Jump to content

Las Vegas Shows  

Welcome to Celine Dion Forum

Welcome to Celine Dion Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be a part of Celine Dion Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here
  • Click here to become a member!

de cat timp esti fan?hello everybody

• Please log in to reply
50 replies to this topic

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,144
  • 2,435 posts
  • Local time: 06:42 AM
  • Skin: Celine 2016
  • Country: Romania
  • Born: 1988
hehehe...o noua membra...welcome.  :D :D
Posted Image

Posted Image Posted Image

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 413
  • 1,360 posts
  • Born: 1987
Cum de nu ede nimeni threadul ala de introducere? :P
Bine ai venit, Cristna! Nu te speria ca e cam pustiu - a fost lumea cu bac, examene, acum vacante.... ne revenim noi ;)
Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image                                                       Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

cricriblue

cricriblue

Member

• Members
  • Pip
    • Member ID: 13,225
  • 21 posts
  • Local time: 11:42 PM
  • Born: 1990
Multumesc pentru primire DjCeline si Celindi  :flowers:   :D

LannaS

LannaS

Newbie

• Members
    • Member ID: 10,498
  • 7 posts
  • Local time: 07:42 AM
Salutare  :bye1:  , sunt Lanna din Sibiu. eu sunt fan Celine Dion de cand ma stiu. cam de cand a aparut pe la noi. adica odata cu the power of love si think twice. si de atunci o ador din tot sufletul. m-as bucura sa pot vorbi in sfarsit despre ea cu oameni capabili sa o aprecieze la adevarata valoare. si care sa nu se uite cu un suras ironic la tine cand le spui ca asculti celine dion. e tare pacat ca muzica buna nu mai e apreciata. si nu calitatile vocale vand discuri. asa ca e bine sa gasesti niste oameni care inca mai apreciaza calitatea. nu totul e pierdut  :msn-wink:  .  

o zi buna va doresc.  :bye1:

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
:clap: Bine ai venit!  :flowers:

Mi-a placut introducerea. Ai dreptate in tot ce ai spus. Cum vorbeam cu o prietena zilele trecute, cred ca in ultima vreme a ajuns un trend sa nu-ti placa Celine. E "la moda" sa strambi din nas cand cineva sincer declara ca ii place Celine. Si este foarte "cool" cand persoana respectiva regreta ce a spus.
Si totusi da, exista si oameni carora nu le pasa de moda si de ce e cool sau nu si asculta muzica de calitate. Iar pe acest forum sunt destule astfel de persoane. Din pacate in ultima vreme mai toata lumea a fost ocupata si se posteaza rar. Poate ne ajutati voi, cei noi, sa resuscitam forumul asta. ;)

Astea fiind spuse iti urez din nou "Bun venit!", sperand sa te simtiti foarte bine prinre noi si vreau sa te invit sa te prezinti mai bine in sectiunea off-topic - in threadul "Bine ati venit!!", adica aici: http://www.celinedio...s...0&start=150 .

Avand in vedere ora, eu va urez Noapte Buna!

PS: eu sunt Andreea sau Deea sau cel mai des pe aici mi se spune Alexiel
Moderatorul nostru este Manu (DJCeline), asa ca pentru orice probleme si nelamuriri legate de forum ei i te vei adresa, desi eu te asigur ca majoritatea dintre noi te vor putea ajuta de asemenea.
Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image                                                       Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

hidden_ego

hidden_ego

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
    • Member ID: 512
  • 682 posts

LannaS

LannaS

Newbie

• Members
    • Member ID: 10,498
  • 7 posts

View Postcelindi, on Jul 23 2007, 09:41 PM, said:

:clap: Bine ai venit!  :flowers:

Mi-a placut introducerea. Ai dreptate in tot ce ai spus. Cum vorbeam cu o prietena zilele trecute, cred ca in ultima vreme a ajuns un trend sa nu-ti placa Celine. E "la moda" sa strambi din nas cand cineva sincer declara ca ii place Celine. Si este foarte "cool" cand persoana respectiva regreta ce a spus.
Si totusi da, exista si oameni carora nu le pasa de moda si de ce e cool sau nu si asculta muzica de calitate. Iar pe acest forum sunt destule astfel de persoane. Din pacate in ultima vreme mai toata lumea a fost ocupata si se posteaza rar. Poate ne ajutati voi, cei noi, sa resuscitam forumul asta. ;)

Astea fiind spuse iti urez din nou "Bun venit!", sperand sa te simtiti foarte bine prinre noi si vreau sa te invit sa te prezinti mai bine in sectiunea off-topic - in threadul "Bine ati venit!!", adica aici: http://www.celinedio...s...0&start=150 .

