Jump to content

Las Vegas Shows  

Welcome to Celine Dion Forum

Welcome to Celine Dion Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be a part of Celine Dion Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here
  • Click here to become a member!

Concerte si spectacole

• Please log in to reply
105 replies to this topic

Teodora

Teodora

Celine Addict

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,612
  • 3,883 posts
  • Local time: 08:11 AM
  • Skin: Celine 2016
  • Country: Romania
  • Born: 1980
Ma duc la Black Eyed Peas pe 15 septembrie!  :clap:  :clap: Pentru cei interesati, o sa vina in Bucuresti si Chemical Brothers si Deep Purple. Anul asta chiar a fost super plin de concerte. Sa speram ca la anul o sa fie si mai si.

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 413
  • 1,360 posts
  • Born: 1987
Deep Purple? :D
Suna interesant - ceva detalii? (eu s-ar putea sa nu ma duc ca am altele pe lista, dar poate il trimit pe tata :P )
Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image                                                       Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Teodora

Teodora

Celine Addict

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,883 posts

View Postcelindi, on Sep 6 2007, 09:54 AM, said:

Deep Purple? :D
Suna interesant - ceva detalii? (eu s-ar putea sa nu ma duc ca am altele pe lista, dar poate il trimit pe tata :P )
Nu stiu decat ca-i prin Octombrie.

Teodora

Teodora

Celine Addict

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,883 posts
Completare: Deep Purple canta pe 31 octombrie, pe Stadionul Cotroceni. Muse este pe 6 octombrie la Arcul de Triumf. Pentru cine a auzit de ei, Pink Martini canta pe 27 octombrie la Sala Palatului.
Sa nu uitam ca saptamanile astea este Festivalul George Enescu. Am o invitatie pentru spectacolele de la Sala Palatului, intre 6 si 12 septembrie, parca. Din pacate pana luni nu ma pot duce la nimic, am prea multa treaba. As fi vrut sa stiu ca vine si compania de balet a lui Bejart. Fac ce fac si-l ratez  :cry: Acum am inteles ca s-au vandut biletele deja :( Si trupa lui Gigi Caciuleanu este la Teatrul de Comedie si dansatori din companii de dans din Rusia. Atat de multe chestii, asa putini bani :cry:  :cry:
Tot adaug la mesajul asta  :giggle: Pe 22 septembrie in Bucuresti e noapte alba: toate muzeele si galeriile sunt deschise de la 18:00 - 04:00 (23 sept), sunt doua trupe straine de teatru de strada, super proiectii laser pe apa Dambovitei (nu celebra expresie, ci efectiv pe apa), concerte cu Proconsul si Zdob si Zdub si Luminarium Levity III "o structura gonflabila de mari dimensiuni, compusa din labirinturi si tunele" (citat din TImeOut). Cine vrea s-o faca lata? Eu una ma bag. Am nimerit in noaptea alba din Roma si a fost absolut genial.... Din pacate am ajuns in oras fix dupa ce se terminase concertul in aer liber dat de Elton John  :crybaby: Cam asta e diferenta, la noi canta cei mentionati, in Roma, Elton John....

Edited by Teodora, 06 September 2007 - 01:54 PM.

Teodora

Teodora

Celine Addict

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,883 posts
Concertul Black Eyed Peas a fost genial! Sold out, la Arenele Romane. Oamenii sunt plini la refuz de energie, pe Fergie o tine vocea live mult mai mult decat as fi crezut, practic e ca pe albume aproape. La melodiile ei a cantat toata arena, de aproape o acopeream (mai ales la Big Girls Don't Cry), au avut super dansatori. Si ei au dansat mult si misto, din nou, mai ales Fergie, care se pricepe, nu gluma. La un moment dat facea un fel de roata intr-o mana, in timp ce canta (in cealalta avea microfonul). Au inserat un fel de cover-uri in spectacol, dar cu alte versuri, in care spuneau ceva de genul ce misto e in Bucuresti, ce femei frumoase aveti etc, chestii de genul. Fergie a cantat o bucatica din Knockin' on Heaven's Door, foarte dragut. Au avut costume multe si haioase. Sunetul a fost destul de prost, mai ales la inceput, dar pe parcurs au mai reglat aia. Pe scurt, sunt foarte tari Black Eyed Peas pe scena, chiar daca nu sunteti fani, merita vazuti.

In alta ordine de idei, in weekend am fost la Noaptea Alba in Bucuresti. N-am vazut chiar tot, am ajuns pe la 22:00, dar a fost dragut. Proiectiile pe Palatul Parlamentului au fost misto, au fost unii care au cantat la diverse instrumente + voce, fiind suspendanti cu totul. Cea mai tare parte a fost jocul de lasere, proiectat pe un perete de apa din Dambovita. A fost genial! E greu de explicat. O sa pun niste fotografii online diseara, sa vedeti ce vreau sa spun.
Pentru o prima incercare, cred ca s-au descurcat bine oamenii. Am fost la Noaptea Alba din Roma, acum 3 ani. Din pacate, am ajuns in oras pe la 2 noaptea, cand se terminasera toate spectacolele, dar fusese Elton John in concert gratuit.... Oh well, o sa ajugem si noi la nivelul ala poate. Pana una alta, a fost OK, pentru o noapte de distractie in Bucuresti. Cam frig.... Poate ar trebui pusa la inceputul lui septembrie.

Edited by Teodora, 25 September 2007 - 05:48 AM.

