Jump to content

Ce muzica ascultam - in afara de Celine?


Recommended Posts

Posted

Pai... m-am gandit sa va pun intrebarea asta pentru ca sunt sincer curioasa ce mai asculta "tineretul cult" de la noi, eu va privesc asa datorita faptului ca sunteti ascultatori de Celine asta, din punctul meu de vedere, presupune un anumit nivel de inteligenta si cultura. Ca doar nu ascultam Celine ca sa dam din cap pe "One Heart" :D

 

Alors... ce muzica mai asculta "forumistii" nostri?!...

 

Eu o sa raspund prima, ca doar e topicul started de mine :P stiu ca-i o afirmatie generala, dar ascult cam orice in afara de manele si muzica fara substanta. Adica la mine merge cam tot ce are ceva de spus... :) asta incluzand Mariah Carey (piesele bune), Shakira, Jean Jacques Goldman, Chimene Badi, Helene Segara (ador muzica franceza!), Romane Serda... de la noi Adriana Balint, Narcisa Suciu (albumul "Auriu"), Alexandrina Hristov, Holograf, Iris (uneori)... si trupe mai putin cunoscute, dar geniale, ca Rock Filarmonica, Hotel FM...

 

Voi ce ascultati?...

Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva!

 

http://celinedion.evonet.ro/coppermine/

Posted

Eu mai ascult Mariah Scarey :msn-tongue: , Rammstein, Enya, Sinead O'Connor, Laura Stoica, Shakira ( a la folie ), Garou, Edith Piaf, Faith Hill...

Diverse genuri...

Posted

eh..eu sunt putin mai...ciudata...pt k imi place rockul :lmao: in general rockul gen guns n'roses, metallica, bon jovi...

dintre trupele noi ascult mult evanescence si the rasmus :in_love: :in_love: ..imi place genul rockului mai ghotic...mai dark....

insa la chefuri ascult orice si oricum atata timp cat ma pot urca pe scaune sa ma "sparg in figuri" :P

http://i16.photobucket.com/albums/b21/DjCeline/thereasonigoonsiggycopy.jpg

 

http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/blackroses08.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/banner_streetteam1.jpg

Posted

Evanescence, Nightwish :wub: , Bon Jovi, Bryan Adams, Nickelback, Mariah Carey(cele vechi)

 

mai am ceva de la Avril Lavigne, Anastacia :wub: , Natalia Oreiro, Ricky Martin, Mandy Moore, Leann Rimes, Blackmore's Night...

 

mai ascult si in romana: Holograf :wub: :wub: , Vama Veche, Taxi, Paula Seling

 

imi place sa ascult si mel de la titanis compuse de James Horner :wub: si mel de la animeuri :D :in_love:

J'aimerais tant savoir

Souffler comme le vent

Sur ton doux visage

Faire partir le noir, disparaître le temps

Casser les nuages

Parler même tout bas

Juste pout toi et moi

De petits riens

Mais là-bas

Au loin, tu nages...

 

 

 

Posted (edited)

pai eu ca sa zic asa in general good pop (asta inseamna fara JLo, Britney spears & co) si rock (nu hard totusi). De curand am descoperit alte 2 genuri de muzica : j-pop si j-rock, j-ul vine de la japanese. Chiar daca nu inteleg nimik din versuri decat daca gasesc traducerile :P melodiile sunt superbe si sunt perfecte pentru cand invat ca nu ma concentrez asupra versurilor.

Ca sa dau si exemple:

Abba (my love dupa Celine), Queen, Shania Twain, Anastacia, Patricia Kaas, Bryan Adams, Gareth Gates, Thalia (prima cantareata care mi-a placut), Dido (unele melodii), Avril Lavigne. In rest cam cate o mel sau doua si asa de obicei fuundca nu am timp sa caut mai multe. Romaneasca nu prea ascult. Tot asa cate o melodie mai rasarita. Dar pot sa zic ca imi place Fuego (mel mai vechi) si formatiile vechi.

 

 

 

 

DJ - vezi ca ai postat de 2 ori... esti mod... ce exemplu dai? :P (scuze - old habbits die hard :shy: )

Edited by celindi
Posted
off-topic: imi daduse eroare netscape-ul si habar nu aveam ca trimisese deja postul

http://i16.photobucket.com/albums/b21/DjCeline/thereasonigoonsiggycopy.jpg

 

http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/blackroses08.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/banner_streetteam1.jpg

Posted

IN TOPIC: si mie imi place Vama Veche... dar "placutul" asta se invarte doar in jurul pieselor de pe albumul al II-lea (self-titled) si piesa "Primavara". In rest, apa de ploaie pt mine...

 

BTW, off-topic si eu: cine merge de 1 mai in Vama? eu sper din suflet sa il "tarasc" pe iubi... anul trecut a fost marpha, alt iubi, alta gasca... cam trist si noroios dar peste toate marpha - dar asta e o alta poveste ;)

Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva!

