songbird Posted April 15, 2006 at 10:23 AM Posted April 15, 2006 at 10:23 AM Pai... m-am gandit sa va pun intrebarea asta pentru ca sunt sincer curioasa ce mai asculta "tineretul cult" de la noi, eu va privesc asa datorita faptului ca sunteti ascultatori de Celine asta, din punctul meu de vedere, presupune un anumit nivel de inteligenta si cultura. Ca doar nu ascultam Celine ca sa dam din cap pe "One Heart" Alors... ce muzica mai asculta "forumistii" nostri?!... Eu o sa raspund prima, ca doar e topicul started de mine stiu ca-i o afirmatie generala, dar ascult cam orice in afara de manele si muzica fara substanta. Adica la mine merge cam tot ce are ceva de spus... asta incluzand Mariah Carey (piesele bune), Shakira, Jean Jacques Goldman, Chimene Badi, Helene Segara (ador muzica franceza!), Romane Serda... de la noi Adriana Balint, Narcisa Suciu (albumul "Auriu"), Alexandrina Hristov, Holograf, Iris (uneori)... si trupe mai putin cunoscute, dar geniale, ca Rock Filarmonica, Hotel FM... Voi ce ascultati?... Quote Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva! http://celinedion.evonet.ro/coppermine/
alextrusca Posted April 15, 2006 at 10:30 AM Posted April 15, 2006 at 10:30 AM Eu mai ascult Mariah Scarey , Rammstein, Enya, Sinead O'Connor, Laura Stoica, Shakira ( a la folie ), Garou, Edith Piaf, Faith Hill...Diverse genuri... Quote
DjCeline Posted April 15, 2006 at 11:40 AM Posted April 15, 2006 at 11:40 AM eh..eu sunt putin mai...ciudata...pt k imi place rockul in general rockul gen guns n'roses, metallica, bon jovi...dintre trupele noi ascult mult evanescence si the rasmus ..imi place genul rockului mai ghotic...mai dark....insa la chefuri ascult orice si oricum atata timp cat ma pot urca pe scaune sa ma "sparg in figuri" Quote http://i16.photobucket.com/albums/b21/DjCeline/thereasonigoonsiggycopy.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/blackroses08.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/banner_streetteam1.jpg
raluca Posted April 15, 2006 at 11:43 AM Posted April 15, 2006 at 11:43 AM Evanescence, Nightwish , Bon Jovi, Bryan Adams, Nickelback, Mariah Carey(cele vechi) mai am ceva de la Avril Lavigne, Anastacia , Natalia Oreiro, Ricky Martin, Mandy Moore, Leann Rimes, Blackmore's Night... mai ascult si in romana: Holograf , Vama Veche, Taxi, Paula Seling imi place sa ascult si mel de la titanis compuse de James Horner si mel de la animeuri Quote J'aimerais tant savoir Souffler comme le vent Sur ton doux visage Faire partir le noir, disparaître le temps Casser les nuages Parler même tout bas Juste pout toi et moi De petits riens Mais là-bas Au loin, tu nages... http://static.eventful.com/store/stickers/flash/assets/split/300x45_mid-black.gifhttp://static.eventful.com/store/stickers/flash/assets/split/300x30_bottom-black.gifView all Bucharest events at Eventful
celindi Posted April 15, 2006 at 12:29 PM Posted April 15, 2006 at 12:29 PM (edited) pai eu ca sa zic asa in general good pop (asta inseamna fara JLo, Britney spears & co) si rock (nu hard totusi). De curand am descoperit alte 2 genuri de muzica : j-pop si j-rock, j-ul vine de la japanese. Chiar daca nu inteleg nimik din versuri decat daca gasesc traducerile melodiile sunt superbe si sunt perfecte pentru cand invat ca nu ma concentrez asupra versurilor. Ca sa dau si exemple:Abba (my love dupa Celine), Queen, Shania Twain, Anastacia, Patricia Kaas, Bryan Adams, Gareth Gates, Thalia (prima cantareata care mi-a placut), Dido (unele melodii), Avril Lavigne. In rest cam cate o mel sau doua si asa de obicei fuundca nu am timp sa caut mai multe. Romaneasca nu prea ascult. Tot asa cate o melodie mai rasarita. Dar pot sa zic ca imi place Fuego (mel mai vechi) si formatiile vechi. DJ - vezi ca ai postat de 2 ori... esti mod... ce exemplu dai? (scuze - old habbits die hard ) Edited April 15, 2006 at 12:30 PM by celindi Quote http://usera.imagecave.com/seandreea/sigs-and-avatars/newsig.pnghttp://mia.mgcdn.us/xoxk/a.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/n.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/i.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/m.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/e.gif http://mi5.mgcdn.us/xgpb/m.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/n.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/g.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gif
