Jump to content

Las Vegas Shows  

Welcome to Celine Dion Forum

Welcome to Celine Dion Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be a part of Celine Dion Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here
  • Click here to become a member!

Ce carti mai citesc "forumistii"?Just curious...

• Please log in to reply
240 replies to this topic

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 255
  • 1,745 posts
  • Local time: 12:14 PM
  • Skin: Celine 2016
  • Country: Romania
  • Born: 1987
Eu citesc momentan "Cafe au lait" de Julian Barnes... si in paralel am inceput "Plexus" de Henry Miller.

Voi cu ce va mai "laudati"?...
Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva!

http://celinedion.ev....ro/coppermine/

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,144
  • 2,435 posts
  • Local time: 11:14 AM
  • Born: 1988
eu momentan oscilez..trebuie sa citesc "cel mai iubit dintre pamanteni" de marin preda..pt bac
in general citesc harry potter fiindca desi nu este o carte prea profunda sau complicata reuseste sa ma relaxeze si sa ma transporte intr-o alta lume..ma mai desprind si eu de realitate once in a while...
un alt preferat de-al meu este John Saul...imi plac romanele lui SF
mi-a placut "ion" de liviu rebreanu...si...ma mai gandesc :lmao:
Posted Image

Posted Image Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
OMG iti place John Saul?... cred ca am citit aproape tot ce a aparut de la el in Romania. Ultima achizitie: "Vocile" - asteapta pe raft sa termin cu Barnes & Miller :D

Iti mai aduci aminte, Manu, era o carte cu un experiment ~ cu creierele copilasilor supra-dotati? Mi-am placut cartea aia la nebunie!!! Dar nu mai stiu cum se numeste.

Si vorbind de SF, ai citit Kate Wilhelm - "Undeva candva suave pasari cantatoare"?! Genial...

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,435 posts
cartea aia park se numea "umbra"..."shadow"..doamne cat mi-a placut!!! o sa mai dau o tura pe la biblioteca sa vad ce a mai aparut de la el.. :P
Kate Wilhelm - "Undeva candva suave pasari cantatoare" nu am citit...poate am sa o gasesc si pe aia.. :D
Posted Image

raluca

raluca

mais qui peut dire qu'il peut vivre sans amour, qui?

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 2,456
  • 3,231 posts
  • Local time: 10:14 AM
  • Country: romania
  • Born: 1989
eu momentan citesc vreo 3 carti deodata..."Numele trandafirului", "Celine" si "Patul lui Procust"...care cum imi vine :D

mi-ar placea sa mai citesc carti de Paulo Coehlo...ca imi place feeling pe care il am cand le citesc :D

si poate ma reapuc de Agatha Christie ca de mult nu am mai citit o carte politista :D
J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Faire partir le noir, disparaître le temps
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

View all Bucharest events at Eventful

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Umberto Ecco - "In numele..." am citit-o in engleza... la "Patul lui Procust" spun pas, ca m-am apucat de ea si mi s-a parut tembelissim de plictisitoare :P cat despre "Celine" -??? vreo legatura cu The Celine ? :)

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,435 posts
eu am citit cateva pagini din patul lui procust si mi s-a parut foaarte anapoda cartea aia.... :giggle:
deocamdata nu mai citesc nimic... :clap:
leneeea e mareeee
Posted Image

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 413
  • 1,360 posts
Pai eu am vre-o 3-4 carti incepute:
Great Expectations si The Phantom of the opera (amandoua in engleza),
Cel mai iubit dintre pamanteni (desi nu stiu dk il termin), Lacrimi si sfinti de emil cioran.
In rest mai citesc manga. Acum citesc DNAngel.
Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image                                                       Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

raluca

raluca

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,231 posts

songbird, on Apr 13 2006, 06:15 PM, said:

Umberto Ecco - "In numele..." am citit-o in engleza... la "Patul lui Procust" spun pas, ca m-am apucat de ea si mi s-a parut tembelissim de plictisitoare :P cat despre "Celine" -??? vreo legatura cu The Celine ? :)

<{POST_SNAPBACK}>

"Celine" aka "The authorized biography"...e singura biografie a lui Celine, oficiala, pe care o mai am de citit ca My story, my dream si For Keeps le-am citit

Edited by raluca, 13 April 2006 - 12:50 PM.

J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
:) wow... esti norocoasa ca o ai !!! De "For Keeps" cum ai facut rost?! Tot de pe net?