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,144
  • 2,435 posts
  • Born: 1988
am auzit si eu ca sonorizarea la Back Eyed Peas a fost naspa rau...dar stiam ca biletele s-au vandut in procent de 90%...
oh, anyways, stiu ca a fost un anume concurs...si cativa pustani au fost selectionati sa danseze si sa cante cu BEP pe scena... cum s-au descurcat?
Posted Image

Posted Image Posted Image

Teodora

Teodora

Celine Addict

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,883 posts

View PostDjCeline, on Sep 25 2007, 03:44 PM, said:

am auzit si eu ca sonorizarea la Back Eyed Peas a fost naspa rau...dar stiam ca biletele s-au vandut in procent de 90%...
oh, anyways, stiu ca a fost un anume concurs...si cativa pustani au fost selectionati sa danseze si sa cante cu BEP pe scena... cum s-au descurcat?
Nu, concertul a fost sold out, au anuntat ca s-au terminat biletele vineri, adica ziua dinaintea concertului.
La concurs a fost o fata care a cantat si restul au dansat. S-au descurcat destul de bine.Erau chiar micuti, maxim 15, 16 ani. Cred ca as fi fost "inghetata" in locul lor. Chiar mi s-a parut ca s-au descurcat onorabi, au fost foarte dezghetati, tipa a cantat decent, ceilalti au dansat binisor. :)
Sonorul n-a fost naspa rau. A fost doar naspa. Si doar la inceput. Pe urma si-au revenit.
Oricum au intarziat cam o ora, pana l-au scos pe unul cu moaca de prof pe scena care ne-a zis: "Black Eyed Peas isi cere scuze de intarziere, din cauza unor probleme tehnice locale".... In cazul asta, de ce isi cere BEP scuze, cand problemele sunt locale?  :laugh: Dobitoci!

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,435 posts
:mdr: well...probabil pentru ca... asa e pe la noi.
anyways, merge cineva la concertul Deep Purple?
Posted Image

Teodora

Teodora

Celine Addict

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,883 posts
La Deep Purple vezi ca merge Raluca.
Am reusit, in sfarsit, sa uploadez cateva fotografii de la Noaptea Alba in Bucuresti, de weekend-ul trecut. Enjoy! Noaptea Alba - Bucuresti 22 - 23 septembrie 2007

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,435 posts
am fost la concertul MUSE. a fost absolut bestial, desi sunt sigura ca multe persoane nici nu au auzit de trupa asta...
anyways, daca sunteti curiosi, puteti citi un review aici si puteti vedea cateva poze aici.
Posted Image

Teodora

Teodora

Celine Addict

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,883 posts

View PostDjCeline, on Oct 8 2007, 10:04 PM, said:

am fost la concertul MUSE. a fost absolut bestial, desi sunt sigura ca multe persoane nici nu au auzit de trupa asta...
anyways, daca sunteti curiosi, puteti citi un review aici si puteti vedea cateva poze aici.
Da, noi suntem mai fraieri de felul nostru, n-auzim prea multe.... :rolleyes:

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,435 posts
:ermm: am zis eu ca e cineva fraier? nu am facut referire la cei de aici ca nu au auzit...doar ca am discutat cu multe persoane care m-au intrebat "cine sunt muse?". nu am zis-o cu rautate. inclusiv raluchi mi-a spus ca nu stie cine sunt...deci nu vorbesc ca o cretina in necunostiintza de cauza.
pur si simplu sunt persoane care nu au auzit de trupa asta fiindca nu sunt o trupa comerciala.
scuza-ma daca te-am jignit fara sa vreau. nu a fost intentia mea.

Edited by DjCeline, 11 October 2007 - 09:54 AM.

Posted Image

alextrusca

alextrusca

Celine Obsessed

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 2,065
  • 2,708 posts
  • Local time: 07:11 AM
  • Country: UK
sincer, nici eu nu auzisem mare lucru de trupa asta, deci am fost ft bucuros sa vad toate acele poze si sa citesc acel review. plus ca am ascultat apoi si cateva piese de la ei si pot sa spun ca sunt o formatie cu un sound ft misto, deci nu m-am simtit jignit deloc de ce a zis Manu mai sus, pt ca sunt constient ca sunt o sumedenie de artisti de care eu, personal, nu am auzit niciodata si I have to cope with that.

sper ca a fost doar o mica neintelegere si sper ca totul se va rezolva frumos pana la urma.

:flowers:  :flowers:  :flowers:

raluchi

raluchi

Celine Enthusiast

• Members
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,689
  • 1,160 posts
  • Born: 1981
Recunosc :P la faza asta eu sunt "fraiera" care nu avea habar cine sunt cei de la Muse. Acu am aflat si eu dar tre sa rezunosc ca nu prea m-au impresionat
Posted Image

Teodora

Teodora

Celine Addict

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,883 posts
Take it easy guys, ca nu ne certam..  :innocent:
Sa va fie rusine, ca fani Celine, ca nu ati auzit de Muse: tineti minte in 2002, cand se gandeau la un nume pentru show-ul din Vegas? Initial voiau sa-l numeasca Muse si trupa Muse au anuntat-o ca o dau in judecata, pentru dreptul asupra numelui. Evident, Muse isi inregistrasera numele ca si marca, altfel cred ca s-ar fi numit Muse showul azi... Cu atat mai bine, pentru ca A New Day... este mult mai potrivit.

Anisoara

Anisoara

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
    • Member ID: 6,138
  • 672 posts
  • Local time: 10:11 AM
  • Born: 1983
Nu am stiut de chestia asta.Dar ai dreptate suna mult mai bine " A new day..."
Posted Image

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

This topic has been visited by 1 user(s)

razvy29

Administrators: Koolan & Bellamy