DjCeline Posted April 15, 2006 at 12:36 PM Posted April 15, 2006 at 12:36 PM off-topic: imi daduse eroare netscape-ul si habar nu aveam ca trimisese deja postul Quote http://i16.photobucket.com/albums/b21/DjCeline/thereasonigoonsiggycopy.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/blackroses08.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/banner_streetteam1.jpg
songbird Posted April 15, 2006 at 01:15 PM Author Posted April 15, 2006 at 01:15 PM IN TOPIC: si mie imi place Vama Veche... dar "placutul" asta se invarte doar in jurul pieselor de pe albumul al II-lea (self-titled) si piesa "Primavara". In rest, apa de ploaie pt mine... BTW, off-topic si eu: cine merge de 1 mai in Vama? eu sper din suflet sa il "tarasc" pe iubi... anul trecut a fost marpha, alt iubi, alta gasca... cam trist si noroios dar peste toate marpha - dar asta e o alta poveste Quote Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva! http://celinedion.evonet.ro/coppermine/
raluchi Posted April 15, 2006 at 01:29 PM Posted April 15, 2006 at 01:29 PM (edited) He he mai era un topic despre asta http://www.celinedionforum.com/Ce-muzica-a...tati-t3223.html Dar totusi sa-mi enumar si eu preferintzele- din liceu Kelly Family- din cei noi : Melanie C , Anastacia , Sylver , Dario G , Helena Paparizou , Boyzone- din cei vechi : ABBA, Queen , Texas , A-HA , REM , Kansas , Smokie , Scorpions , Bee Gees , Barbra Streisand- datorita celor de pe acest forum : Blackmore's Night , Nightwish- datorita lui Celine : JJ Goldman , Garou , Natasha St Pierre , De Palmas , Patrick Fiouri , Roch Voisine- mai irlandezi asa : Enya , Hevia - dintre romani : Voltaj , Class , Pasarea Colibri , Nico , Taxi , Desperados , Luminitza Anghel , Proconsul- datorita unor evenimente neasteptate din pacate tragice : Laura stoica Poate era mai usor sa zic ca nu suport manelele , jazzul , R&B si rappul Edited April 15, 2006 at 01:32 PM by raluchi Quote http://i5.photobucket.com/albums/y166/raluchi/ANDfinalshow-1.jpg
celindi Posted April 15, 2006 at 01:41 PM Posted April 15, 2006 at 01:41 PM sybscriu la ultima fraza.Din cate vad eu cred ca ne cam potrivim la gusturi.Eu am uitat sa zic de Barbara Streisand si Bee Gees si de Blackmore's Night (prespupun ca asta datoram aceleiasi persone? ) Quote http://usera.imagecave.com/seandreea/sigs-and-avatars/newsig.pnghttp://mia.mgcdn.us/xoxk/a.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/n.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/i.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/m.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/e.gif http://mi5.mgcdn.us/xgpb/m.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/n.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/g.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gif
raluca Posted April 15, 2006 at 06:58 PM Posted April 15, 2006 at 06:58 PM He he mai era un topic despre asta http://www.celinedionforum.com/Ce-muzica-a...tati-t3223.html Dar totusi sa-mi enumar si eu preferintzele- din liceu Kelly Family- din cei noi : Melanie C , Anastacia , Sylver , Dario G , Helena Paparizou , Boyzone- din cei vechi : ABBA, Queen , Texas , A-HA , REM , Kansas , Smokie , Scorpions , Bee Gees , Barbra Streisand- datorita celor de pe acest forum : Blackmore's Night , Nightwish- datorita lui Celine : JJ Goldman , Garou , Natasha St Pierre , De Palmas , Patrick Fiouri , Roch Voisine- mai irlandezi asa : Enya , Hevia - dintre romani : Voltaj , Class , Pasarea Colibri , Nico , Taxi , Desperados , Luminitza Anghel , Proconsul- datorita unor evenimente neasteptate din pacate tragice : Laura stoica Poate era mai usor sa zic ca nu suport manelele , jazzul , R&B si rappul <{POST_SNAPBACK}> Ralu...aflu si eu lucruri noi nu stiam ca asculti Pasarea Colibri sybscriu la ultima fraza.Din cate vad eu cred ca ne cam potrivim la gusturi.Eu am uitat sa zic de Barbara Streisand si Bee Gees si de Blackmore's Night (prespupun ca asta datoram aceleiasi persone? )<{POST_SNAPBACK}> cred ca da cel putin pe mine Lady m-a introdus in lumea Blackmore's Night sa zic asa Quote J'aimerais tant savoir Souffler comme le vent Sur ton doux visage Faire partir le noir, disparaître le temps Casser les nuages Parler même tout bas Juste pout toi et moi De petits riens Mais là-bas Au loin, tu nages... http://static.eventful.com/store/stickers/flash/assets/split/300x45_mid-black.gifhttp://static.eventful.com/store/stickers/flash/assets/split/300x30_bottom-black.gifView all Bucharest events at Eventful
