Jump to content

Las Vegas Shows  

Welcome to Celine Dion Forum

Welcome to Celine Dion Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be a part of Celine Dion Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here
  • Click here to become a member!

de ce esti fan Celine?psihologia unui fan...

• Please log in to reply
36 replies to this topic

alextrusca

alextrusca

Celine Obsessed

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 2,065
  • 2,709 posts
  • Local time: 04:06 PM
  • Skin: Celine 2016
  • Country: UK
  • Born: 1988
Da...scuzele mele, am gresit, dar Songbird are dreptate...
Si eu ascultam cand eram mai mic Andre si imi placeau intr-adevar, dar cu timpul, cand s-au destramat, cand s-au certat si bla bla...nu mi-au mai placut.
Sincer, nici nu prea mi se par ft talentate....Nu vreau sa jignesc...Dar Andreea Balan pare sa fie mai cultivata din punct de vedere muzical, se pare ca a mai evoluat.
Chiar daca nu esti fan devotat Celine, intr-adevar albumele dinainte de '90 sunt cele mai bune.Cred ca si "D'eux"...zic eu, din '95, oricum cred ca il stii pe asta, cam toata lumea il stie. :P

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,144
  • 2,435 posts
  • Local time: 06:06 PM
  • Country: Romania
nu o sa spun off-topic pt k discutiile nu au fost chiar asa de departate de subiect....
totusi, mai lasati-le pe andrele in pace. au fost, a trecut vremea lor...
iar in ceea ce o priveste pe Celine...ea este cu adevarat o femeie frumoasa...din toate punctele de vedere :clap:
Posted Image

Posted Image Posted Image

raluchi

raluchi

Celine Enthusiast

• Members
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,689
  • 1,160 posts
  • Country: Romania
  • Born: 1981
Mai oameni buni am intzeles faza ca poate cuiva sa-i placa asa zisa trupa de muzica Andre , dar sa mor daca pot sa intzeleg cum puteti spune ca adevarata muzica buna a lui Celine se situeaza inainte de 90  :shocking:
Nu zic ca nu are farmecul ei si ca si Luc Plamondon si Eddy Marney nu sunt buni , dar l-ati uitat pe JJ  :cry: Cum ati putut face asta ???!!!! Ca sa nu zic de multi multi alti compozitori , textilisti si producatori exceptionali.
Deci nu pot sa cred....  :(
Of , ma rog , sa zic atunci ca gusturile nu se discuta , asta ar fi singura scapare  :unsure:
Posted Image

alextrusca

alextrusca

Celine Obsessed

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 2,065
  • 2,709 posts
  • Local time: 04:06 PM
  • Country: UK
Sa nu se inteleaga gresit....Imi plac toate melodiile ei, dar muzica mai necomerciala e aia de dinainte de '90....Asta a vrut si Songbird sa spuna banuiesc.
Si nu poate sa placa tuturor...

claudyu

claudyu

Member

• Members
  • Pip
    • Member ID: 6,637
  • 13 posts
  • Local time: 12:06 PM
  • Born: 1986
De ce sunt fan CELINE DION ???

Poi in muzica pe care o canta , imi gasesc linistea , relaxarea , iubirea , tristetea , amintirile ....mai pe scurt TOT ce am trait dupa ce am inceput sa ii ascult piesele.
Nu prea mai gasesti artisti care sa isi  exprime sentimentele in unele melodii.
Are o voce de invidiat , lucru vazut si auzit in melodia My Heart Will Go On.
Ce au alti artisti , poate avea si ea dar.... ce are ea , nu poate avea nimeni , este darul ei de a ne face sa ne simtim bine atunci cand avem nevoie in tristele sau fericitele momente ale vieti.

cristache

cristache

Newbie

• Members
    • Member ID: 27,926
  • 2 posts
  • Local time: 11:06 AM
  • Born: 1968
A aparut  cartea " Visul meu, povestea mea"  a lui Celine costa 29 lei.  Se poate gasi atat in librarii cat si la chioscurile de ziare. O carte exceptionala ca de altfel si vocea.

lacramioara

lacramioara

Member

• Members
  • Pip
    • Member ID: 14,495
  • 13 posts
  • Country: romania
Celine se face indragita in primul rand prin vocea ei superba ,si in al doilea rand prin simplitate,naturalete si prin felul ei emotiv tine la oameni,ajuta oameni care au nevoie de ajutor daca tine-ti minte a ajutat o fetita din Romania avea probleme cu ochii si cu ajutorul fundatiei sale a reusit sa vindece fetita.Deci putin oameni in ziua de azi ajuta si pe altii si dau din ce au ei.Tot respectul pentru Celine si pentru tot ceea ce face,si sper ca intr-o zii voi avea si eu privileghiul de a o cunoaste pesona chiar daca ii un vis dar sper sa devina realitate . :yes:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

This topic has been visited by 0 user(s)

Administrators: Koolan & Bellamy