Jump to content

Las Vegas Shows  

Welcome to Celine Dion Forum

Welcome to Celine Dion Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be a part of Celine Dion Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here
  • Click here to become a member!

Plata online

• Please log in to reply
5 replies to this topic

Vodafone

Vodafone

Celine Fanatic

• Members
  • PipPipPip
    • Member ID: 7,540
  • 302 posts
  • Local time: 10:36 AM
  • Skin: Celine 2016
  • Country: Romania
  • Born: 1983
Deschid acest subiect la sugestia lui celdy. Mi s-a parut util dupa ce tot s-a vorbit despre cumparaturile/plata online.

Sa va spun parerea mea :D Mai intai ca sa faci cumparaturi online iti trebuie un card. Mai intai sa ne decidem unde vrem sa avem. Cele mai mari banci din Romania sunt BRD si BCR.

Eu as alege card BRD din mai multe motive:
1) cand depui banii la ghiseul de la banca iti intra in cont intr-o secunda dupa ce a apasat ENTER casierul/casiera nu ca la BCR cand trebuie sa astepti cateva ore sa iti intre banii in cont;
2)Daca esti student/a (si aici am observat ca sunt si o sa fie cat de curand) poti sa iti faci Card-ul 10. Daca ai Card 10 nu platesti comisioane sau daca le platesti le platesti parca la jumate de pret cat ar fi normal
3)Poti avea si 0 lei in cont nu ca la BCR in care esti obligat sa ai o suma minima in cont

Dupa ce ai card poti cumpara din magazinele online sau poti plati online serviciile (de ex: abonament telefon fix, telefon mobil, gaz,cablu TV s.a)

Majoritatea magazinelor (sau cred ca toate) iti cer 3 lucruri:
1) Numarul cardului
2) Data expirarii (luna/an)
3) Codul CVV2/CVC2

Sa va spun mai multe despre codul CVV2/CVC2

CVV2/CVC2 este un cod de securitate din 3 cifre tiparit pe spatele cardului. Numarul apare in zona cu semnatura dvs, cu litere inclinate la stanga (vezi exemplu). Acest cod este un element de siguranta suplimentar pentru validarea unui card autentic intr-o tranzactie. Toate cardurile MasterCard, atat credit cat si debit, au codul CVC2 din 1 Ianuarie 1997; toate cardurile Visa au codul CVV2 din 1 Ianuarie 2001.

Posted Image

Acum sa va intreb ceva pentru cele care stiu: care este diferenta dintre cardul BCR MAESTRO, BCR VISA ELECTRON si BCR VISA CLASIC in afara faptului ca primele 2 se pot folsoi in tara cat si in strainatate ?

Cine stie ar putea sa scrie aici site-urile magazinelor online din tara si din strainate cu orice produs , nu numai cele care vad produse Celine Dion  :D

P.S: Ca sa va faceti un card BRD sau BCR nu trebuie sa va duceti la banca...Puteti sa va faceti si online

BRD - https://www.brd.ro/p...itare-card.html

BCR - intrati pe http://www.bcr.ro/ de acolo apasati "Persoane fizice" si dupa aia "Carduri". O sa vedeti scris "pentru aceste carduri BCR a pus la dispozitie  posibilitatea de a completa on-line formularul de cerere card". Apasati pe "formularul de cerere card" si completati. Dupa ce ati completat o sa va sune cei de la BCR sa le confirmati ca vreti card

Edited by Vodafone, 23 June 2006 - 04:06 PM.

Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele ... prinde-o de fund !!!

No smoking!!!

Be the best...F**k the rest!

Traiesti 26280 zile...Intr-o zi mori!

Obst

Obst

Celine Enthusiast

• Members
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 586
  • 1,285 posts
  • Local time: 08:36 AM
  • Country: Switzerland
  • Born: 1985
Acum sa va intreb ceva pentru cele care stiu: care este diferenta dintre cardul BCR MAESTRO, BCR VISA ELECTRON si BCR VISA CLASIC in afara faptului ca primele 2 se pot folsoi in tara cat si in strainatate ?

Nu stiu de ce ma impresia ca deja stii raspunsul. Deci?
Posted Image

Vodafone

Vodafone

Celine Fanatic

• Members
  • PipPipPip
    • Member ID: 7,540
  • 302 posts
  • Local time: 10:36 AM
  • Country: Romania
  • Born: 1983
Pai nu stiu ca altfel nu mai intrebam  :down:
Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele ... prinde-o de fund !!!

No smoking!!!

Be the best...F**k the rest!

Traiesti 26280 zile...Intr-o zi mori!

alextrusca

alextrusca

Celine Obsessed

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 2,065
  • 2,708 posts
  • Local time: 08:36 AM
  • Country: UK
  • Born: 1988
:giggle:  :giggle: Oh...credeam ca stii, ca eu sunt total in ceatza...

adriana_hana

adriana_hana

Newbie

• Members
    • Member ID: 27,202
  • 1 posts
  • Local time: 02:36 AM
buna, eu mi-am luat din Canada, cu un serviuciu care merge pe partea aia de lume, USA/ Canada. Este un site pentru cumparaturi online care mi se pare foarte util: Eu intotdeauna utilizez serviciul gratuit de la Viaddress.com pentru a face cumparaturi din Statele Unite deoarece acestea ofera o adresa virtuala gratuita in SUA , astfel incat sa poti face cumparaturi de la orice comerciant din Statele Unite ale Americii sau de la orice vanzator online din America, Viaddress iti aduce acasa pachetele.

Inregistrarea pe pe http://www.viaddress.com este gratuita. Veti primi un e-mail cu adresa dvs. SUA instantaneu. Puteti, de asemenea, sa cumparati produsele dorite fara comision în cazul în care vanzatorul din SUA nu accepta carti de credit internationale. Este foarte util! Puteti verifica: http://www.viaddress.com

diondion

diondion

Newbie

• Members
    • Member ID: 30,493
  • 1 posts
  • Local time: 02:36 AM
Mai cumpar  si eu cateodata din SUA apeland la intermediari pentru ca nu prea livreza in Romania. www.viaddress.com sunt ok, nu au taxa de inscriere sau comision lunar. Am stat cateva zile pe net sa gasesc oferte, am comandat, iar cei de la viaddress asteapta sa vina toate coletele la ei si apoi imi trimit mie doar un colet. asa ca platesc practic transportul sua - romania o singura data

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

This topic has been visited by 0 user(s)

Administrators: Koolan & Bellamy