Eu acum mor de nerabdare sa imi iau 3 carti noi:
*** Lucia Demetrius - "Memorii" ~ nu stiu daca o cunoasteti pe Lucia, dar e geniala... cea mai buna scriitoare din Romania, pacat ca nu foarte cunoscuta. Cartea ei "de capatai" este TRIPTIC, o saga captivanta care se intinde pe 3 generatii si are in centru vechea si nobila familie a Movilestilor... superba carte!!! Vine in 3 volume considerabile :D dar o recitesc din cand in cand cu aceeasi placere ca prima data!

*** Pascal Brugner - "Care dintre noi l-a nascocit pe celalalt" ~ m-a atras titlul din prima... si coperta cu porumbei... si autorul in sine, pe care imi doresc sa-l "citesc" de mai multi ani ~ mai am eu in plan si "Iubirea fata de aproapele" dar nu chiar acum, mi-am luat atatea carti ca nu mai stiu cand o sa le citesc! :P

*** Nu mai stiu cum il cheama pe autor - "Memoriile unei gheise" ~ s-a facut si film recent, de aceea e mare valva in jurul cartii. S-o iau, sa n-o iau?... pare una "usurica". Pareri?!

*** Andreea... hai ca ne potrivim si la carti... imi place tot ce-ai tu pe acolo :) mai ales Dickens.

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
Dickens si Alexandre Dumas sunt preferatii mei. :)
Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image                                                       Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Nu stiam asta :P alors, ai citit "Regina Margot" ~ este cartea mea preferata de Dumas ;) ai vazut filmul?
Si by the way, Andreiutza, tu cum iti "procuri" manga? nu de alta, dar stiu ca sunt greu de gasit...

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
te intereseaza manga? Pai eu o iau d epe net. exista un site - mangashop.ro dar un volum costa 350 de mii. O sa-mi cumpar dar deocamdata nu prea dispun de fonduri.
Nu am citi Regina Margot. O sa o caut. Cartea mea preferata de Dumas (si cred ca si in general) a fost "Laleaua Neagra". E scurta si foarte interesantra.
Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Nu mai, nu ma intereseaza manga :) eram doar curioasa pentru ca am auzit ca se procura greu cartile cu asa ceva... anyways, sper sa ai parte de "fonduri" cat mai curand ca sa enjoy your books.

Cat despre "Regina Margot", daca o gasesti, read it ca e superba... a fost si film, cu Isabelle Adjani - superba de asemenea :)

Eu... ma pierd in continuare in "Nexus"-ul lui Miller si imi gust incantarea: maica-mea, ex-teacher si posesoare de extraordinara cultura generala, s-a pus (iaaaar!!!) pe cumparat carti... asa ca... nu pot decat sa ma declar satisfacuta.

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
super :D
eu cand am chef de citit deschid caietul parintilor mei (unde sunt trecute toate cartile din biblioteca) si dk gasesc ceva care suna interesant ma pun pe cautat :D
Posted Image

raluchi

raluchi

Celine Enthusiast

• Members
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,689
  • 1,160 posts
  • Born: 1981
Hmm ... in ultima perioada nu am mai reusit decat sa incep carti , neterminan nici una
In ordine cronologica am inceput :
- m-a cam dezamagit Misterul templierilor (prezinta cealalta parte a Codului lui Da Vinci)
- am cumparat si de abia asteptam sa o citesc dar ... Codul spart al lui Da Vinci
- am inceput si Umbra de John Saul dar nu am ajuns prea departe
- sper sa ma tin de ea , ca oricum pare super mishto Celine , the authorized biography

Of am atatea de citit , si timp ioc .
Dj m-a ajutat sa gasesc si Harry Potter 4,5,6 care desi sunt mai copilaroase mie imi plac  :wub:
As vrea sa ajung sa citesc secolul asta si Conspiratia lui Dan Brown
Ce sa mai zic ... mai bine m-as duce sa citesc ceva sau poate sa ma uit la LOST  :lmao:
Posted Image

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
am inteles totusi ca HP nu e atat de copilaros precum pare. Eu ce sa ma zic ca citesc orice fel de manga (plecand de la sailor moon pana la angel sanctuary si altele de gen) plus ca una din cartile mele preferate a ramas colectia Ciresarii.
Posted Image

raluca

raluca

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,231 posts
Ale eu am toate cartile cu Celine comandate de pe net originale :D

eu mai citesc intre timp si "Geniu pustiu" de Eminescu :wub: am citit "Sarmanul Dionis" si am ramas profund impresionata! :wub:
J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

dark_angel

dark_angel

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,591
  • 1,529 posts
  • Local time: 04:14 AM
eu citesc "lord of the rings' in engleza ca sa mai invat sie eu ceva :P
vreau sa termin de citit cartile din "cronicile vampirilor' de anne rice; au inceput sa-mi plac foarte mult povestile cu vampiri :P

Edited by dark_angel, 14 April 2006 - 02:45 PM.

