Jump to content

Taking chances - turneul de promovare


Recommended Posts

Posted

So...stiu ca a trecut deja acest mini-tur dar hai sa discutam si noi despre el. Crde ca ati apucat sa vedeti video-urile, deci spuneti care din aparitii TV, interviuri sau interpretari v-au placut cel mai mult din ultima vreme :wub:

 

Eu cred ca turul asta a fost un succes, chiar daca Celine a fost un pic bolnavioara in Anglia :cry: mi-a placut insa faptul ca si asa, scumpica de ea :wub: s-a straduit sa cante frumos si a intrat in atmosfera cantecului :clap:

 

Mie cel mai mult mi-a placut cum a aratat Celine :wub: la Saturady Night Divas, pt rochita, coafura & picioruse :celinelooksgreat: dar cele mai bune interpretari live mi s-au parut cele de la AMA, de le Ellen si de la Today Show - acolo aproape toate piesele au sunat 98% perfect. Si la Oprah mi-a placut mai ales pt ca a simtit piesele, se veda ca se simtea bine :clap:

Some people have everything - they have nothing.

May 21st, 2008 - Paris, Bercy & November 22nd, 2013 - Antwerpen, Sportpaleis

Posted
da si mie mi-au placut interpretarile live de la Today Show si AMA, dar nu inteleg de ce in majoritatea aparitilor pe la show-uri a cantat playback. Chestia asta nu mi-a placut. Sper sa nu ne faca si in turneul de anul viitor aceeasi surpriza neplacuta. Poate a fost din cauza ca nu se simtea chiar bine.
Posted

Saturday Night Divas a fost exact inainte de X Factor - si s-a vazut si acolo ca era bolnavioara :cry:

 

La WMA din cate stiu eu toti au facut playback. Oricum WMA devine din ce in ce mai plictisitor - publicul era format aproape numai din jurnalisti, alte vedete, prezentatori TV, producatori & Co. Pt cine sa cante live acolo? :msn-tongue:

 

La Domenica de pe Rai Uno si la All my children nici macar nu avea orchestra :msn-tongue:

 

In plus, cred ca stii politica lui Rene: la lansare faci playback (pt ca Celine:wub: se mai joaca cu piesele) ca sa arati publicului ce e pe CD, sa-l cumpere :in_love:

 

Pe mine nu m-au deranjat deloc playback-urile pt ca atat timp cat se poarta de parca ara canta si e prezenta in specatacol imi place si ma simt si eu bine :innocent:

Some people have everything - they have nothing.

May 21st, 2008 - Paris, Bercy & November 22nd, 2013 - Antwerpen, Sportpaleis

Posted

OMG! Tocmai m-am indragostit :wub: de Celine si de interpretarea Taking Chances si Because you loved me de la Early show :clap:

Asta e un most-see-immediately si e super, super, super delirant, Celine e radianta, superba, divina, suna extraordinar, are atitudinea perfecta :celinelooksgreat: asta e clar cea mai tare aparitie a ei din ultimul timp, o iubesc :wub: this is my Celine :clap:

Some people have everything - they have nothing.

May 21st, 2008 - Paris, Bercy & November 22nd, 2013 - Antwerpen, Sportpaleis

Posted

e clar ca la primele interpretari ale piesei Taking Chances Celine inca nu se obisnuise cu piesa fiindca au fost emisiuni in care aveam senzatia ca vrea sa termine cat mai repede cantecul. oricum...a fost probabil obosita si stresata cu lansarea asta....are nevoie de o pauza....si sa revina cu forte proaspete in turneul Taking Chances din 2008. :P

cel mai mult mi-a placut la Today Show....

http://i16.photobucket.com/albums/b21/DjCeline/thereasonigoonsiggycopy.jpg

 

http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/blackroses08.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/banner_streetteam1.jpg

  • 2 weeks later...
Posted

Ati vazut An Audience with?

