Jump to content

Las Vegas Shows  

Welcome to Celine Dion Forum

Welcome to Celine Dion Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be a part of Celine Dion Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here
  • Click here to become a member!

Celine in presa romaneascaset your scanners free :)

• Please log in to reply
147 replies to this topic

monica3

monica3

Newbie

• Members
    • Member ID: 24,095
  • 5 posts
  • Local time: 12:19 AM
  • Skin: Celine 2016
  • Country: romania
  • Born: 1994
stim cu totii ca CELINE DION este cea mai buna cantaresta si altii sa nu mai scoata barfe si povesti...atunci puteti comenta cand aju geti si voi ca ea...CELINE  esti idolul meu  :D  :wub:

monica3

monica3

Newbie

• Members
    • Member ID: 24,095
  • 5 posts
  • Local time: 12:19 AM
  • Born: 1994
CELINE i love you!!!!!!!! sunt talenta in muzica..dupa cum am mai spus cant melodiile lui CELINE si ma simt chiar foarte bine am avut succes cu I`M ALIVE:X:X si ascult deasemena i surrender, alone, that`s the way it is, intr`o buna zi..vreau sa ajung si eu ca tine celine!!:D cel mai mult mi`as dori ca canttam impreuna ..si ca pare o fantezie..dar..cum ai cantat cu charise poti canta si cu mine ..nu uita sunt cel mai mare fan al tau :yes:  :clap:

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,144
  • 2,435 posts
  • Local time: 08:19 AM
  • Country: Romania
  • Born: 1988
off-topic: Monica, bine ai venit pe forum. Am sa te rog ca data viitoare daca vrei sa mai completezi la vreunul din posturile tale sa dai edit, nu sa postezi de doua ori. Sper ca o sa ne dai si noua cateva din interpretarile tale.  ^_^
Daca vrei sa ne spui mai multe despre tine posteaza aici:
http://www.celinedio...nd33-t3172.html
:flowers:
Posted Image

Posted Image Posted Image

dark_angel

dark_angel

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,591
  • 1,529 posts
  • Local time: 01:19 AM
A aparut un articol in "Click", azi, despre faptul ca Celine este insarcinata a doua oara... sau ceva de genul asta, pentru ca este o mare varza. I-am facut o poza pentru ca au pus o poza foarte funny si caracteristica cu Celine.  :P Titlu articolului m-a lasat masca pentru ca, inca,  nu imi dau seama daca se refera la ea :lol: Anyway, puteti sa-l citit daca va plictisiti ca mine  :giggle: Printre altele zice in articlol ca Rene-Charles isi doreste o surioara. Ca nota informativa si Asii vrea fetita. :P

Attached Files

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
    • Member ID: 6,138
  • 672 posts
  • Local time: 10:19 AM
  • Born: 1983
hihi multumim pentru articol!
PS: Si eu vreau o nepotica  :baby:
Posted Image

Posted Image

dark_angel

dark_angel

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
Nu e in presa romaneasca, dar este Celine in Paris Match si se gaseste si la noi. Sunt super poze. Chiar merita cumparata! :D am sa ii fac poze zilele astea la articol, dar daca vreti revista se gaseste la magazinele cu reviste din mall-uri si supermarket-uri and such. :)

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
sunt aceleasi poze ca de pe site ul Paris Match ?
Posted Image

Posted Image

dark_angel

dark_angel

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
Nu imi dau seama unde sunt pozele pe site-ul paris match, daca mai sunt. Anyway - uite doua pagini din revista. :D E poza mea preferata! :D Asta si cu aia de la ziua lui Rene :)

Attached Files

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
uite aici : http://www.parismatc...utour-du-monde/
Posted Image

Posted Image

dark_angel

dark_angel

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
Mercik mult de link :) sunt in revista si poze care nu sunt pe site. uite scanu-ri aici: http://www.celinedio...s...t=0&start=0

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
mersi sunt superbe. la noi in chisinau nu cred ca se gaseste revista.
Posted Image

Posted Image

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Celine Dion isi construieste un Water Park acasa, dar vecinii nu sunt incantati de idee!

Celine Dion e foarte incantata de noile planuri care privesc modul de distractie de la ea acasa. Artista vrea sa-si construiasca un Water Park pe proprietatea pe care o detine impreuna cu sotul ei, Renee Angelil. Vecinii ei nu sunt deloc incantati de idee si nu inteleg cum de Celine a facut rost de aprobari pentru un asemenea proiect.

