celindi Posted April 9, 2006 at 06:32 PM Posted April 9, 2006 at 06:32 PM Pe un forum romanesc pe care mai merg a aparut la un moment dat un topic cu abba si a venit vorba si de Celine.. asa ca eu mi-ai aratat admiratia un pic ... cand apare o tampita care cica sta prin canada cu acest mesaj: "Dragele mele, ma scuzati ca intervin relativ la Celine Dion. Io locuiesc in zona unde s-a nascut si a devenit populara. Mamaaaaa, femeiea asta este asa de toanta, de necizelata, de vulgara, de dusa de-acasa... de-ti vine sa-ti iei cimpii.Tipa n-a terminat nici macar gimnaziul, a fost racolata de ala care-i acum sotul ei (Rene Angelil), un bosorog cu vreo 20 si ceva de ani mai in virsta ca ea, de la virsta de 12 ani, a locuit si intretinut relatii sexuale cu ea din frageda copilarie, si-a cladit averea pe spinarea ei si acum i-o toaca la cazinourile din Las Vegas. Daca ar fi facut plingere la politie la momentul respectiv, sotul ei actual ar fi fost aruncat in inchisoare pentru corupere de minori. In alta ordine de idei, daca ati auzi-o in interviuri aici, daca ati urmari comportamentul ei cind se exprima, cit de intr-o ureche este, ... ce mai, v-ati cruci. Este exemplul tipic de femeie isterica. Cum provine dintr-o familie foarte simpla, cu 14 copii, odata realizata financiar, s-a apucat de si-a pus toti fratii, parintii, verii, cumnatii, etc. sefi la diferite restaurante, firme - desi toti sint niste trogloditi, fara scoala si fara cunostintele necesare conducerii unui business. Lantul de restaurante Nickles din Canada era al lor. S-a cam dus acum pe apa simbetei.Nu stiu de ce, asemenea comportament imi aduce subit aminte de cel "balcanic". Si mi se face rau. Rolling Eyes Canadienii de origine engleza sint ceva mai demni si nu se preteaza la asemenea tiganisme. Oamenii de aici s-au saturat de ea pina-n gat. Nici nu o mai dau pe posturi de radio aici fiindca populatia locala face alergie cind aude de ea. Imaginea asta de diva pe care incearca sa o proiecteze este atit de falsa incit e pacat ca oamenii care nu cunosc toate detaliile fac din ea un adevarat idol. Singura chestie ca lumea este vocea ei si influenta sotului ei in a-i alege cele mai faine cintece posibil. La banii lor, nu-i de mirare ca pot. Pentru mine, si altii ca mine, un artist este un om care creeaza si interpreteaza melodii si versuri. Ea nu este un artist, ci numai un interpret. A ajuns faimoasa interpretind melodii care, in trecut, au fost niste hit-uri. Nu e capabila sa compuna nimic. Nici macar sa scrie nu stie ca lumea, dar asta e alt aspect. Orice om inzestrat cit de cit cu o voce buna, de l-ai pune sa se lalaie pe niste melodii beton ar ajunge exact unde e ea acum. Norocul ei a fost bosorogul ala cu care-si duce viata, care, la momentul cind a intrat in relatie cu ea, era un om de afaceri cunoscut in Quebec. El a propulsat-o si el a creat imaginea asta de diva. " Pe mine m-a enervat rau de tot si sunt cu nervii la pamant. I-am raspuns dar am fost cam incoerenta. Uite si threadul:http://www.idieta.ro/forums/t_abba_7463.html&start=30please fetelor.. help sa-mi ridicati moralul Quote http://usera.imagecave.com/seandreea/sigs-and-avatars/newsig.pnghttp://mia.mgcdn.us/xoxk/a.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/n.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/i.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/m.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/e.gif http://mi5.mgcdn.us/xgpb/m.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/n.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/g.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gif
songbird Posted April 9, 2006 at 06:50 PM Posted April 9, 2006 at 06:50 PM O singura obiectie la post-ul tau, Andreea... "Tampiti pot fi unii oameni" e o afirmatie cam blanda. In rest... ce sa zic?!... larga m*** larga pentru tipa care a putut @fabula@ asa ceva... Quote Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva! http://celinedion.evonet.ro/coppermine/
celindi Posted April 9, 2006 at 07:26 PM Author Posted April 9, 2006 at 07:26 PM stiu ca a zis si adevarul in unele locuri... dar in asa fel incat.. anyway... pe mine m-a deranjat teribil. Quote http://usera.imagecave.com/seandreea/sigs-and-avatars/newsig.pnghttp://mia.mgcdn.us/xoxk/a.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/n.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/i.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/m.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/e.gif http://mi5.mgcdn.us/xgpb/m.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/n.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/g.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gif