Tot show-ul a fost din nou playback si parca si intrebarile erau super exersate. Incepe sa ma cam enerveze chestiile astea. E clar ca e obosita si ar trebui sa ia o pauza serioasa pana la turneu!

Posted

Sorry, dar n-a fost tot show-ul playback! Mie mi s-a parut ca piesele pe acre le canta si in Vegas nu au fost playback, ma refer la RDMH si IDAN. Intrebarile exersate? Come on, this is Celine, eu una am anticipat toate raspunsurile, nu erau cine stie ce intrebari deosebite, doar generalitati si Celine n-a trebuit decat sa spuna chestii pe care le mai spusese.

 

In schimb la "Les Stars de l’annee" a fost super misto.... momentul "The best" :celinelooksgreat: m-a lasat masca :xmas_w00t: Don't worry. Live-urile din ultima perioada au fost chiar buuuuuune :xmas_laugh:

Some people have everything - they have nothing.

May 21st, 2008 - Paris, Bercy & November 22nd, 2013 - Antwerpen, Sportpaleis

Posted

Asi, imi pare rau sa te dezamagesc dar "an audience with celine" a fost 100% playback. melodiile pe care le canta si la AND sunt editate in asa fel incat sa sune aproximativ ca cele pe care le canta ea la Caesar's Palace...si aici ma refer la partea instrumentala.

Les stars de l'annee a fost superb!! inca nu-mi revin dupa "the best"...cat de jos a putut sa se lase cu rochia aia... :wub: off :wub:

http://i16.photobucket.com/albums/b21/DjCeline/thereasonigoonsiggycopy.jpg

 

http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/blackroses08.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/banner_streetteam1.jpg

Posted
Les stars de l'annee a fost superb!! inca nu-mi revin dupa "the best"...cat de jos a putut sa se lase cu rochia aia... :wub: off :wub:

 

Nici eu nu-mi pot reveni, am ramas cu gura cascata :xmas_w00t: .....imi place la nebunie :wub:

 

A fost si aici playback?

http://i41.tinypic.com/sc73hi.jpg

 

http://lb2m.lilypie.com/JnVsp3.png

Posted
Pai stai sa vedem...nu e piesa ei si nu cred ca statea sa o inregistreze ca sa aiba dupa ce sa faca lip synching :thumbsup2: oricum, daca stam sa ne uitam la buzele ei, se cam potriveste, deci nu cred ca era playback. Si a sunat si misto pe deasupra, desi la cum tipa publicul nu prea puteai s-o auzi f bine. Nu cred sa fi fost playback si aici. taking chances si Immensite au fost playback-uite insa. Dar, damn, who cares? :in_love: Celine arata atat de misto ca pe mine sincer nici nu ma mai doare daca e sau nu live :celinelooksgreat:

Some people have everything - they have nothing.

May 21st, 2008 - Paris, Bercy & November 22nd, 2013 - Antwerpen, Sportpaleis

Posted
Am inteles ca "the best" a fost pre-recorded si playback in emisiune...dar pana urma ce mai conteaza. a fost mult prea HOT ca sa mai conteze. plus ca Celine nu mai trebuie sa demonstreze nimanui ca poate sa cante live. face foarte bine ca-si protejeaza vocea. urmeaza sa sustina totusi un turneu mondial. :xmas_biggrin:

http://i16.photobucket.com/albums/b21/DjCeline/thereasonigoonsiggycopy.jpg

 

http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/blackroses08.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/banner_streetteam1.jpg

Posted
da, a fost pre-recorded. dar a fost genial . :wub: :wub: :wub:
Posted
Am inteles ca "the best" a fost pre-recorded si playback in emisiune...dar pana urma ce mai conteaza. a fost mult prea HOT ca sa mai conteze. plus ca Celine nu mai trebuie sa demonstreze nimanui ca poate sa cante live. face foarte bine ca-si protejeaza vocea. urmeaza sa sustina totusi un turneu mondial. :xmas_biggrin:

 

 

Ai perfecta dreptate.

http://i41.tinypic.com/sc73hi.jpg

 

http://lb2m.lilypie.com/JnVsp3.png

Posted
Am inteles ca "the best" a fost pre-recorded si playback in emisiune...dar pana urma ce mai conteaza. a fost mult prea HOT ca sa mai conteze. plus ca Celine nu mai trebuie sa demonstreze nimanui ca poate sa cante live. face foarte bine ca-si protejeaza vocea. urmeaza sa sustina totusi un turneu mondial. :xmas_biggrin:

 

Da, ai dreptate ca nu mai trebuie sa demonstreze nimica, dar nu cred ca despre asta e vorba, ci mai mult despre un prestiugiu pe care si l-a castigat in timp cu vocea ei splendida.

 

Daca s-a facut playback in turneul de promovare pentru a-i proteja vocea si a promova melodiile asa cum sunt ele pe album, sau pentru ca in show-urile de televiziune se practica playback-ul, e ok. Dar frica mea cea mai mare e turneul in sine, care daca va fi tot asa, va fi o usora (sau mai mare) dezamagire.

Sper ca timpul asta de pauza pana la inceperea turneului o va ajuta sa isi refaca sanatatea si vocea.

Posted

cred ca ar trebui sa ai incredere in ea ca, daca acum cu 5 nopti pe saptamana a cantat 100% LIVE si turneul va fi macar 90% live.

Nu stiu de ce a facut atata playback in mini-turneul din Europa. Inteleg ca a facut-o sa-si protejeze vocea, insa le da apa la moara criticilor. 1-2 mel mergeau live. Insa cum noi nu stim motivele nu cred ca suntem indreptatiti sa criticam.

Posted (edited)

Si eu, si tare sunt dezamagita ca a venit atat de proape si pe aici nu a dat.

Ce naiba, au venit atatia in ultimul an: Depeche Mode (ok, astia au fost acu 2 ani :P ), Rolling Stones, Beyonce, Tori Amos si cati altii... :(

Edited by celindi
Posted

Sincer, "The Best" suna foarte aproape de live! Eu cred ca track-urile astea pre-recorded se fac chiar in sala/studioul TV respectiv, nu cu mult timp inainte de emisiunea propriu-zisa. Deci, era o inregistrare recenta - ceea ce inseamna ca vocea lui Celine era in forma maxima!

 

Aseara am vazut si DVD-ul "A New Day": perfectiune pura! Ok, sunt de acord ca n-ai cum sa canti live toate piesele cand trebuie sa dai tot ce-i mai bun pe fiecare si intr-un fel e bine sa recurga la playback in turneele astea de promovare, isi mai protejeaza si ea vocea (banuiesc ca oricum e chinuitor sa schimbi avioane, hoteluri, fuse orare si apoi sa prestezi impecabil!).

 

Sunt convinsa ca la Nissa si-n celelalte show-uri va fi in mare parte live. Celine si echipa ei stiu ca oamenii nu bat mii de kilometri DOAR ca s-o vada... vrem s-o si auzim cantand. Celine = voce. Asta vrea lumea de la ea si nu e nici o indoiala ca vocea aceea minunata e inca acolo, gata sa straluceasca pe marile scene... si sa-si atraga doar adjective precum "stunning", "amazing", "unique" - pe care le merita din plin!

Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva!

 

http://celinedion.evonet.ro/coppermine/

Posted
Sunt convinsa ca la Nissa si-n celelalte show-uri va fi in mare parte live. Celine si echipa ei stiu ca oamenii nu bat mii de kilometri DOAR ca s-o vada... vrem s-o si auzim cantand. Celine = voce. Asta vrea lumea de la ea si nu e nici o indoiala ca vocea aceea minunata e inca acolo, gata sa straluceasca pe marile scene... si sa-si atraga doar adjective precum "stunning", "amazing", "unique" - pe care le merita din plin!

