Jump to content

Las Vegas Shows  

Welcome to Celine Dion Forum

Welcome to Celine Dion Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be a part of Celine Dion Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here
  • Click here to become a member!

OMG - Mergem la Celine!3 iulie, Nisa, dreams can come true... omg again

• Please log in to reply
39 replies to this topic

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 255
  • 1,745 posts
  • Local time: 06:23 AM
  • Skin: Celine 2016
  • Country: Romania
  • Born: 1987
Andreea, Sabi si cu mine mergem s-o vedem pe Celine in concert! La Nisa, pe 3 iulie!
Promit sa scriu mult si frumos despre emotiile prin care trec acum, dar nu chiar acum, ok? Momentan topai prin redactie si nu prea pot sa respir, imi bate inima tare, tare, tare!!! OMG OMG OMG

:rolleyes:
Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva!

http://celinedion.ev....ro/coppermine/

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 413
  • 1,360 posts
  • Local time: 05:23 AM
Subscriu :D
Deci, eu sunt in alta lume - intre celine, examene, job-ul care imi trebuie, fotografie&art si aiurelile mele obisnuite, nu reusesc sa gasecs un balans. Si cu atat mai mult acum ma gasesc intr-o lume ciudata (mai mult ca de obicei) and I feel like I'm on drugs (I'm not, honest :P )

Edited by celindi, 06 June 2007 - 12:38 PM.

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image                                                       Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Promit: sa-mi documentez demersurile premergatoare calatoriei, calatoria in sine si experienta concertului, cu entuziam si rabdare. Am inceput asa:
http://am.voce.ro/20...see-celine.html

Pentru curiosi: Biletul este la Categoria a III-a si a costat 120 Euro. A fost cumparat de pe un site francez, de zana noastra buna posesoare de Visa, Andreea!

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,144
  • 2,435 posts
  • Born: 1988
hehehe....yup..mergem la Celine...and we're gonna have a wonderful time!  :wub: nici mie nu-mi vine sa cred...adica...mergem!!! adica..Celine!! adica.... YAY :clap: :clap:
Posted Image

Posted Image Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Prin urmare, tu, Teo, Raluchi si mai cine? Bercy, din ce am inteles eu... si in mai, nu-i asa?! :D

gabriela precup

gabriela precup

Celine Fanatic

• Members
  • PipPipPip
    • Member ID: 5,502
  • 367 posts
  • Local time: 04:23 AM
  • Country: romania
  • Born: 1991
In Belgia nu merge nimeni? la Antwerpen..eu am prieteni in Charleroi e la o ora de Antwerpen.Mi-au zis k daca ma hotarasc pot sa i-au si alti prieteni cu mine si locuim la ei..in plus sunt cativa si fani.

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
Va anunt ca ne-au ajuns si nou biletele (de sapt trecuta chiar :D ). Sabi l-a luat deja, cu Ale tre sa ma intalnesc sa i-l dau. So... it's official :D .
Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image                                                       Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
    • Member ID: 6,138
  • 672 posts
  • Local time: 07:23 AM
  • Born: 1983
^_^  ma bucur pt voi, desi am o micuta invidie :giggle:  :P
Posted Image

Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Deja ma gandesc sa stau vreo 2 saptamani prin Franta, mostly Paris... am auzit cate ceva despre cazare gratuita (e pe bune, a fost o prietena!)... can't wait...

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
cazare gratuita? da detalii te rog :P

oricum eu nu stiu cat o sa stau. dk, doamne ajuta, imi mentin serviciul (sunt in perioada de proba) nu stiu cat concediu imi voi putea lua. o sa vad.
Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Sunt niste situri gen Coach Surfing: http://www.couchsurfing.com pe care iti gasesti penpals... si poti sta gratis la ei, oricat.
O sa revin cu mai multe detalii cand aflu de la prietena mea pe ce website si-a "reperat" ea gazdele din Paris :)

P.S.: Succes cu serviciul!

Edited by songbird, 02 August 2007 - 05:04 AM.

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
OK, deci stam bine: am reusit sa fac rost de inca un bilet (categoria I) pentru Nisa!
Am luat si biletele de avion, pe ultima suta de metri... era cat pe ce sa luam vaporul pana acolo :D
De saptamana viitoare ne apucam de cautat rucsacel pentru mine, o camera foto cat de cat performanta (ca sa-i putem face poze lui Celine!!! si sa pozam locurile frumoase pe unde ne vom plimba).
Nu-mi vine sa cred ca a mai ramas atat de putin timp pana cand ne vom lua zborul... la propriu!