Alexa Posted April 9, 2006 at 08:28 PM Posted April 9, 2006 at 08:28 PM Stai linistita, ca de gasit nod in papura, se gaseste la oricine!!! Trebuie doar sa ai 'vointza'! E usor sa vb de rau o persoana! Mult mai greu este sa-i recunosti si calitatile, iar pe mine, chiar nu ma intereseaza prea mult viata personala a lui Celine, important este sa fie fericita, si se pare ca este!!!Crede-ma ca as putea sa fabulez pe baza intamplarilor din viata unei persoane (mai ales asa celebra ca Celine) pana m-as plictisi! Asa ca... cheer up, treci peste cu vederea, ca-ti faci nervi aiurea! Quote Celine Dion Fanatic Forumhttp://i57.photobucket.com/albums/g201/AlexaCelineFanatic/BannerEnchantingFanatic.gif
songbird Posted April 9, 2006 at 10:21 PM Posted April 9, 2006 at 10:21 PM Mai... eu chiar nu cred prostia asta cu Rene, ca ar fi intretinut relatii sexuale cu ea pe cand era minora... e foarte greu sa ascunzi astfel de lucruri - exista presa de scandal!!! Cred ca Celine este un om extraordinar si nu are nimeni nici o treaba sa o conteste, mai ales romani care au plecat in Canada sa lucreze la taiat copaci pt ca in Spania la capsuni nu mai erau locuri Sa recunoastem ca muzica lui Celine ~ asa cum bine ai mentionat Andreea, JJG songs ~ nu este pentru oricine... si mai ales nu pentru neciopliti. Back to private stuff: tocmai am primit de la cineva un wallpaper cu "Celinutza" noastra pe care scrie "MY LIFE IS PURE"... nu e un citat din Celine, dar ar trebui sa fie! Here's the wallpaper: Quote Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva! http://celinedion.evonet.ro/coppermine/
celdy Posted April 10, 2006 at 09:36 AM Posted April 10, 2006 at 09:36 AM trebuie sa va ganditi ca parerile sunt mereu impartite. nu se poate intampla ca toate lumea sa gandeasca intr-un fel. asta este parerea ei, iar daca ea vede totul in lumina asta, ghinionul ei. si eu am avut parte de o groaza de pareri de genul asta nu doar pe un anumit forum, ci si in viata de zi cu zi. aveam colegi in clasa care mereu comentau ceva de genul: "Ea nu este un artist, ci numai un interpret. A ajuns faimoasa interpretind melodii care, in trecut, au fost niste hit-uri. Nu e capabila sa compuna nimic. Nici macar sa scrie nu stie ca lumea, dar asta e alt aspect." (asta pentru ca la ora de franceza am facut mai multe cantece ale ei , in plus si eu mai aduceam texte, pe care profa le facea la ora + punea mel de-ale ei ) totul este sa nu-i bagati in seama, pt ca nu faceti altceva decat sa va enervati si chiar nu e necesar. Quote
songbird Posted April 10, 2006 at 10:43 AM Posted April 10, 2006 at 10:43 AM Mai nu stiu ce sa zic, dar eu personal cred ca ar trebui sa ii luam apararea lui Celine in orice imprejurare, asa cum bine a facut si Andreea. Oamenii astia habar nu au despre ce vorbesc, pun pariu ca nici nu au ascultat vreodata un interviu cu ea de la cap la coada si probil cred ca Celine e doar o "cantareata de balade". Majoritatea oamenilor nici nu ii cunosc muzica de dinainte de '89, cea pura, originala, fara compromisuri impuse de Sony sau de mai-stiu-eu-cine... asa ca nu cred ca se afla in cunostinta de cauza. La partea cu "nici macar nu stie sa scrie ca lumea"... probabil s-a inteles putin gresit, Celine a mentionat intr-un interviu de prin 2004, nu imi aduc aminte cum se numea, dar l-am pastrat pe undeva asa ca o sa revin cu detalii ~ acolo zicea ca nu i-a placut deloc la scoala si nu era atenta si orele acelea in particular facute dupa erau mai mult de forma, asa ca are unele ezitari in ceea ce priveste scrisul in franceza. Dar sa nu uitam ca e vorba de o femeie care poate vorbi ok engleza, spaniola, germana si japoneza... ba chiar canta super-relaxat in limbile astea. Urechea muzicala nu e de ajuns pentru a reproduce fonetic, sunt implicati mult mai multi factori. She's smart & we know it. So f**k all the envious people out there!!! Quote Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva! http://celinedion.evonet.ro/coppermine/
DjCeline Posted April 10, 2006 at 11:13 AM Posted April 10, 2006 at 11:13 AM tipa e o vaca...si sincer? nu cred k a ajuns sa o cunoasca pe celine...asa ca sa taca dracului din gura..da las k ma iau de ea Quote http://i16.photobucket.com/albums/b21/DjCeline/thereasonigoonsiggycopy.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/blackroses08.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/banner_streetteam1.jpg