~Lady~ Posted April 16, 2006 at 06:53 AM Posted April 16, 2006 at 06:53 AM (edited) Tre-sa ma plateasca astia de la Blackmore's Edit: Cat despre ce ascult, nu mi s-au schimat gusturile. Doar ca am inceput sa ascult mai mult Tori Amos, mai mult Leonard Cohen si mai mult Loreena McKennitt. Edited April 16, 2006 at 06:59 AM by ~Lady~ Quote
songbird Posted April 16, 2006 at 02:41 PM Author Posted April 16, 2006 at 02:41 PM Loreena Mckenitt rules! si nu refuz nici Blackmore's Night Quote Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva! http://celinedion.evonet.ro/coppermine/
raluchi Posted April 16, 2006 at 08:04 PM Posted April 16, 2006 at 08:04 PM Loreena Mckenitt rules! si nu refuz nici Blackmore's Night <{POST_SNAPBACK}>subscriu am uitat sa o mentionez si pe ea in lista mea interminabila Quote http://i5.photobucket.com/albums/y166/raluchi/ANDfinalshow-1.jpg
Browneyes Posted June 9, 2006 at 10:43 AM Posted June 9, 2006 at 10:43 AM (edited) Pai ascult orice ,in general, exclus manele & co. )Sa zicem : Shania Twain, Mariah Carrey, Tony Braxton, Lara Fabian (french music rules! ), Shakira, Kelly Clarkson, Roxette,Abba, Laura Pausini, Anastacia, Whitney Houston, Cher, Gloria Estefan..etc Azi am auzit si eu pt prima oara cateva melodii cantate de Martina McBride, (o fana Celine din Ungaria mi-a trimis cateva melodii) si pot sa spun ca imi place. Pana acum nu am mai auzit de ea. Daca vreti sa ascultati va pun aici trei piese. http://rapidshare.de/files/22609656/Martin...ow_Far.mp3.html http://rapidshare.de/files/22610280/Martin...Garden.mp3.html http://rapidshare.de/files/22610719/Martin..._night.mp3.html Edited June 9, 2006 at 10:52 AM by alexandra1987 Quote Laura Stoica Official Website
Browneyes Posted June 9, 2006 at 07:59 PM Posted June 9, 2006 at 07:59 PM nu descarca nimeni ? Quote Laura Stoica Official Website
Browneyes Posted June 11, 2006 at 06:45 PM Posted June 11, 2006 at 06:45 PM si Loreena Mckenitt...am uitat de ea Quote Laura Stoica Official Website
celdy Posted June 13, 2006 at 08:57 AM Posted June 13, 2006 at 08:57 AM imi place cum canta. mel "I never promised u a rose garden" o stiam mai demult, dar nu stiam ca ea o canta. are o voce destul de puternica (asta se vede mai ales din "how far"). iti multumesc pt mel Quote
Obst Posted June 13, 2006 at 05:03 PM Posted June 13, 2006 at 05:03 PM Hmm...pai mai multe: Madona, Enya, Nightwish, Lordi, Shapshifters (sau ceva de genul) si altele. Quote http://i231.photobucket.com/albums/ee107/lotr_mondragon/00000000000002406360-300x300_72dpi_.jpg
Browneyes Posted June 13, 2006 at 06:25 PM Posted June 13, 2006 at 06:25 PM imi place cum canta. mel "I never promised u a rose garden" o stiam mai demult, dar nu stiam ca ea o canta. are o voce destul de puternica (asta se vede mai ales din "how far"). iti multumesc pt mel <{POST_SNAPBACK}> cu placere. dap, are o voce puternica . chiar imi place. in ultima vreme incep sa descopar o multime de noutati in domeniul muzicii ) ciudat ca nu am mai auzit de martina pana acum. Quote Laura Stoica Official Website
Vodafone Posted June 14, 2006 at 08:03 AM Posted June 14, 2006 at 08:03 AM Eu sunt unic si nimeni nu e ca mine Ascult muzica greceasca la greu, E-Rotic ( o formatie foarte buna de prin ani 94'95 parca), BUG Mafia-toata discografia fara 2 albume , Britney Spears - toata discografia, Andre - toata discografia, AndreEA - toata discografia) Quote Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele ... prinde-o de fund !!! No smoking!!! Be the best...F**k the rest! Traiesti 26280 zile...Intr-o zi mori!