Cantareata in varsta de 41 de ani vrea sa investeasca 12,5 milioane de dolari pentru Water Park, construind doua piscine imense, mai multe tobogane si chiar un rau artificial.

„Mi se pare o dementa sa faci asa ceva intr-un cartier linistit. Nu inteleg cum se i s-a dat permisiunea sa contruiasca, pentru ca in orasul nostru exista destul de multe restrictii in aceasta privinta”, a declarat un vecin al artistei pentru National Esquierer.

sursa :http://www.acasatv.ro/casa-familie/celine-dion-isi-construieste-un-water-park-acasa-dar-vecinii-nu-sunt-incantati-de-idee.html
Posted Image

Posted Image

liviu

liviu

Member

• Members
  • Pip
    • Member ID: 6,934
  • 29 posts
  • Local time: 02:19 AM
  • Born: 1982
Să se mute dacă nu le convine :)) Celine rules!
20 mai 2008  @ Bercy - Paris
10 iunie 2012 @ Colosseum - Las Vegas

dark_angel

dark_angel

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
este un articol in 'OK'  numarul de luna asta. E despre sarcina, of course, si are o poza draguta cu ea super happy, de cand a fost in Africa de Sud. Eu nu am revista - am vazut-o la o tipa, in autobuz :P

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Celine Dion va cânta la gala Premiilor Oscar

Celine Dion va urca pe scenă la gala de decernare a Premiilor Oscar din acest an pentru a aduce un omagiu vedetelor trecute în nefiinţă, informează site-ul starpulse.com. Cântăreaţa canadiană va deveni astfel solista care a susţinut cele mai multe recitaluri la acest important eveniment al cinematografiei americane, cel de anul acesta fiind al şaselea pentru ea. La ceremonia Premiilor Oscar, care va avea loc pe 27 februarie 2011, Celine Dion va interpreta melodia „Smile“ în cadrul momentului numit sugestiv „In Memoriam“.
Posted Image

Posted Image

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Celine Dion se intoarce in Las Vegas, impreuna cu gemenii sai

Celine Dion se reintoarce la Las Vegas, pentru un nou spectacol gazduit de celebrul Caesar's Palace, impreuna cu gemenii sai, Nelson si Eddy. Concertele lui Celine Dion vor incepe pe 15 martie.

Miercuri, gemenii lui Celine Dion, Nelson si Eddy, si-au facut debutul in Las Vegas, "orasul pacatelor", alaturi de mama lor, informeaza omg.

Celine Dion, in varsta de 43 de ani, s-a intors in Las Vegas, alaturi de sotul sau, Rene Angelil, fiul cel mare, Rene-Charles, de 9 ani, dar si impreuna cu gemenii, nascuti pe 13 octombrie 2010.

Numele gemenilor, Nelson si Eddy, au fost date dupa numele lui Nelson Mandela si al lui Eddy Marnay, un compozitor francez.

Celine Dion a admis recent ca lunile scurse de la nastere au fost epuizante, insa acum este gata sa-si reia spectacolele din Las Vegas.

"Eu iau lucrurile unul dupa altul", a declarat cantareata, pentru revista franceza Gala. "Am avut momente de lipsa de activitate. Clipe de fericire extraordinare, urmate de altele de oboseala. Strigam fara motiv, dar apoi am avut grija de mine insumi. Apar lucruri de genul asta, dupa ce nasti un copil, cand mamele au cu adevarat nevoie de un suport emotional", spune Celine Dion.

Concertele de la Caesar's Palace ale lui Celine Dion se reiau pe 15 martie 2011, dupa ce diva a cantat timp de cinci ani pe aceasta scena, informeaza site-ul oficial al cazinoului american.

Celine Dion a castigat de cinci ori premiul Grammy, iar discurile sale s-au vandut in peste 200 de milioane de exemplare, in intreaga lume

sursa :http://www.ziare.com/muzica/cantareti/celine-dion-se-intoarce-in-las-vegas-impreuna-cu-gemenii-sai-1076172
Posted Image

Posted Image

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Celine Dion se intoarce in Las Vegas, impreuna cu gemenii sai

Celine Dion se reintoarce la Las Vegas, pentru un nou spectacol gazduit de celebrul Caesar's Palace, impreuna cu gemenii sai, Nelson si Eddy. Concertele lui Celine Dion vor incepe pe 15 martie.

Miercuri, gemenii lui Celine Dion, Nelson si Eddy, si-au facut debutul in Las Vegas, "orasul pacatelor", alaturi de mama lor, informeaza omg.

