Jump to content

Las Vegas Shows  

Welcome to Celine Dion Forum

Welcome to Celine Dion Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be a part of Celine Dion Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here
  • Click here to become a member!

OMG - Mergem la Celine!3 iulie, Nisa, dreams can come true... omg again

• Please log in to reply
39 replies to this topic

nyko

nyko

Newbie

• Members
    • Member ID: 20,032
  • 3 posts
  • Local time: 09:20 PM
  • Skin: Celine 2016
  • Born: 1991
super!!! cat ati dat pe bilete ? sa va distrati fetelor si sa aduceti multe poze filmuletze !!!

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 413
  • 1,360 posts
  • Local time: 08:20 PM
  • Born: 1987
122 de euro parca au fost biletele.
Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image                                                       Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,144
  • 2,435 posts
  • Local time: 08:20 PM
  • Country: Romania
  • Born: 1988
un review, ceva? :giggle:
Posted Image

Posted Image Posted Image

hidden_ego

hidden_ego

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
    • Member ID: 512
  • 682 posts
prea complicat pt un review... emotiile inca ma doboara... OMG, am vazut-o pe Celine. cannot believe...

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 255
  • 1,745 posts
O sa revin si eu cu un review complet... deocamdata ma bucur de Paris!

Concertul a fost magnific; m-am bucurat enorm ca a cantat si piesa mea preferata, Destin... m-a intristat in schimb absenta lui Jean Jacques :(

Contrar asteptarilor, Franta nu e raiul CD-urilor cu Celine, am reusit sa cumpar cateva raritati abia dupa lungi cautari... de vyniluri n-am ce sa spun, parca au intrat in pamant.

In fine, e raiul din multe alte privinte :)
Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva!

http://celinedion.ev....ro/coppermine/

alextrusca

alextrusca

Celine Obsessed

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 2,065
  • 2,709 posts
  • Local time: 06:20 PM
  • Country: UK
  • Born: 1988
sa ne faci un review complet si sa ne spui ce raritati ti-ai cumparat.

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Iata ca am reusit si eu sa ma linistesc dupa intoarcerea in tara... si pot privi in urma, sa va scriu despre unul despre cele mai frumoase momente din viata mea... imi aduc aminte foarte clar cum, prin 1999, dupa ce vazusem special-ul "All the way", am inceput sa plang gandindu-ma ca eu nu o voi vedea niciodata pe Celine live... Anii au trecut, insa, si iata ca nimic nu e imposibil!!! Pe drum spre Nisa ma intrebam cum o sa reactionez cand o voi vedea, daca voi lesina, daca mi se va face rau de bucurie... Am avut marele noroc sa-i am cu mine pe iubitul meu, Alec si dragele mele Andreea & Sabi, care viseaza si ele la momentul acesta de multa vreme...

Sa n-o mai lungesc, trec direct la concert: aranjarea pe stadion mi s-a parut absolut imbecila, cu bodyguarzi care spuneau la fiecare 2 minute "stati jos", nu puteai sa te misti deloc pe-acolo decat strecurandu-te abil printre ei. Trecand peste aceasta mica dezamagire, ne-am asezat la locurile noastre si am asteptat... cand tipul care imita voci a inceput sa cante "Love Today", lumea credea ca e Mika: pe ecrane rula videoclipul si pe scena vedeam de departe un tip cu parul cret :) M-ar fi amuzat sa o imite si pe Celine, mai ales ca si ea gusta astfel de glumite... Anyway.

A venit si momentul magic. Cand au dat play filmuletului de prezentare, mi-am tinut respiratia fara sa vreau. Muzicienii isi luau locurile pe scena, strecurandu-se ca niste umbre... si atunci... s-au aprins reflectoarele si a aparut EA, chiar EA, cantand "I had to escape, the city was sticky and cruel...". Si eu a trebuit sa evadez din lumea mea ca sa ajung pana aici, sa o vad... Lacrimile au inceput sa mi se scurga incontrolabil pe obraji, ma uitam din cand in cand la Alec ca sa-mi confirm ca silueta aceea stralucitoare de pe scena nu e doar vreo vedenie de-a mea, cum o visasem de atatea ori...

Nu am tinut minte exact ordinea pieselor, nici nu am chef sa ma uit pe vreun playlist... Ideea e ca la a doua sau a treia am reusit sa ne mutam la mijlocul stadionului, ne-am asezat pe jos si o vedeam ceva mai bine... A cantat "Destin", una dintre piesele mele favorite - impecabil!!! S-a jucat mult pe ultimele doua refrene, which I loved!!!