Browneyes Posted June 14, 2006 at 12:10 PM Posted June 14, 2006 at 12:10 PM omg..vb serios? interesant...mai ales andre ) Quote Laura Stoica Official Website
Vodafone Posted June 14, 2006 at 12:13 PM Posted June 14, 2006 at 12:13 PM Yeap Pacat ca primul album l-am luat pe caseta ca daca luma CD-ul dupa aceea continuam sa le cumpar CD-urile...Asa ca acum am toate casetele Andre Stiu ca la unii nu le plac. Dar mie mi-au placut din orice punct de vedere de cand s-au lansat. Pacat ca s-au despartit Quote Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele ... prinde-o de fund !!! No smoking!!! Be the best...F**k the rest! Traiesti 26280 zile...Intr-o zi mori!
celindi Posted June 14, 2006 at 04:13 PM Posted June 14, 2006 at 04:13 PM Mie una nu mai imi plac, dar recunosc ca la un moment dat eram si eu fermecata de aerul ala de fete cool In momentul de fata ascult o formatie japoneza de rock: L'arc-En-Ciel si m-am indragostit de Tori Amos, mai ales melodia Cruel. Quote http://usera.imagecave.com/seandreea/sigs-and-avatars/newsig.pnghttp://mia.mgcdn.us/xoxk/a.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/n.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/i.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/m.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/e.gif http://mi5.mgcdn.us/xgpb/m.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/n.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/g.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gif
Vodafone Posted June 15, 2006 at 06:35 AM Posted June 15, 2006 at 06:35 AM Stiu ca nu iti plac, dar celor care le plac le plac foarte mult Pe timpul ala eram tanar . Si cred ca nu ma e nimeni pe aici sa asculte BUG Mafia Quote Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele ... prinde-o de fund !!! No smoking!!! Be the best...F**k the rest! Traiesti 26280 zile...Intr-o zi mori!
celindi Posted June 15, 2006 at 09:37 AM Posted June 15, 2006 at 09:37 AM Nu vorbi deja, ca mai sunt multi care posteaza rar. Eu nu m-as mira sa fie. Quote http://usera.imagecave.com/seandreea/sigs-and-avatars/newsig.pnghttp://mia.mgcdn.us/xoxk/a.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/n.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/i.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/m.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/e.gif http://mi5.mgcdn.us/xgpb/m.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/n.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/g.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gif
Vodafone Posted June 15, 2006 at 10:18 AM Posted June 15, 2006 at 10:18 AM (edited) Aha Primele 2 albume ale lor sunt bomboana de pe coliva, cireasa de pe tort, crema cremelor dar sunt interzise minorilor Edited June 15, 2006 at 10:19 AM by Vodafone Quote Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele ... prinde-o de fund !!! No smoking!!! Be the best...F**k the rest! Traiesti 26280 zile...Intr-o zi mori!
songbird Posted June 15, 2006 at 04:15 PM Author Posted June 15, 2006 at 04:15 PM Curios lucru, si mie imi placeau Andre am toata discografia lor pe casete originale (exceptand "Prima iubire" si "Best of"-ul). Cel mai mult imi plac piesele de pe primul album, aici e ca la Celine: inceputul a fost de aur!!! Prima mea trupa de fete, D.A.R.C. (nu radeti, aveam 12 ani!!!) urma oarecum stilul Andre, aveam si noi 5 piese pe care insa nu le-am inregistrat niciodata ar fi fost super-funny sa le fi avut, le postam si ati fi murit de ras da' va dati seama din titluri cat erau de "inteligente" versurile: "Fetite de cartier", "Lumea e a mea (Doar daca ma stiu distra", "Umbre", "Drumul spre inima ta" si bineinteles un cover dupa Andre (!) - "Spune-mi"... Hai sa ma intorc la topic, ca alimentez presa de scandal cu ce-am spus mai sus Eu ascult in ultima vreme Alexandrina Hristov, Adriana Balint si... Martika. Stiu ca poate nu ati auzit de ea, dar cautati pe Dc++ "Love thy will be done" si va veti convinge ca merita ascultata. Va spun doar atat: isi compunea piesele impreuna cu Prince, care i le si producea Quote Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva! http://celinedion.evonet.ro/coppermine/
~Lady~ Posted June 17, 2006 at 10:41 AM Posted June 17, 2006 at 10:41 AM (edited) YAY, Andreea!! Iti place Tori! A si @Vodafone: Interesant Edited June 17, 2006 at 10:45 AM by ~Lady~ Quote
alextrusca Posted June 19, 2006 at 12:42 PM Posted June 19, 2006 at 12:42 PM Eu m-am indragostit de Annie Lennox "Why" si "No more I love you's" si de Sinead O'Connor cu "Nothing compares 2 u" si "Troy". Quote
celdy Posted June 19, 2006 at 04:33 PM Posted June 19, 2006 at 04:33 PM YAY, Andreea!! Iti place Tori! <{POST_SNAPBACK}> imi place foarte mult Cornflake Girl de Tori Amos, dar nu doar asta. momentan mai ascult Anouk, Deborah Blando (Proprias mentiras), Albano & Romina Power, Shakira si multi altii Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.