Behind the scenes: am scris pe adresa de la Feeling Productions si dupa ce m-au pasat la Sony BMG si inapoi la Feeling Inc., i-am scris lui Rene (adresa am ghicit-o!). Am primit read receipt de la el si de la asistenta lui - in cele din urma, aceasta mi-a raspuns ca programul lui Celine pentru Nisa e stabilit cu luni inainte, presa locala are prioritate si nu mai avem cum sa strecuram si interviul pe care-l cerusem eu. Au fost foarte amabili, doar ca... m-am trezit eu tarziu. Las' ca vor mai fi ocazii! :)

Kidu

Kidu

Celine Fanatic

• Members
  • PipPipPip
    • Member ID: 2,439
  • 278 posts
nu shtiu pe care 3 iulie te duci tu la Nisa ca pe acelashi 3 iulie plec si eu la Mialno, tot ptr concert..... si cred ca eu sunt mai avantaj k la mine sigur nu este tzeapa.... precizez k nu am citit decat 1 mesaj din topic nu toata lista.... deci daca am gresit scuze.

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
lol. Da, trebuia sa citesti mai mult si sa-ti amintesti si ca ai vorbit cu mine si ti-am dat toate detaliile sederii noastre la Nice. Concertul de la Nice este pe 5 iulie. Eu plec din tara pe 1 iulie (stau 2 zile in Torino) iar data de 3 iulie de care vorbea Ale este data la care ne intalnim toate in Nice, urmand apoi ca pe 6 iulie sa ne despartim (Ale pleaca spre Paris, Sabi spre casa, cred, iar eu raman in Nice inca 2 zile).
Stiu ca am spus mai mult decat aveai tu nevoie sa stii, dar sunt si eu happy si de abia astept :P (cu toate ca din cauza sesiunii mie mi se pare ca mai sunt 2 luni pana la concert si nu 2 saptamani :P )
Posted Image

Kidu

Kidu

Celine Fanatic

• Members
  • PipPipPip
    • Member ID: 2,439
  • 278 posts
tzi`am spsu k n`am citit  :P  si eu sunt happy k mai am 16 zile si plec la Milano  :balloon: :bananadance:   :afro: :wine: :tomcat: :punk: :pile: :partytime: :kicking: :goof: :drool: :dj: :clown: :clapping: :clap:

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Pe 6 iulie vom pleca spre Marseille, unde stam vreo 2-3 zile la niste prieteni de-ai lui Alec inainte de-a lua TGV-ul spre Paris :D

Still got some shopping to do, numar secundele, nu-mi vine sa cred ca mai e atat de putin! Sper ca tracklist-ul concertului va fi diferit fata de restul Europei, multe piese in franceza si Celine cu vocea relaxata, cu sufletul deschis pentru noi! Nici nu-mi imaginez altfel!

P.S.: Am auzit ca ea va fi cazata in Monaco, deci planul de-a o astepta la hotel pentru un autograf si s-o vedem de aproape cade... Daca cineva are mai multe informatii despre cum am putea sa ne apropiem, say it!

celdy

celdy

Celine Fanatic

• Members
  • PipPipPip
    • Member ID: 4,992
  • 322 posts
  • Local time: 10:23 PM
Felicitari pt bilete si planurile de calatorii. Aveam mici sperante, dar s-au dovedit a fi indr-adevar mici. Si eu mi-am luat bilet, dar pt 1 iulie, la Viena si ma intrebam daca mai e cineva care din intamplare si-a ales acelasi concert. Oricum, have fun and enjoy every minute! I know I will  :D

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
Sabina aka dark_angel merge la Viena si parca si Teodora. Vorbeste cu ele, poate va intalniti :)
Posted Image

asiii m

asiii m

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
    • Member ID: 13,133
  • 707 posts
Ale, la Anvers tracklistul a fost acelasi cu cel de la Paris, deci probabil ca la Nice si la Arras va ramane la fel.
Some people have everything - they have nothing.

May 21st, 2008 - Paris, Bercy & November 22nd, 2013 - Antwerpen, Sportpaleis

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Asi, ai cumva tracklist-ul? :) pls!

Trip update: ne-am facut si asigurarile de sanatate (34 lei/persoana pentru 16 zile). Am bifat deja pe harta Parisului cateva locuri must-see; si abia astept sa ma intind pe plaja din Nisa! De cate ori ma uit la fotografiile facute de Alexa Harlesteanu la Amsterdam, ma apuca dorul de Celine... dor, ciudat, ca si cum ne-am sti de undeva! Mi-e dor si de copilul din mine, care plangea cand o vedea la TV si se gandea "n-o sa ajung niciodata la un concert de-al ei". Acum, visul se indeplineste; can't believe it!

asiii m

asiii m

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
    • Member ID: 13,133
  • 707 posts
Desigur, doar am fost si eu  :giggle:

IDAN
J'irai ou tu iras
TPOL
Destin
Taking chances
Et s'il n'en restait qu'une

Eyes on me
Ziggy
Dans un autre monde
All by myself
I'm alive
Je sais pas
My love
SSD
Alone
We will rock you
Show must go on

It's a man's world
LCMM

RDMH

MHWGO
PQTME

Vezi ca sunt si bootleg-uri la sectiunea multimedia si din Anvers si din Paris. Si sa nu cumva sa uiti sa treci pe lista Virgin-ul de pe Champs-Elysees, aveau un stand dedicat lui Celine cu un poster maaaaare deasupra, unde gasesti toate discurile de la Unison pana azi (si Mon Ami si Du soleil au coeur) si mai toate DVD-urile la pret redus, ca sa-ti faci o idee, 10-12 euro DVD-ul si CD-uri cam 6-9 euro. Well, you better believe it, girlfriend  :clap:
Some people have everything - they have nothing.

