpen, Sportpaleis

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 413
  • 1,360 posts
  • Born: 1987
mai il gasesc maine? :(
nu am apucat sa vad asta la timp....
daca nu, poate scana cineva?
Asi, poate vii la mine sa scanam si sa punem aici.
Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image                                                       Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
    • Member ID: 6,138
  • 672 posts
  • Local time: 10:14 AM
  • Born: 1983
Celine Dion, ultimul spectacol în Las Vegas 17 dec 2007

Celine Dion a susţinut de curând ultimul concert din cadrul turneului pe care timp de cinci ani l-a susţinut la Caesars Palace din Las Vegas.
În timpul spectacolului de adio, cântăreaţa de origine canadiană şi-a deschis sufletul în faţa admiratorilor care au ascultat-o cântând de sute de ori pe această scenă, mărturisindu-le că recenziile dure pe care spectacolul le-a primit la început au descurajat-o iniţial, aducând-o la un pas de a renunţa.
Concertul de adio a fost într-adevăr remarcabil, iar cei care au fost prezenţi în sală nu-l vor uita prea curând. A fost un spectacol plin de emoţie, presărat cu monologuri melancolice şi răscolitoare şi amintiri frumoase depănate de Celine Dion, care şi de această dată a fost aplaudată la scenă deschisă. „La un momenta dat simţeam că mă scufund, exact ca Titanicul“, a mărturisit cântăreaţa în timpul unuia dintre monologurile sale. „Dar echipa m-a încurajat, ne-am susţinut şi am continuat, căci spectacolul trebuie să meargă mai departe, chiar dacă au fost foarte multe momente când lucrurile nu au mers cum voiam noi“, a mai spus Celine Dion.

După piesa cântată cu emoţie la sfârşitul ultimului său concert de la Caesars Palace, Celine Dion şi-a invitat pe scenă soţul, Rene Angelil, şi pe fiul lor, Rene Charles, acum în vârstă de şapte ani, care s-a grăbit să adune petalele de tradafiri care au căzut pe scenă şi să i le ofere mamei sale. „Mulţi dintre noi şi-au lăsat în fiecare seară familia acasă doar pentru ca spectacolul să fie cel mai bun şi vă asigur că a meritat efortul“, a spus cântăreaţa emoţionată.

Turneul „A New Day...“
În anul 2000, când turneul din Las Vegas era încă în stadiul de proiect, cântăreaţa a rămas însărcinată şi i-a spus soţului şi managerului său, Rene Angelil, că nu vrea să continue. „Pentru prima dată simţeam că viaţa mea are un sens, ştiam foarte sigur că voiam să fiu o mamă bună şi eram dispusă să renunţ la cariera de cântăreaţă pentru a mă ocupa de fiul şi familia mea“, spunea Celine Dion într-un interviu pe care l-a dat cu puţin timp înainte de ultimul spectacol.
Însă soţul ei a convins-o să nu renunţe, explicându-i că în joc erau mai multe decât ar fi putut ea crede. Era vorba de foarte multe persoane implicate şi de foarte mulţi bani, căci scena, decorurile şi costumele folosite în timpul spectacolului au costat 95 de milioane de dolari. În plus, contractul pe care Celine Dion îl semnase pentru trei ani urma să îi aducă 100 de milioane de dolari, un record mondial pentru un turneu de prestaţii live. Astfel, ambiţioasa cântăreaţă a mers mai departe, în ciuda primelor recenzii, deloc mulţumitoare, pe care le-a primit după primele câteva concerte din cadrul turneului. Apoi, încet-încet, lucrurile s-au îndreptat, soarele a răsărit şi pe strada ei, iar Celine Dion a încheiat acum seria de cinci ani de concerte susţinute fiecare în faţa a peste 4.000 de spectatori.