Avand in vedere ora, eu va urez Noapte Buna!

PS: eu sunt Andreea sau Deea sau cel mai des pe aici mi se spune Alexiel
Moderatorul nostru este Manu (DJCeline), asa ca pentru orice probleme si nelamuriri legate de forum ei i te vei adresa, desi eu te asigur ca majoritatea dintre noi te vor putea ajuta de asemenea.

multumesc de primire alexiel. nu am mai intrat pe forum de mult....zugraveala de vara  :w00t: . multumesc si de link.

asiii m

asiii m

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
    • Member ID: 13,133
  • 707 posts
  • Born: 1991
Hi, everyone! eu sunt Alexa si sunt faan de cand m-am indragostit irecuperabil de muzica...cred ca din 2000 desi mi se pare ca de cand fredonam "A new day has come". Oricum aveam vreo 10 ani...si de atunci asta fac everyday...celine...ma bucur ca am descoperit forumu'
Piesa mea preferata e "Fais ce que tu voudras"...da se tot schimba...de obicei cu piese de pe "The colour of my love", album pt care ii multumesc lu' mami pt ca il are de pe vremea de cand e si ea fana... cel mai bun album album al lui Celine dupa parerea mea... :clap:  :wub:
Some people have everything - they have nothing.

May 21st, 2008 - Paris, Bercy & November 22nd, 2013 - Antwerpen, Sportpaleis

dark_angel

dark_angel

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,591
  • 1,529 posts
  • Country: romania

View Postasiii m, on Aug 17 2007, 06:47 PM, said:

Piesa mea preferata e "Fais ce que tu voudras"...da se tot schimba...de obicei cu piese de pe "The colour of my love", album pt care ii multumesc lu' mami pt ca il are de pe vremea de cand e si ea fana... cel mai bun album album al lui Celine dupa parerea mea... :clap:  :wub:

si mama e fana celine :D  :msn-wink: tot albumu asta a fost primu pe care si l-a luat...apoi "d'eux" ...apoi le-am cumparat eu pe toate  :giggle:

Edited by dark_angel, 18 August 2007 - 06:57 AM.

asiii m

asiii m

Celine Freak

• Members
  • PipPipPipPip
    • Member ID: 13,133
  • 707 posts
Eu o stiam pe Celine dintr-un documentar vazut prin 1998...dar pe atunci eram mai mica si nu prea le aveam cu muzica...cred ca m-am lovit bine de tot cu scumpica de Celi prin 2001...iar de la A new day has come deja am devenit addict...adica asta e dependenta curata...

si cum zicea Celine despre Rene: "And to be his wife..." - asa zic si eu..."And to be her fan...it is the greatest joy..."
:whistling:  :whistling:  :whistling:  :whistling:  :whistling:
Some people have everything - they have nothing.

May 21st, 2008 - Paris, Bercy & November 22nd, 2013 - Antwerpen, Sportpaleis

lacramioara

lacramioara

Member

• Members
  • Pip
    • Member ID: 14,495
  • 13 posts
salut ma numesc lacramioara.imi place enorm celin,am devenit fan inca de cand am auzit prima dat My Heart Will Go On,pe atunci aveam vreo 12 ani eram mica nu realizam.intre timp am auzit ANDHC si mi-a placut de atunci pot sa spun ca m-am indragostit de vocea ei.am inceput s acaut albume dar in orasul meu nu am gasit dar cu ajutorul internetului am reusit sa imi scot multe piese. ma bucur ca m agasit site acesta unde se poate vorbi despre diva celine dion.va marturisesc ca si la scoala la unele ore ascult celine dion imi place la nebunie,ii una dintre cele mai bune voci ale lumii

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
Bine ai venit, Lacramioara!
Ne bucuram sa avem membri noi si speram sa te simti bine aici.
Ti-as fi recunoscatoare daca ai putea sa te prezinti aici: http://www.celinedio...s...0&start=150 , in topicul dedicat. :)

Edited by celindi, 13 January 2008 - 02:51 AM.

Posted Image

Rose Dawson

Rose Dawson

Member

• Members
  • Pip
    • Member ID: 17,354
  • 14 posts
  • Born: 1986
Am auzit pentru prima data de ea cand eram prin clasa a patra, insa n-am devenit fana decat ani mai tarziu, prin 2002.  :D  (de cand am vazut Titanicul, cam tarziu, ce-i drept si am redescoperit superba My Heart Will Go On.)
Trebuie sa marturisesc ca ador stilul ei, sunt o fire foarte romantica si piesele sale se pliaza perfect pe personalitatea mea. :wub:
TAKING CHANCES e o surpriza foarte placuta, Alone, Can't Fight The Feeling...sunt grozave. :w00t:  Le ascult practic in fiecare seara cand stau la calculator.