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts

raluca, on Apr 14 2006, 09:58 PM, said:

Ale eu am toate cartile cu Celine comandate de pe net originale :D

eu mai citesc intre timp si "Geniu pustiu" de Eminescu :wub: am citit "Sarmanul Dionis" si am ramas profund impresionata! :wub:

<{POST_SNAPBACK}>

Si eu vreau sa le citesc pe astea 2. Sarmanul Dionis nu l-am facut la scoala dar am citit un comentariu si am zis ca trebuie neaparat sa-l citesc.  :in_love:
Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
OMG am ceva de raspuns la topicul asta :P asa ca le iau pe rand:

*** Andreiutza, nu le am nicicum cu Harry Potter, mi-a trecut prin mana vol. I candva demult, dar nu am reusit sa "inghit" nimic de pe-acolo, poate sunt eu mai tampitzica... dar nici la film n-am reusit sa ma uit, asa ca ma abtin de la orice comment pe tema HP :D

*** Ciresarii a ramas si la mine de baza :) o recitesc la intervale mari, dar precise, vara, cand e cald si praful se cerne prin aer in granule mici, mici, mici ~ atunci ma transpun si eu acolo in lumea lor si le retraiesc, a nu-stiu-cata-oara, frumoasele aventuri... de cele mai multe ori ma visez Maria, culegand scoici si visand la printi in "visul din vis"...

*** Emin, poetul damnat... scrie perfect in poezie si-n proza deopotriva ~ intotdeauna e bine sa ai "Opere complete" prin casa, just in case. Ahh a trecut ceva vreme de cand am pus mana pe ea... bine ca mi-ati amintit!!!

*** Dark_angel, Anne Rice este ca o flacara... ajunge sa te consume in timp daca petreci ore bune aplecat asupra cartilor ei... nota 10 pentru "Interviu cu un vampir" si "Vampirul Lestat"; la "Regina damnatilor" s-a cam diluat, dar revine magistral in "Memnoch the Devil". Enjoy the ride!
LOTR este o lectura fascinanta, I suppose, dar nu stiu de ce nu am avut impulsul de a o citi pana acum; nu-i timpul pierdut.

*** Raluchi... 2 alergii am momentan legat de lectura: Paulo Coelho si Dan Brown. Dar la Dan e din cauza publicitatii monstruoase care i s-a facut cartii. De aceea am refuzat din start sa o citesc, am senzatia ca deja cunosc toate aspectele epice si ne-epice din documentare mai mult sau mai putin avizate care mi-au trecut prin fata ochilor... Sfatul meu: nu mai citi chestii "adiacente". sau do it, daca vrei... dar sa stii ca nu's fantastice - asa am auzit :D
"Umbra" de Saul rules! stiu ca ma repet, dar asta chiar e o carte de referinta cand vine vorba de thriller.

*** Andreea, fascinanta chestia cu parintii tai & caietul cu carti... mai povesteste-ne... mi-ai facut si pofta de citit acum!!! ;)

*** In final, "pour les connaisseurs" only: va place Dean R. Koontz? Nu de alta, dar cand am pomenit de Saul ~ nu stiu de ce ~ mi-am adus aminte de unul din fascinantele romane ale lui Koontz, "Casa tunetului"...

Edited by songbird, 15 April 2006 - 02:31 AM.

raluchi

raluchi

Celine Enthusiast

• Members
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,689
  • 1,160 posts
  • Born: 1981

songbird, on Apr 15 2006, 11:30 AM, said:

*** Raluchi... 2 alergii am momentan legat de lectura: Paulo Coelho si Dan Brown. Dar la Dan e din cauza publicitatii monstruoase care i s-a facut cartii. De aceea am refuzat din start sa o citesc, am senzatia ca deja cunosc toate aspectele epice si ne-epice din documentare mai mult sau mai putin avizate care mi-au trecut prin fata ochilor... Sfatul meu: nu mai citi chestii "adiacente". sau do it, daca vrei... dar sa stii ca nu's fantastice - asa am auzit :D
"Umbra" de Saul rules! stiu ca ma repet, dar asta chiar e o carte de referinta cand vine vorba de thriller.

Sa intzeleg ca tu nu ai citit nici Coelho si nici Brown pt ca li s-a facut publicitate???Curioasa treaba. Si mai zici ca esti si alergica. Cum sa zici de ceva ca iti place sau nu daca nu il cunosti.
Eu am inceput sa-i citesc pe amandoi din curiozitate dupa care m-a simtit f atrasa de felul lor de a scrie si de temele abordate. Si imi place teribil sa aflu pareri multiple despre anumite chestii , ca pe urma si eu sa-mi pot forma o parere.
Iti recomand sa lasi prejudecatile de-o parte ca nu iti folosesc la nimic si sa incerci sa ii descoperi pe amandoi autorii. Totusi as zice sa nu incepi a-l citi pe Coelho cu 11 minute (e cam ciudata si nu prea prinde la toata lumea) iar pe Brown nu cu Fortareatza digitala , e mai monotona.