 

http://celinedion.evonet.ro/coppermine/

Posted (edited)

He he mai era un topic despre asta http://www.celinedionforum.com/Ce-muzica-a...tati-t3223.html :D

 

Dar totusi sa-mi enumar si eu preferintzele

- din liceu Kelly Family

- din cei noi : Melanie C , Anastacia , Sylver , Dario G , Helena Paparizou , Boyzone

- din cei vechi : ABBA, Queen , Texas , A-HA , REM , Kansas , Smokie , Scorpions , Bee Gees , Barbra Streisand

- datorita celor de pe acest forum : Blackmore's Night , Nightwish

- datorita lui Celine : JJ Goldman , Garou , Natasha St Pierre , De Palmas , Patrick Fiouri , Roch Voisine

- mai irlandezi asa : Enya , Hevia

- dintre romani : Voltaj , Class , Pasarea Colibri , Nico , Taxi , Desperados , Luminitza Anghel , Proconsul

- datorita unor evenimente neasteptate din pacate tragice : Laura stoica

 

Poate era mai usor sa zic ca nu suport manelele , jazzul , R&B si rappul :lmao:

Edited by raluchi
http://i5.photobucket.com/albums/y166/raluchi/ANDfinalshow-1.jpg
Posted

sybscriu la ultima fraza.

Din cate vad eu cred ca ne cam potrivim la gusturi.

Eu am uitat sa zic de Barbara Streisand si Bee Gees si de Blackmore's Night (prespupun ca asta datoram aceleiasi persone? :P )

Posted
He he mai era un topic despre asta http://www.celinedionforum.com/Ce-muzica-a...tati-t3223.html  :D

 

Dar totusi sa-mi enumar si eu preferintzele

- din liceu Kelly Family

- din cei noi : Melanie C , Anastacia , Sylver , Dario G , Helena Paparizou , Boyzone

- din cei vechi : ABBA, Queen , Texas , A-HA , REM , Kansas , Smokie , Scorpions , Bee Gees , Barbra Streisand

- datorita celor de pe acest forum : Blackmore's Night , Nightwish

- datorita lui Celine : JJ Goldman , Garou , Natasha St Pierre , De Palmas , Patrick Fiouri , Roch Voisine

- mai irlandezi asa : Enya , Hevia

- dintre romani : Voltaj , Class , Pasarea Colibri , Nico , Taxi , Desperados , Luminitza Anghel , Proconsul

- datorita unor evenimente neasteptate din pacate tragice : Laura stoica

 

Poate era mai usor sa zic ca nu suport manelele , jazzul , R&B si rappul  :lmao:

 

Ralu...aflu si eu lucruri noi :D nu stiam ca asculti Pasarea Colibri

 

 

sybscriu la ultima fraza.

Din cate vad eu cred ca ne cam potrivim la gusturi.

Eu am uitat sa zic de Barbara Streisand si Bee Gees si de Blackmore's Night (prespupun ca asta datoram aceleiasi persone? :P )

 

cred ca da :D cel putin pe mine Lady m-a introdus in lumea Blackmore's Night sa zic asa :D

J'aimerais tant savoir

Souffler comme le vent

Sur ton doux visage

Faire partir le noir, disparaître le temps

Casser les nuages

Parler même tout bas

Juste pout toi et moi

De petits riens

Mais là-bas

Au loin, tu nages...

 

 

 

Posted (edited)

Tre-sa ma plateasca astia de la Blackmore's :lmao:

 

Edit: Cat despre ce ascult, nu mi s-au schimat gusturile. Doar ca am inceput sa ascult mai mult Tori Amos, mai mult Leonard Cohen si mai mult Loreena McKennitt.

Edited by ~Lady~
Posted
Loreena Mckenitt rules! ;) si nu refuz nici Blackmore's Night :D

subscriu :msn-wink:

am uitat sa o mentionez si pe ea in lista mea interminabila

http://i5.photobucket.com/albums/y166/raluchi/ANDfinalshow-1.jpg
  • 1 month later...
Posted (edited)

Pai ascult orice ,in general, exclus manele & co. :))

Sa zicem : Shania Twain, Mariah Carrey, Tony Braxton, Lara Fabian (french music rules! ), Shakira, Kelly Clarkson, Roxette,Abba, Laura Pausini, Anastacia, Whitney Houston, Cher, Gloria Estefan..etc

 

Azi am auzit si eu pt prima oara cateva melodii cantate de Martina McBride, (o fana Celine din Ungaria mi-a trimis cateva melodii) si pot sa spun ca imi place. Pana acum nu am mai auzit de ea. Daca vreti sa ascultati va pun aici trei piese.

 

 

http://rapidshare.de/files/22609656/Martin...ow_Far.mp3.html

 

http://rapidshare.de/files/22610280/Martin...Garden.mp3.html

 

http://rapidshare.de/files/22610719/Martin..._night.mp3.html

Edited by alexandra1987
Posted

imi place cum canta. mel "I never promised u a rose garden" o stiam mai demult, dar nu stiam ca ea o canta. are o voce destul de puternica (asta se vede mai ales din "how far").