Nu mi-e rusine sa recunosc ca ascult muzica ei, chiar nu-mi pasa de ceea ce spun rautaciosii, e suficient ca imi place mie. Sunt constienta de valoarea ei ca artista iar comentarille nepiperate nu ma afecteaza.

CELI ROCKSSSSS!!!! :D  :D
Posted Image

gabriela precup

gabriela precup

Celine Fanatic

• Members
  • PipPipPip
    • Member ID: 5,502
  • 367 posts
  • Local time: 05:42 AM
Bun venit in comunitate!

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts

View PostRose Dawson, on Jan 30 2008, 11:20 AM, said:

Nu mi-e rusine sa recunosc ca ascult muzica ei, chiar nu-mi pasa de ceea ce spun rautaciosii, e suficient ca imi place mie. Sunt constienta de valoarea ei ca artista iar comentarille nepiperate nu ma afecteaza.

CELI ROCKSSSSS!!!! :D  :D

Cred ca ar fi super ca avem cu totii atitudinea asta, dar eu recunoasc ca uneori nu prea reusesc :P

Gabi, esti un piculetz cam off-topic :P
Posted Image

Celinette

Celinette

Celine Fanatic

• Members
  • PipPipPip
    • Member ID: 312
  • 332 posts
  • Local time: 05:42 AM
  • Born: 1985
...hehe, it's my 10th anniversary! Soo...I'm fanatic since 1998! And I will celebrate it on 1 July with a concert! Gosh...can't wait it!:)
Sorry for the english, but I don't speak very good in romanian!

<3 Céline Dion <3

Alix_van78

Alix_van78

Newbie

• Members
    • Member ID: 17,533
  • 2 posts
  • Local time: 04:42 AM
  • Born: 1978
Salut. Ma numesc Irina si imi pare bine ca am gasit acest site.

Eu de prin '88 pot sa spun ca sunt fan Celine Dion  :) , cei drept ave-am pe atunci 10 ani insa mi-a placut si imi place foarte mult cum canta si bine inteles melodiile pe care le interpreteaza.

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
Bine ai venit, Irina :)
Ne bucuram si noi ca ne-ai gasit si te invitam sa te prezinti (mai detaliat :P ) aici: http://www.celinedio...nd33-t3172.html
Posted Image

Kidu

Kidu

Celine Fanatic

• Members
  • PipPipPip
    • Member ID: 2,439
  • 278 posts
  • Born: 1983
SUNT FAN DE PRIN 1990 CAM ASHA... NICI NU MAI SHTIU..... ORICUM CAM VETERAN.... DE CAND AM ASCULTAT PRIMA OARA CELINE AM SI RAMAS LA EA.... INAINTE ERAM PUTZIN DIN PUNK SI ROCK....  :msn-wink: SI MA BUCUR TARE MULT CA EP ULTIMUL ALBUM ARE INCLUSE SI CATEVA PIESE CARE`MI AMINTESC DE TINERETEA MEA.....

claudyu

claudyu

Member

• Members
  • Pip
    • Member ID: 6,637
  • 13 posts
  • Local time: 12:42 AM
  • Born: 1986
Sincer am ramas fan CELINE DION de cand am vazut primul videoclip pe VH1 ,,UNISON'' . apoi am inceput sa caut sa vad cine este , sa ii ascult melodiile si sa astept albume noi.
Am devenit mult mai mult un fan CELINE DION , cand am ascultat de pe albumul ,,The Colour of My Love'' piesa ,,Think Twice''
A fost melodia care a aprins o flacara mare si eterna in sufletul meu.
Deci mai exact sunt un fan din '93

Edited by claudyu, 27 October 2010 - 11:05 PM.

lacramioara

lacramioara

Member

• Members
  • Pip
    • Member ID: 14,495
  • 13 posts
Salut  :clap:  imi pare rau ca nu prea am timp sa intru pe forum,daca as avea imp as intra zilnic e minunat sa poti vorbi despre Celine Dion,si eu ca toti dintre voi am inceput sa imi placa Celine de prin '97 odata cu filmul Titanic,eram innebunita dupa cartonase cu Celine si de atunci pana cum ascult zilnic Celine Dion toate melodiile ei sunt superbe fiecare melodie are ceva care te face sa o mai asculti inca o data si inca o data.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

This topic has been visited by 1 user(s)

asiii m

Administrators: Koolan & Bellamy