Celine Dion, in varsta de 43 de ani, s-a intors in Las Vegas, alaturi de sotul sau, Rene Angelil, fiul cel mare, Rene-Charles, de 9 ani, dar si impreuna cu gemenii, nascuti pe 13 octombrie 2010.

Numele gemenilor, Nelson si Eddy, au fost date dupa numele lui Nelson Mandela si al lui Eddy Marnay, un compozitor francez.

Celine Dion a admis recent ca lunile scurse de la nastere au fost epuizante, insa acum este gata sa-si reia spectacolele din Las Vegas.

"Eu iau lucrurile unul dupa altul", a declarat cantareata, pentru revista franceza Gala. "Am avut momente de lipsa de activitate. Clipe de fericire extraordinare, urmate de altele de oboseala. Strigam fara motiv, dar apoi am avut grija de mine insumi. Apar lucruri de genul asta, dupa ce nasti un copil, cand mamele au cu adevarat nevoie de un suport emotional", spune Celine Dion.

Concertele de la Caesar's Palace ale lui Celine Dion se reiau pe 15 martie 2011, dupa ce diva a cantat timp de cinci ani pe aceasta scena, informeaza site-ul oficial al cazinoului american.

Celine Dion a castigat de cinci ori premiul Grammy, iar discurile sale s-au vandut in peste 200 de milioane de exemplare, in intreaga lume.

sursa :http://www.ziare.com/muzica/cantareti/celine-dion-se-intoarce-in-las-vegas-impreuna-cu-gemenii-sai-1076172
Posted Image

Posted Image

dark_angel

dark_angel

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
E Celine pe coperta revistei Felicia si are si un CD cu ea - The early years. Inca nu stiu ce scrie in revista - de bine, probabil ;)

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Céline Dion: “Mă simt recunoscătoare pentru fiecare clipă”
12 Mai 2011, Felicia

Visul ei cel mai de preţ a fost să cânte. Crescând în micuţul piano bar al părinţilor ei din Charlemagne, Quebec, Canada, Celine a fost mai apropiată de muzică decât de jucării. La 12 ani, ajutată de mama ei şi de unul din fraţii mai mari (are 13!), a înregistrat piesa “Ce n'était qu'un rêve” pe care a trimis-o unui impresar canadian pe nume René Angélil, pe care fratele ei îl găsise pe spatele unui disc. Impresarul, în vârstă de 38 de ani pe atunci, mărturiseşte că i-au dat lacrimile când i-a auzit vocea pură, perfectă şi a decis să-şi ipotecheze casa pentru a finanţa primul ei album.
A avut dreptate. Albumul a fost excelent primit, iar micuţa cântăreaţă şi-a stabilit repede locul pe scena muzicii. În 1988, după ce câştigase câteva premii la prestigioase festivaluri internaţionale, Céline Dion ia trofeul Eurovision, concurând pentru Elveţia. Album după album şi spectacol după spectacol, Céline a cucerit Canada şi Europa, fără să reuşească însă să impresioneze lumea anglofonă.

„The Colour of My Love”
René a convins-o să se retragă pentru o vreme, ca să facă o operaţie estetică a danturii şi să-şi îmbunătăţească engleza. Doi ani mai târziu, artista intra în top 10 American Billboard Hot 100, cu cel de-al doilea album în limba engleză. Celebritatea avea să vină odată cu interpretarea melodiei din filmul de desene animate „Frumoasa şi Bestia”, pentru care a primit un Oscar şi un Grammy.  
La 25 de ani, într-un spectacol de promovare a albumului „The Colour of My Love” (Culoarea iubirii mele), declară că pentru ea iubirea are culoarea lui René, managerul ei, de care este îndrăgostită de la 19 de ani. Cuplu indestructibil, René şi Céline au luptat împreună împotriva cancerului cu care a fost el diagnosticat şi au trecut prin furcile caudine ale tratamentului de fertilizare de două ori. Au acum un băiat de 10 ani şi doi adorabili gemeni de aproape 6 luni.
"Mi-am trăit la maximum toate visele - noroc rar, de care se bucură printr-un capriciu al sorţii puţini dintre semenii mei. Am atins împlinirea emoţională, profesională, artistică şi nu am niciun motiv să cred că va fi altfel în viitor. Iubesc şi sunt iubită. Cânt, iar asta mă face fericită. Mă simt recunoscătoare pentru fiecare clipă pe care o trăiesc”, scrie artista în autobiografia ei, intitulată “Visul meu, povestea mea”.
Posted Image

Posted Image

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Celine Dion a slabit gratie alaptatului
Miercuri, 23 Martie 2011

Celine Dion, care a sustinut recent un concert in Las Vegas, la numai 5 luni de cand a adus pe lume doi copii, aratand fabulos, a destainuit recent ca secretul siluetei sale zvelte este alaptatul.