La "J'irai ou tu iras", am sperat pana in ultima clipa ca JJG isi va face aparitia... dar n-a fost sa fie. Celine a mai cantat "Dans un autre monde", "The Power Of Love", "Eyes On Me"... am refuzat din prima sa ma intreb daca face sau nu playback, simpla ei prezenta umplea stadionul acela, facea sa zboare fluturi aproape invizibili prin aerul cu parfum de mare... intocmai ca-n clipul de la "Live (For The One I Love)"! Ma gandeam ca, si daca ar fi cantat doar o singura nota live pe tot parcursul concertului, tot ar fi fost o experienta magnifica!

"Taking Chances" a sunat bine, din ce in ce mai bine pe masura ce Celine se apropia de midde part... iar "S'il n'en restait qu'une" m-a facut sa tremur! Abia acum am inteles rostul acestor doua piese: sunt facute sa fie cantate pe stadioane, unde vocea lui Celine poate pluti libera, dand un alt sens si o magie intensa notelor si cuvintelor!!!

La "River Deep, Mountain High", o multime de oameni, printre care si noi, au navalit spre scena!!!! Am vazut-o de la doar cativa metri, in timp ce canta "My Heart Will Go On" si "Pourque tu m'aimes encore"... i-am strigat "Celine, je t'aime!" cu vocea sufocata de lacrimi si de emotie, dar nu avea cum sa ma auda... mii de inimi si de glasuri strigau acelasi lucru!!! In ultima clipa, am reusit sa ridicam banner-ul cu ROMANIA IS WAITING FOR YOU, iar ea l-a vazut chiar cand isi lua la revedere!

Mi-au trebuit zile sa constientizez miracolul la care am fost martori, o voce si o lumina ce au puterea de-a hipnotiza 25.000 de oameni... o amintire vie pe care s-o iei cu tine peste tot... un "grand cadeau de la vie" de care nu-ti dai seama pana ce efectul naucitor al cantecelor n-a trecut. Esenta lui Celine e prinsa foarte bine in "My Love"... cand ea sopteste primele versuri, un stadion intreg tace. Cand ea canta "I will stand tall to get by...", o trupa intreaga de instrumentisti plange la unison, in jocuri de corzi si percutii, in cel mai frumos mod inventat vreodata. Si n-ai de ales decat sa-ti lasi inima sa pluteasca...

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Si acum, the goodies:

VYNIL-URI:   - www.lucky-records.com
Les Oiseux du Bonheur (album)
Tellement J'ai D'amour Pour Toi (album)
Incognito (single)
D'amour ou d'amitie / Visa pour les beaux jours (single)

CD-uri
Only One Road (UK Edition, single)
Falling into you / Le Ballet (single)
Tycoon Soundtrack (album)
The Colour Of My Love (Columbia Bonus Track; album)
Du soleil au coeur (re-master 2002, album)
Incognito (editia 1987, album)
D'eux (Limited Gold Edition, album)
On Ne Change Pas (3 CD + 1 DVD Edition, album)
My Heart Will Go On (Sigle)
My Heart Will Go On / The Reason (Single)

DVD-uri:
On Ne Change Pas
Live A Paris

Carti:
Pour Toujours

hidden_ego

hidden_ego

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
    • Member ID: 512
  • 682 posts
wow. asta da review. merci... am retrait acele momente in timp ce citeam cele scrise de tine...... nu imi aduc aminte multe multe lucruri pt ca,pur si simplu, emotiile ma dominau. nici nu mai tin minte cum a aparut...... dar tin minte cum am urcat pe scaun la "River deep..." si am inceput sa urlu ca un nebun.... pana nu am fost lovit de citeva ori de catre cineva din spate.... stai jos si taci... pe naiba....

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Am pus niste fotografii superbe din concertul de la Nisa la mine pe blog:
http://am.voce.ro/20...ifulceline.html

(nu sunt facute de mine, ci de o tipa Noemixxx de pe Flickr)

In rest... fetelor, Oleg - nu mai scrie nimeni o recenzie, nu postati clipurile si pozele facute de voi, if any?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

This topic has been visited by 4 user(s)

miss-de-carca, mmiao, cristinastan, azteca_1990

Administrators: Koolan & Bellamy