celindi Posted April 10, 2006 at 11:25 AM Author Posted April 10, 2006 at 11:25 AM Multumesc mult fetelor pentru suport. Ma simt mai bine acum. Deocamdata vad ca nu a mai zis nimik. Eu ce-i drept ma enervez usor.. ma streseaza astfel de lucruri si incerc cu greu sa ma abtin. Ideea nu e ca toti avem opinii separate ci cand astfel de opinii devin pentru unii adevaruri pe care le mai si impun altora. Quote http://usera.imagecave.com/seandreea/sigs-and-avatars/newsig.pnghttp://mia.mgcdn.us/xoxk/a.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/n.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/i.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/m.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/e.gif http://mi5.mgcdn.us/xgpb/m.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/n.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/g.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gif
DjCeline Posted April 10, 2006 at 06:14 PM Posted April 10, 2006 at 06:14 PM imi pare rau pentru limbajul pe care-l voi folosi....dar si asa vor parea doar eufemisme...tipa aceea este o vaca cu cabina! si dupa parerea mea capul ei e plin de fitze...asa ca...merita sa se face nitzel baza de ea... pe mine nu ma mai afecteaza ce zice...dar o sa continui sa ii mai zic diverse...ca prea e proasta! Quote http://i16.photobucket.com/albums/b21/DjCeline/thereasonigoonsiggycopy.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/blackroses08.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/banner_streetteam1.jpg
raluchi Posted April 10, 2006 at 06:28 PM Posted April 10, 2006 at 06:28 PM (edited) In primul rand fiecare ar trebui sa-si vada varful nasului si macar sa aiba ideea despre ce se vorbeste daca tot deschide gura. Dar s-ar parea ca cu toate ca s-a mutat acolo , "desteapta" aia e pafarista din f multe puncte de vedere, nu numai muzica ci si politica si dialecte . Daca stau mai bine si ma gandesc nu prea am descoperit ceva pozitiv la care sa se priceapa fiintza aia.Asa ca ganditi-va la tot ceea ce stim despre Celine si la faptul ca de cand suntem pe forum nu ne mai scapa o emisiune , deci suntem cu adevarat informati si tot ce a spus tipa aia e distorsionat si pus sub o alta forma incercand sa modifice realitatea.Chiar daca nu a facut scoala cum consideram noi la ora actuala ca ar fi trebuit ea a dobandit educatia prin alte mijloace. Este o fiintza minunata care se gandeste la toti din jurul ei , nu ramane indiferenta la nimic . Cat despre abilitatiel de artist e de departe unul dintre cei mai complecsi artisti pe care i-a cunoscut omenirea. Sunt absolut sigura ca mai devreme sau mai tarziu toata lumea (nu numai fanii bine informati ) va afla despre Celine ca si compozitoare asa ca atunci nu vor mai fii dubii.Imi pare rau ca cineva care se simte ajuns poate sa improaste cu noroi fara nici un motiv personal , dar asta e boala grea . Ce poti sa faci altceva decat sa spui Doamne iart-o ca nu stie ce spune si nici nu vrea sa devina constienta. Si acu sa tragem nishte aer in piept si sa trecem peste. Edited April 10, 2006 at 06:36 PM by raluchi Quote http://i5.photobucket.com/albums/y166/raluchi/ANDfinalshow-1.jpg
celindi Posted April 10, 2006 at 06:48 PM Author Posted April 10, 2006 at 06:48 PM Asta ziceam si eu raluchi. adik fiecare om este indreptatit la parerea lui, nu zic nu... dar sa distorsionezi realitatea in asa hal si sa le bagi oamenilor prostii in cap... si apoi sa-i mai si jignesti pe cei care isi sustin punctul de vedere... mi se pare o magarie prea mare.acum... ai dreptate... sa-i ne preocupam de draga noastra Celine si sa lasam nebunii in camasile lor de forta. DJ pls nu-i mai da apa la moara. Cred ca lumea a inteles ca fabuleaza si sper sa se inchida topicul. Quote http://usera.imagecave.com/seandreea/sigs-and-avatars/newsig.pnghttp://mia.mgcdn.us/xoxk/a.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/n.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/i.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/m.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/e.gif http://mi5.mgcdn.us/xgpb/m.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/n.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/g.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gif