In urma concertului, putina lume a vorbit despre vocea cantaretei, pentru ca nimeni nu se astepta ca aceasta sa se schimbe. Insa silueta artistei a starnit multe comentarii, mai ales ca Celine si-a pus-o in evidenta prin nu mai putin de 7 costumatii, conform PopEater.

Intrebata cum a reusit sa reintre in forma in timp record, Celine a declarat, pentru Canada's Etalk, ca secretul ei e alaptatul.

"Eu i-am ajutat pe ei sa ma ajute pe mine", a declarat cantareata in varsta de 42 de ani, referindu-se la gemenii Eddysi Nelson, adusi pe lume in urma cu 5 luni.

Totusi, ea a tinut sa specifice ca a slabi in timp record nu a fost unul dintre telurile ei. "Nu este important. Nu sunt model. Ma voi imbraca cu rochia care imi vine", a spus ea, recunoscand ca si genele au ajutat-o in acest proces.

Inainte de a ramane insarcinata, Celine a urmat 6 tratamente de fertilizare in vitro. Cantareata mai are un fiu, Rene-Charles, in varsta de 10 ani, cu sotul ei Rene Angelil.
Posted Image

Posted Image

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Un hot a intrat in casa lui Celine Dion.
September 7, 2011

Cantareata Celine Dion a aflat cu groaza ca un hot a intrat in casa ei din Quebec. Tanarul care ar fi vrut sa manance ceva si sa faca o baie in locuinta artistei a ajuns in arestul politiei. Barbatul in varsta de 36 de ani ar fi folosit chiar cheile sotului lui Celine Dion, pe care le-a gasit intr-o masina lasata neincuiata de Rene Angelil.Hotul a ajuns in arestul politiei, dupa ce a intrat, luni, in casa lui Celine Dion. Daniel Bedard, in varsta de 36 de ani, nu ar fi vrut sa plece cu avutia vedetei, ci doar sa manance ceva si sa faca o baie buna, potrivit Female First.

Tanarul a intrat in casa lui Dion fara prea mult efort. A folosit un set de chei pe care l-a gasit intr-o masina a sotului artistei, lasata cu usile descuiate. A actionat usa garajului si astfel a intrat in locuinta lui Dion.

Pana la sosirea politiei, omul apucase sa dea drumul la apa, pregatindu-si baia de relaxare, dar si sa manance cate ceva din frigiderul cantaretei Celine Dion.

Din fericire, artista, sotul – Rene Angelil si cei trei copii ai lor – Rene, in varsta de 10 ani si gemenii de 9 luni, Eddy si Nelson – nu se aflau in casa din Quebec in acel moment.
Posted Image

Posted Image

raluca

raluca

mais qui peut dire qu'il peut vivre sans amour, qui?

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 2,456
  • 3,231 posts
  • Local time: 07:19 AM
  • Born: 1989

View PostAnisoara, on Sep 12 2011, 01:25 PM, said:

Un hot a intrat in casa lui Celine Dion.
September 7, 2011

Cantareata Celine Dion a aflat cu groaza ca un hot a intrat in casa ei din Quebec. Tanarul care ar fi vrut sa manance ceva si sa faca o baie in locuinta artistei a ajuns in arestul politiei. Barbatul in varsta de 36 de ani ar fi folosit chiar cheile sotului lui Celine Dion, pe care le-a gasit intr-o masina lasata neincuiata de Rene Angelil.Hotul a ajuns in arestul politiei, dupa ce a intrat, luni, in casa lui Celine Dion. Daniel Bedard, in varsta de 36 de ani, nu ar fi vrut sa plece cu avutia vedetei, ci doar sa manance ceva si sa faca o baie buna, potrivit Female First.

Tanarul a intrat in casa lui Dion fara prea mult efort. A folosit un set de chei pe care l-a gasit intr-o masina a sotului artistei, lasata cu usile descuiate. A actionat usa garajului si astfel a intrat in locuinta lui Dion.

Pana la sosirea politiei, omul apucase sa dea drumul la apa, pregatindu-si baia de relaxare, dar si sa manance cate ceva din frigiderul cantaretei Celine Dion.