Încasări de peste 400 de milioane de dolari
De la prima reprezentaţie din cadrul turneului, în martie 2003, şi până în prezent, spectacolul lui Celine Dion intitulat „A New Day...“ a avut încasări de peste 400 de milioane de dolari, fiind urmărit de aproape trei milioane de fani, iar biletele pentru ultimul spectacol s-au vândut pe eBay chiar şi cu 1.900 de dolari.
Luna trecută, cântăreaţa canadiană a lansat albumul „Taking Chances“, primul din ultimii patru ani, iar înainte de a părăsi scena de la Caesars Palace, Celine Dion şi-a cucerit definitiv admiratorii, cântându-le piesa ce dă titlul albumului. „Mâine dimineaţă mă întorc în lumea reală şi îmi voi relua slujba de mamă şi soţie, mă voi dedica în întregime familiei mele“, a declarat Celine Dion imediat după ultimul spectacol din Las Vegas.
Posted Image

Posted Image

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,144
  • 2,435 posts
  • Born: 1988
super frumos articolul....deci se poate si la noi...
Anisoara, de unde anume ai luat ceea ce ai postat?
Posted Image

Posted Image Posted Image

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
poftim linkul: www.allpress.ro/stire/18-12-07/1091935.htm
Posted Image

Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 255
  • 1,745 posts
  • Local time: 09:14 AM
Thanks ;)
Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva!

http://celinedion.ev....ro/coppermine/

asiii m

asiii m

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 707 posts
http://images.google...ttp...l=ro&sa=G

uitati-va de imbecilitate de articol...la un moment dat pierede firull si vb despre Annie Lennox...fara sa schimbe insa subiectul...mare e gradina Domnului! :xmas_mad:

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
UItati-va ce am gasit.

EXCLUSIVE! Interview with a famous: Celine DionJanuary 7th, 2008

She’s the biggest selling female artist of all time (seriously. This s***’s undisputed. Yes, more than Mariah), she’s mad as a box of hair, and we j’adore her like you wouldn’t believe. Or maybe you would. And we interviewed her in her suite in Vegas (and when we say suite, this place was bigger than an entire Barratt housing estate). These are the real life words - on drinks, drugs and the gays - from Celine Dion’s very own mouth…

Loving the whole new look with the huge hair and everything…
Thank you. You know, it’s not really risqué, because… maybe for me, because people are used to seeing me pretty much simpler, maybe, not as forward; I would have a shirt under my jacket. But I feel like I want to play, I want to have a good time. That hair is to play, that make-up is to play, and those songs are to play, and those things that we try on the album, and pictures, it’s just pictures. I’m doing it for fun, because I love doing it.

Do you mind that people say ’she’s a bit geeky’?
What does that mean?

It means sort of like ‘a good girl’.
But I am a good girl. I’m such a good girl.

Have you got a naughty side?
I don’t think so. I’m that good. I’m a good girl. I’m not a troublemaker. I party when it’s time. I don’t do drugs. I don’t drink.

Have you ever done drugs?
Never

Not even one little puff?
The only time I did one puff was in Holland, where it’s legal. And I went to a cafeteria with some girls, with the little boats and the canals and we stopped and I tried.

And…?
Nothing. No. But I didn’t choke. I took one puff and I said, ‘Ok, nothing happened!’ It was funny. It was for us like cheating. ’Oooh!’ You know, there might be paparazzi!

And you don’t drink at all?
Occasionally. Champagne, a glass of wine…

When were you last squiffy?
What is squiffy?

A little bit drunk.
The last time a little bit was at Pure [a Vegas nightclub], the last party we had at Pure and I think I had three tequilas, double tequilas.

Under the table!
[Laughs] Don’t start any trouble now!

The bad side of Celine Dion…
Yeah, she had three double tequilas! It was with Rene and we were both of us, ‘Woo, we should go home, so glad to have a chauffeur.’

Before you come out of the loo with your dress tucked in your knickers…!
No, I have a lot of people in my entourage, they do a good job! Of course. I was not drunk but I was a little bit like you said - squiffy. I like that word - I’ll try to remember it!

Have you ever seen a drag queen doing Celine Dion?
Actually, yes. A few. And I work with a lot of gay people as well. And I have to say that we do work pretty well together. I’m somebody who has a strong personality and I’m strong in my gestures and I think they like that from me.