DjCeline Posted April 10, 2006 at 09:32 PM Posted April 10, 2006 at 09:32 PM oricum nu cred k mai am ceva sa-i zic. e prea limitata sincera sa fiu nu ma intereseaza decat ca stiu ca Celine is the best orice zice lumea!! Quote http://i16.photobucket.com/albums/b21/DjCeline/thereasonigoonsiggycopy.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/blackroses08.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/banner_streetteam1.jpg
blue_eyes Posted April 11, 2006 at 01:37 PM Posted April 11, 2006 at 01:37 PM Tare mi-ar placea sa vb.chiar eu personal cu fetitza asta proasta,k astfel nu pot sa ii zic....invidia e mare...multa lume o invidiaza shi din cauza asta se aud astfel de povesti despre ea...are bani,faima,talent shi niciodata nu a vb de rau pe nimeni dar vad k unii oameni sunt rai Dar fatuca asta chiar e proasta cu P mare...auzi ma la ea,cica e isterica ...eu kred k are boala pe ea....dak nu ar fii buna shi nu ar fii ascultata in Canada asa cum zice ea nu ar mai fii nici emisiunile de la tv cu ea shi nici laudele canadienilor,nu?Se zice k e "MANDRIA CANADEI"...E number one in Canada...shi referitor la ceea ce a zis ea,cum k nu are scoala,k e analfabeta ...asta ce mai conteaza?are tot ceea ce isi doreste de la viata...are TALENT shi asta conteaza.Putea sa aiba scoala dar dak nu avea talent nu ajungea veci unde e acum.Asta e parerea mea...deci aia e o mare increzuta dupa parerea mea shi Proasta...aaa..shi invidioasa pe deasupra...ma face sa rad dar m-am shi enervat cand am citit ceea ce a scris despre ea...de unde atata rautate in lumea asta?Shi chiar asa de Celine sa fie vb? Dak avetzi vreuna id-ul ei dati-mi-l shi mie sa o fac un pik de rusine,ok fetelor?PROASTA FATA... Quote
raluca Posted April 11, 2006 at 01:42 PM Posted April 11, 2006 at 01:42 PM ce sa faci? mai intalnesti si asemenea specimene eu mi-am spus pararea, dar se pare ca ea face prost pe fiecare care ii ea apararea la Celine...prefer sa am IQ-ul ce mi-a zis ea ca-l am decat sa fiu asa dezechilibrata mintal ca ea Ale ms de wall..e misto, numai ca e cam photoshopat Quote J'aimerais tant savoir Souffler comme le vent Sur ton doux visage Faire partir le noir, disparaître le temps Casser les nuages Parler même tout bas Juste pout toi et moi De petits riens Mais là-bas Au loin, tu nages... http://static.eventful.com/store/stickers/flash/assets/split/300x45_mid-black.gifhttp://static.eventful.com/store/stickers/flash/assets/split/300x30_bottom-black.gifView all Bucharest events at Eventful
celindi Posted April 11, 2006 at 06:46 PM Author Posted April 11, 2006 at 06:46 PM lasam in trecut incidentul.Pe mine m-a enervat la culme faptul ca in momentrul in care noi o contraziceam si nu avea ce sa zica ea ne facea proaste. Mi se pare cea mai tampita chestie... extrem de nepoliticos (aceiasi tipa a facut thdread despre politete) sa jignesti in asa hal o pers pe care nu o cunosti. Quote http://usera.imagecave.com/seandreea/sigs-and-avatars/newsig.pnghttp://mia.mgcdn.us/xoxk/a.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/n.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/i.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/m.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/e.gif http://mi5.mgcdn.us/xgpb/m.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/n.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/g.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gif
DjCeline Posted April 11, 2006 at 06:49 PM Posted April 11, 2006 at 06:49 PM eh ce sa-i faci...sa se afle si ea in treaba...si cred k vroia sa se laude k e ea pe unde mama ei e...in fine...suficient de limitata si in limbaj si in atitudine...nu se merita sa-ti sacrifici nici un neuron mort pe ea Quote http://i16.photobucket.com/albums/b21/DjCeline/thereasonigoonsiggycopy.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/blackroses08.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/banner_streetteam1.jpg
celindi Posted April 11, 2006 at 07:16 PM Author Posted April 11, 2006 at 07:16 PM Ai dreptate. am eu destule probleme sa imi pierd vremea cu asa ceva.Va multumesc mult pentru suport, fetelor. Quote http://usera.imagecave.com/seandreea/sigs-and-avatars/newsig.pnghttp://mia.mgcdn.us/xoxk/a.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/n.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/i.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/m.gifhttp://mia.mgcdn.us/xoxk/e.gif http://mi5.mgcdn.us/xgpb/m.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/n.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/g.gifhttp://mi5.mgcdn.us/xgpb/a.gif
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.