Din fericire, artista, sotul – Rene Angelil si cei trei copii ai lor – Rene, in varsta de 10 ani si gemenii de 9 luni, Eddy si Nelson – nu se aflau in casa din Quebec in acel moment.

am aflat si eu cu intarziere chestia asta...  :shy:
J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Faire partir le noir, disparaître le temps
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

View all Bucharest events at Eventful

dark_angel

dark_angel

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,529 posts
Crisana, 11 iunie si Jurnalul Bihorean, 31 mai

:)

Attached Files

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Celine Dion isi vinde resedinta din Montreal pentru 29,6 milioane de dolari

Celine Dion si sotul sau, Rene Angelil, au decis sa renunte la superbul domeniu situat pe insula Gagnon, de langa Montreal. Suma ceruta este de 29,6 milioane de dolari canadieni, ceea ce echivaleaza cu 23 de milioane de euro.

Castelul are 2.229 de metri patrati si reprezinta unul dintre cele mai deosebite palate din Canada. Proprietatea care il inconjoara se intinde pe o suprafata de 830.000 de metri patrati, informeaza Reuters.

Resedinta are sase dormitoare spatioase, trei camere de servit masa, dintre care una poate gazdui 18 persoane, o biblioteca foarte mare si o piscina interioara deosebita. Celine Dion si sotul sau s-au hotarat sa lase viitorului proprietar tot mobilierul si toate antichitatile prezente in castel.

Reprezentantul societatii de intermediere care se ocupa cu vanzarea a precizat ca cei doi au luat aceasta hotarare datorita proiectelor in care este implicata celebra cantareata, in urmatorii ani. Aceasta isi va petrece majoritatea timpului la Los Angeles.

Celine Dion si Rene Angelil nu vor renunta la tara lor natala, Canada, insa pentru timpul in care locuiesc acolo si-au pastrat o alta proprietate, mai mica si mai usor de intretinut.

Edited by Anisoara, 09 August 2012 - 09:14 AM.

Posted Image

Posted Image

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,144
  • 2,435 posts
  • Local time: 08:19 AM
evident ca cea mai recenta sesiune foto (pentru V Magazine) nu putea trece neobservata de presa noastra. cum nu prea mai am chef sa dau banii pe ziare & stuff (mai ales romanesti), pun mai jos cateva linkuri.

libertarea.ro
urban.ro
adevarul.ro
mai sunt si pe alte site-uri de stiri si informatii (rtv, b1tv, chiar si pe site-ul playboy). presupun ca si prin ziarele noastre au aparut/vor aparea articole legate de aceasta sesiune foto  :P poate dati voi de ele.
Posted Image

Posted Image Posted Image

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
s-a gindit vreodata celine ca va aparea pe site-ul playboy :)) ?.... indraznet pictorial.
Posted Image

Posted Image

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
  • 672 posts
Celine Dion a fost aseară pe covorul roşu al premiile Bambi, în Germania. O apariţie superbă!

Celine Dion, Salma Hayek şi trupa One Direction au fost printre câştigătorii premiilor Bambi care au avut loc aseară la Dusseldor, în Germania.

Pentru Celine Dion este al treilea premiul Bambi, primit la categoria Divertisment Internaţional. Diva a afost absolut superbă la apariţia pe covorul roşu, într-o rochie gri asimetrică, cu drapaje şi un umăr gol. Mai târziu, Celine a urcat pe scenă pentru a cânta şi s-a schimbat într-o altă rochie, o creaţie nude plină de paiete.

La 44 de ani, cântăreaţa canadiană a arătat superb, având o siluetă de invidiat, deşi a născut trei copii, dintre care doi gemeni. Ea este căsătorită încă din 1994 cu Rene Angelil, managerul ei, pe care l-a cunoscut în 1980, când ea avea 12 ani şi el 38.

Sursa:http://www.unica.ro/...l#ixzz2D3nnGgnd

Posted Image

Posted Image

max24

max24

Chart Freak

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 3,414
  • 2,545 posts
  • Local time: 07:19 AM
Here is the link to the Jump Smokers Remix of "Loved Me Back to Life" on Jump Smokers official YouTube channel. View it, make it popular! :) :
Streaming "Ashes" on YouTube, Spotify, Muve Music, Rhapsody, Slacker, Rdio and Xbox Music is factored into US Billboard charts! Let's help Celine to debut on the Billboard Hot 100!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

This topic has been visited by 9 user(s)

miss-de-carca, Anisoara, alyna, Mrs.Goldman, max24, lacramioara, laly25, brujocrow, azteca_1990

Administrators: Koolan & Bellamy