Did you learn anything about yourself from the drag queen?
I’m not trying to really say ‘Oh my God, do I do that?’ No. I do look at what they do. Actually sometimes they make me laugh backstage, they put my stuff on and they do my gestures, and they try to make me laugh. It works!

Fire them!
You know what, I think gay people know how to have fun! And if you can’t have a good time and just play, it’s not worth it. You have to have a good time.

And what if your little boy turns out to be one of the boys?
I want him to be successful as a human being. I want my son to be able to talk to me. I’m with him, I wanted that son. If he’s a gay person, he’s not any less of my son, or any less happy for that.

Celine’s new single, ‘Eyes On Me’, is out today. Yey!
Posted Image

Posted Image

asiii m

asiii m

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 707 posts
Huh?! :innocent:
Parca era vb de Celine in presa romaneasca...
Am vazut si eu la sectiunea engleza...how I love this girl...she's such a sweetie  :xmas_biggrin:  :innocent: in sfrasit un interviu in care nu e intrebata aceleasi chestiuni  :kicking:

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Celine Dion va inscrie o melodie in concursul pentru imnul Jocurilor Olimpice
data publicarii: 18/01/2008 in Ziarul de Iasi

Celine Dion va sustine primul ei concert in China in aprilie si a propus o melodie la concursul pentru imnul Jocurilor Olimpice de la Beijing din 2008, au spus miercuri organizatorii evenimentului, citati de Reuters.

Cintareata de 39 de ani, care a cistigat numeroase premii Grammy, a decis sa sustina un concert la Beijing, pe 13 aprilie, care va face parte din festivitatea oficiala de celebrare a Jocurilor Olimpice.

"Echipa sa a depus o melodie la Comitetul pentru alegerea imnului", a spus Kan Ke, directorul adjunct al Departamentului de Cultura si Ceremonii al Comitetului de Organizare a Jocurile Olimpice de la Beijing. "Sintem incintati de Celine, care a cintat o melodie apreciata de toata lumea la una dintre Olimpiadele trecute."

Dion a cintat imnul "The Power of the Dream" la ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice de la Atlanta in 1996, dar a devenit cunoscuta in Asia cu melodia "My Heart Will Go On", de pe coloana sonora a filmului "Titanic".

Stadionul Muncitorilor, care are 64.000 de locuri, unde va avea loc concertul lui Dion de pe 13 aprilie, va gazdui meciuri de fotbal in cadrul Jocurilor Olimpice.

In ceea ce priveste imnul evenimentului, acesta va ramine secret pina pe 8 august, cind va avea loc deschiderea oficiala a Jocurilor Olimpice, potrivit lui Kan. (NewsIn)

PS. Si tocmai azi am vazut-o pe Celine pe un post rusesc. :w00t:  Au vorbit f frumos si au zis ca are toata sansa sa cistige. :D .Ii dorim succese!
Posted Image

Posted Image

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,435 posts
super articol si sunt foarte curioasa de melodie. abia astept. :clap:
Posted Image

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Si eu sunt curioasa, dar avem de asteptat pina pe 8 august.O vesnicie.
Posted Image

Posted Image

Rose Dawson

Rose Dawson

Member

• Members
  • Pip
    • Member ID: 17,354
  • 14 posts
  • Local time: 01:14 AM
  • Born: 1986
Multumim pentru articole.
Posted Image

asiii m

asiii m

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 707 posts
In popcorn, numarul pe februarie e o pozica cu Celine (coperta Taking chances), cam micut, ce-i drept, dar macar au bagat-o in seama (si de bine)

Iata continutul articolului:
"Un nou album, un nou stil, o noua provocare. Celine Dion abordeaza stilul rock, pe alocuri cu influente r^b, insa albumul contine si cateva balade. Piesele sunt in limba engleza, iar printre colaboratori se numara Timbaland (wtf???), Snoop Dog (again, wtf???), ben Moody (fostul chitarist de la Evanescense), Ne-Yo."