 

Sper din tot sufletul sa ai dreptate, pentru ca asa cum zici si tu Celine = voce si de aia voi calatorii 1300 km ca sa o vad, dar mai ales ca sa o aud.

 

Din cate am vazut eu pe dvd-uri, turneele trecute erau live, iar Celine era cunoscuta pentru aparitiile ei live, dar turneul asta de promovare al ei m-a pus pe ganduri.

 

Am incredere in ea si in profesionalismul ei, asa ca ma gandesc ca-si menajeaza vocea, pentru ca probabil cei 5 ani de Vegas isi spun cuvantul. Si eu sunt convinsa ca "The Voice" este acolo undeva si ca Celine o va pune in valoare.

 

Astept cu nerabdare sa inceapa turneul si sa citesc feedback-ul de la cei din Africa de Sud.

  • 2 weeks later...
Posted
ok, turneul de mini-promovare a fost in cadrul unor emisiuni TV. nu cred ca avem de ce sa ne facem griji in ceea ce priveste turneul propriu-zis taking chances. asa cum zice si Ale, Celine=voce si isi respecta fanii, deci sunt convinsa ca va fi live. daca vreo melodie va fi sa fie playback, macar o vom vedea acolo pe scena! ^_^

http://i16.photobucket.com/albums/b21/DjCeline/thereasonigoonsiggycopy.jpg

 

http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/blackroses08.jpg http://therasmusforum.com/images/streetteam/promo/banner_streetteam1.jpg

  • 2 weeks later...
Posted
:wub: eu unul o vreu pe Celine in Romania :wub: :wub: :wub:

 

Sa dea Dumnezeu sa ajunga si pe aici. :D

http://i29.tinypic.com/t6c8wi.png
Posted
  • 3 months later...
Posted

Nu cred ca probleme sunt atat de grave, insa in ultima periada sunt cam dese play`back`urile astea :confused: Oricum nu cred eu ca ea nu shtie sa se protejeze sau nu accepta realitatea :huh: Clar este faptul ca daca este o chestie primordiala sau primejdioasa sunt convins ca renuntza la turneu.... oricum Trebuie sa acceptam ideea ca deshi fizic s`a transformat vocea a ramas aceeashi, este mult mai puternica si mai complexa. Este atat de acustica si de perfecta.... :w00t: Eu deja ma gandesc k moartea perfecta ptr mine sa asurzesc pe cat de tare pot sa ascult celine si sa`mi explodeze capul de prea multzi watzi sau voltzi, ce`s aia k nu ma pricep la date tehnice.

 

 

Trebuie sa fim optimishti si sa visam ca o sa apucam sa ne bucuram de ea si pe viitor.... insa realitate ma face sa cred ca nu prea vrea sa se lase curand de job`ul asta. Ce`i drept nici nu`mi doresc asta :kicking:

 

 

Plec la Milano s`o vad :sofunny: sunt in extazul maxim :sofunny: :clap: :sofunny: :clap: :sofunny: :clap:

Posted
concertele sunt 100% live, eu am fost pe 19 mai la Bercy si pot sa va asigur de asta :D vocea ei a sunat impecabil la toate piesele, iar All by myself ce sa mai zic :wub:

J'aimerais tant savoir

Souffler comme le vent

Sur ton doux visage

Faire partir le noir, disparaître le temps

Casser les nuages

Parler même tout bas

Juste pout toi et moi

De petits riens

Mais là-bas

Au loin, tu nages...

 

 

 

Posted

Lulu - aici e vorba de concertele acelea de promovare. De fapt nu concerte ci emisiuni tv de prin Europa.

Turneul e cu totul alta mancare de peste si stiam sigur ca va fi live (chit ca Sabi a fost la un moment dat pesimista :P )

E alt thread deschis despre turneul Taking Chances ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...