 

iti multumesc pt mel :flowers:

Posted
Hmm...pai mai multe: Madona, Enya, Nightwish, Lordi, Shapshifters (sau ceva de genul) si altele.
http://i231.photobucket.com/albums/ee107/lotr_mondragon/00000000000002406360-300x300_72dpi_.jpg
Posted
imi place cum canta. mel "I never promised u a rose garden" o stiam mai demult, dar nu stiam ca ea o canta. are o voce destul de puternica (asta se vede mai ales din "how far").

 

iti multumesc pt mel  :flowers:

 

cu placere. dap, are o voce puternica . chiar imi place. in ultima vreme incep sa descopar o multime de noutati in domeniul muzicii :)) ciudat ca nu am mai auzit de martina pana acum.

Posted
Eu sunt unic si nimeni nu e ca mine :D Ascult muzica greceasca la greu, E-Rotic ( o formatie foarte buna de prin ani 94'95 parca), BUG Mafia-toata discografia fara 2 albume :(, Britney Spears - toata discografia, Andre - toata discografia, AndreEA - toata discografia) :clap:

Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele ... prinde-o de fund !!!

 

No smoking!!!

 

Be the best...F**k the rest!

 

Traiesti 26280 zile...Intr-o zi mori!

Posted
Yeap :D Pacat ca primul album l-am luat pe caseta ca daca luma CD-ul dupa aceea continuam sa le cumpar CD-urile...Asa ca acum am toate casetele Andre :clap: Stiu ca la unii nu le plac. Dar mie mi-au placut din orice punct de vedere de cand s-au lansat. Pacat ca s-au despartit :cry:

Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele ... prinde-o de fund !!!

 

No smoking!!!

 

Be the best...F**k the rest!

 

Traiesti 26280 zile...Intr-o zi mori!

Posted

Mie una nu mai imi plac, dar recunosc ca la un moment dat eram si eu fermecata de aerul ala de fete cool :P

 

In momentul de fata ascult o formatie japoneza de rock: L'arc-En-Ciel si m-am indragostit de Tori Amos, mai ales melodia Cruel.

Posted
Stiu ca nu iti plac, dar celor care le plac le plac foarte mult :D Pe timpul ala eram tanar :D . Si cred ca nu ma e nimeni pe aici sa asculte BUG Mafia :lmao:

Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele ... prinde-o de fund !!!

 

No smoking!!!

 

Be the best...F**k the rest!

 

Traiesti 26280 zile...Intr-o zi mori!

Posted (edited)
Aha :D Primele 2 albume ale lor sunt bomboana de pe coliva, cireasa de pe tort, crema cremelor :clap: dar sunt interzise minorilor :lmao: Edited by Vodafone

Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele ... prinde-o de fund !!!

 

No smoking!!!

 

Be the best...F**k the rest!

 

Traiesti 26280 zile...Intr-o zi mori!

Posted

Curios lucru, si mie imi placeau Andre :D am toata discografia lor pe casete originale (exceptand "Prima iubire" si "Best of"-ul). Cel mai mult imi plac piesele de pe primul album, aici e ca la Celine: inceputul a fost de aur!!! :)

Prima mea trupa de fete, D.A.R.C. (nu radeti, aveam 12 ani!!!) urma oarecum stilul Andre, aveam si noi 5 piese pe care insa nu le-am inregistrat niciodata :P ar fi fost super-funny sa le fi avut, le postam si ati fi murit de ras :D da' va dati seama din titluri cat erau de "inteligente" versurile: "Fetite de cartier", "Lumea e a mea (Doar daca ma stiu distra", "Umbre", "Drumul spre inima ta" si bineinteles un cover dupa Andre (!) - "Spune-mi"...

 

Hai sa ma intorc la topic, ca alimentez presa de scandal cu ce-am spus mai sus :P Eu ascult in ultima vreme Alexandrina Hristov, Adriana Balint si... Martika. Stiu ca poate nu ati auzit de ea, dar cautati pe Dc++ "Love thy will be done" si va veti convinge ca merita ascultata. Va spun doar atat: isi compunea piesele impreuna cu Prince, care i le si producea :D

Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva!

 

http://celinedion.evonet.ro/coppermine/

Posted (edited)

YAY, Andreea!! Iti place Tori!

 

 

 

A si @Vodafone: Interesant

Edited by ~Lady~
Posted
Eu m-am indragostit de Annie Lennox "Why" si "No more I love you's" si de Sinead O'Connor cu "Nothing compares 2 u" si "Troy". :wub:
Posted
YAY, Andreea!! Iti place Tori!

 

 

 

imi place foarte mult Cornflake Girl de Tori Amos, dar nu doar asta.

 

momentan mai ascult Anouk, Deborah Blando (Proprias mentiras), Albano & Romina Power, Shakira si multi altii

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...