Ce prostie, auzi, Timbaland& Snoop...ala :msn-tongue: aici au dat-o-n bara  :msn-tongue:

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
:P saracii nu au avut de unde sa  se documenteze :sofunny:
Posted Image

Posted Image

Rose Dawson

Rose Dawson

Member

• Members
  • Pip
    • Member ID: 17,354
  • 14 posts
  • Born: 1986
Stiri mincinoase. :rolleyes:
Posted Image

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
Rose, te rog pe viitor sa postezi ceva mai cu noima ;)

Or fi aia aiuriti si nu se documenteaza, ca majoritatea din presa romaneasca, insa nu cred sa creeze vre-o problema. Cei care asculta Celine stiu ca nu e adevarat, iar cei care nu asculta... well... poate ii face curiosi :P
Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image                                                       Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

gabriela precup

gabriela precup

Celine Fanatic

• Members
  • PipPipPip
    • Member ID: 5,502
  • 367 posts
  • Local time: 07:14 AM
  • Country: romania
da..mai bine nu va obositi ochii citind astfel de articole.Si forumul asta e serios,nu trebuie postat orice :P

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,435 posts
pana la urma, vorba lui Alexiel, poate ca vazand lumea ca Timbaland chipurile ar fi produs pt Celine, vor asculta macar de curiozitate sa vada cum suna. ^_^  nu e un articol mincinos...ci doar pe jumatate adevarat :giggle:
Posted Image

Mary_celine

Mary_celine

Member

• Members
  • Pip
    • Member ID: 10,126
  • 30 posts
Celine Dion, in concert. Cu par pe picioare .
Posted Image

După apariţia scheletică de la ultimul spectacol din Las Vegas, Celine Dion a pregătit un look şi mai interesant pentru fanii săi. A ales cu grijă rochia în care urma să apară pe scenă în faţa publicului din Tokio, şi-a pus coafura la punct şi s-a machiat atent. Vedeta în vârstă de aproape 40 de ani a uitat însă un mic amănunt. Diva născută în Canada a trecut cu vederea părul inestetic de pe picioare şi, cum rochia pe care a purtat-o era destul de scurtă, se poate spune cu uşurinţă că apariţia ei nu a fost tocmai una reuşită. Firele de păr lăsate să crescă în voie au fost puse în evidenţă de lumina care bătea din spatele interpretei „My Heart Will Go On”. Fanii adevăraţi ştiu să treacă însă peste astfel de detalii. Chiar şi neepilată pe picioare, Celine a stârnit ropote de aplauze.
Posted Image  
Posted Image

asiii m

asiii m

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 707 posts
wtf is this??? :furious: si ce-i poza aia?

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,435 posts
deci sa inteleg ca...stirea asta care a aparut si aici a fost preluata de toate posturile tv din Romania? jalnic.
Posted Image

Mary_celine

Mary_celine

Member

• Members
  • Pip
    • Member ID: 10,126
  • 30 posts
Ce sa mai zic nu au deja de ce se lega.In loc sa scrie ca a avut o prezentatie superba...saracii ce-i preocupa. :evil:
Posted Image  
Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Ce tampiti! Nu e par, e puf - pe care il are aproape toata lumea!

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
Calmati-va, fetelor. Nu numai voi ati observat asta, ci toata lumea. Se vede si din comentariile de pe protv.ro
Totusi ce e exagerat observa oricine.

Edited by celindi, 16 March 2008 - 03:39 AM.

Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Revista GLAMOUR are interviu exclusiv pt Romania cu Celine, un insert cu o fotografie din "Taking Chances" si o reclama la parfum ;) Go get it!

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Ar putea cineva scana?
Posted Image

Posted Image

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Mi-a facut cineva poze :
[URL=http://img85.imageshack.us/my.php?image=p1010661lo2.jpg]Posted Image
Posted Image

Posted Image

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Posted Image
Posted Image

Posted Image

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Posted Image
Posted Image

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

This topic has been visited by 9 user(s)

miss-de-carca, Anisoara, alyna, Mrs.Goldman, max24, lacramioara, laly25, brujocrow, azteca_1990

Administrators: Koolan & Bellamy