May 21st, 2008 - Paris, Bercy & November 22nd, 2013 - Antwerpen, Sportpaleis

celdy

celdy

Celine Fanatic

• Members
  • PipPipPip
    • Member ID: 4,992
  • 322 posts

View Postcelindi, on Jun 17 2008, 03:51 AM, said:

Sabina aka dark_angel merge la Viena si parca si Teodora. Vorbeste cu ele, poate va intalniti :)

Multumesc de info. M-a contactat si Sabina intre timp. Enjoy the trip & Celine  ^_^

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Asi, CD-urile de la Unison incoace le am! Cu siguranta, insa, n-o sa ratez vechile magazine de vyniluri!!! Fara "C'est pour toi" nu ma intorc! :D

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
OMG! Voi va dati seama ca in nici 2 saptamani o sa fim la Nice? *vre-o 10 zile dupa calculele mele
Eu nu :P . Doamne, sunt asa de prinsa cu facultatea ca nu mai stiu nimic de mine. Sunt ca o masinarie care mananca, invata si se streseaza si din cand in cand picioarele ma poarta spre facultate sa mai dau un examen.
Poate ca totusi asa e mai bine pentru ca altfel m-as tresa mai rau. I mean, really - e prima data cand ies din tara, cu avionul nu am mai mers, franceza mea scartaie rau iar italiana nu stiu o boaba (dada, pot intelege cat de cat ca seamana cu romana dar nu pot sa scot o vorbulita in italiana nici sa ma bati). Ah, da - si partea cea mai importanta - primele 2 zile sunt sigura (poate pana la urma ramane Sabi cu mine la Nice :P ).
De faptul ca mergem la concert, nu mai zic.

Cred ca dupa ultimul examen (pe 29) o sa fie ca si cum mi s-ar ridica un val de pe ochi. Nu stiu daca o sa intru in panica sau nu. Om vedea :P
Posted Image

hidden_ego

hidden_ego

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
    • Member ID: 512
  • 682 posts
fetelor, au ramas mai putin de 10 zile pana la concertul de la Nice... eu am bilet pe randul 4.....va fi primul meu cocert Celine, asa ca emotii ma dau gata de pe acum..... sper sa nu fac atac de cord.....

poate iesim dupa concert si ne cunoastem, dar si mai barfim... despre concert..........

eu ajung la Nice, vineri, 4 iulie, seara.......

Oleg, Chisinau

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
Noi o sa fim in nice de pe 3 iulie (Sabi dimineata, eu pe la pranz si Ale seara). Deci poate ne vedem chair pe 5 si mergem sa vizitam Nice imrpeuna. BTW, tu la ce hotel stai?
Posted Image

dark_angel

dark_angel

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,591
  • 1,529 posts
  • Country: romania
eu ajung la Nice pe 3 pe la patru si ceva dupa-amiaza pana la urma... si pe 6 iulie pe la 10 si ceva de dimi am tren,,,, ma simt atat de obosita acum incat ma ingrozeste gandul la doua zile pe tren  :doh:   :P

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Uuu, au mai ramas mai putin de 48 de ore pana la plecare! Alec si cu mine plecam de pe Otopeni la 17:40, cu escala la Amsterdam... Vom fi in Nice la 22:35! Stam trei zile, la acelasi hotel cu Andreea & Sabi, dupa care ne vedem mai departe de drum spre Marseille *unde stam alte trei zile* si Paris. Am mare noroc ca am un iubit atat de rabdator... eu sunt praf la capitolul "organizare" - datorita lui, insa, avem inclusiv rezervari la tren :)

Nu-mi vine sa cred ca o voi vedea pe Celine... !!!  :clap:

Daca mai am timp sa scriu din Franta, o voi face pe www.twitter.com/fatacusoarele

P.S.: Oleg, ti-am dat mesaj pe privat cu numarul meu de telefon, poate ne vedem pe-acolo.

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,144
  • 2,435 posts
sa va distrati!!!! :clap: :clap:  sa o salutati pe Celine din partea noastra fiindca sigur isi mai aduce aminte de banner :laugh:
Posted Image

Posted Image Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Manu, din ce-am inteles, vom avea banner-ul la noi :D

Uuu, tocmai am terminat de facut bagajele... in 6 ore ne luam zborul!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

This topic has been visited by 4 user(s)

miss-de-carca, mmiao, cristinastan, azteca_1990

Administrators: Koolan & Bellamy