Vai mai demult am citit Carrie de Stephen King si nu mi-a mai trebuit o buna bucata de timp dupa aceea nimic thriller :lmao:
Posted Image

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
pai si eu patesc cam la fel Raluchi cu toate lucrurile carora li se face publicitate exagerata. La inceput nici nu vroiam sa aud de HP din acest motiv. Ralu (Lady), insa m-a facut curioasa. O sa-l citesc probabil la vara cand termin cu examenele. Deocamdata citesc manga ca e ceva mai usor de citit si ca m-am indragostit de personajele din DNAngel.
Cat despre caietul parintilor mei - cand erau tineri cumparau carti foarte multe asa ca au facut un caiet unde le-au trecut dupa edituri. Cand mai cumparau una o puneau acolo. In biblioteca la fel sunt aranjate dupa edituri asa ca deobicei mi-e usor sa gasesc ceva. Mai aveau bunul obicei de a scrie la sfarsit tot ce imprumutau. Din pacate s-a pierdut acel obicei si uite asa constatam acum ca unele carti,discuri,cduri chiar lipsesc si nu stim cui sa le cerem. Din pacate acum cartile sunt destul de scumpe (in afara de targul de carte la care merg in fiecare an si nu plec fara 4-5 carti) si de aia eu prefer sa dau iama prin anticariatele de la universitate sau sa intr in biblioteca de langa mine.
Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
2 replies la care o sa dau, la randu-mi, reply:

*** raluchi, scuza-ma te rog, am omis un amanunt important din mesajul meu: eu am citit si Coelho, si Dan Brown... :) Din Coelho am citit "Veronica se hotaraste sa moara" (asta e singura care m-a surprins placut), "La raul Piedra am sezut si-am plans", "Al cincilea munte" si "11 Minute" ~ stiu, imi vei spune ca am ratat exact esentialul, "Alchimistul", dar l-am rasfoit si chiar nu este pe gustul meu, I'm sorry. "Alergia" mea vine de la publicitatea care s-a facut pe tema Paulo Coelho si de la intentia asta a lui de a scrie carti usurele care sa dea impresia unei intelegeri profunde tuturor... ma abtin. Nu ma refer acum la tine sau la alti oameni cu prezenta si intelect ok, voi sunteti probabil cei care va ganditi mai "adanc" la cartile astea si cautati sa va identificati cu ele. Ganditi-va insa cum se simte un om snob, pt ca asta e cuvantul, cand se afiseaza cu cartea peste tot si spune "vai, cat de profund si meaningful si interesant e romanul asta!!!". Mie pur si simplu nu imi place cum scrie Coelho.
Timpul va spune mai multe despre valoarea literara a scrierilor sale, si nu eu, o tanara de 19 ani. Dar pot sa-ti zic atat despre mine: ca nu as vorbi niciodata despre ce nu cunosc :D
Dan Brown... de el am citit doar "Ingeri si demoni" in engleza, bunicica si captivanta, subiect ok... dar acolo m-am oprit. Pur si simplu simteam ca stiu totul despre "Codul lui Da Vinci" inainte de-a o fi citit. Cat despre "Fortareata digitala", e scrisa inaintea celor doua si am auzit si eu ca e mai slaba ~ dar editurile incearca sa isi scoata banii de pe urma acestui scriitor ca inca mai e "hot".

*** Andreea, iti multumesc pentru povestea cu parintii tai, e genul de lucru despre care ar trebui sa se scrie o nuvela... imi par niste oameni cultivati si cred ca esti norocoasa ca-i ai :) Din ce povestesti tu acolo mi-am creat o imagine aproape boema... un cuplu tanar si indragostit de carte... apoi ai aparut tu, la fel de dulce si smart... cineva chiar ar trebui sa scrie despre lucrurile astea...

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
Imi dai idei :P
Da.. sunt foarte norocoasa ca am asa parinti. Daca iti spun ceva poate nu ma crezi. Cand era tanara si mergea la liceu in Alexandria mama statea la camin si mergea acasa in sat o data pe saptamana. Asa ca tataie ii dadea o anumita suma in fiecare saptamana sa isi ia si ea un suc, o prajitura, dupa ore. ghicesti ce facea mama? Cu banii pe o saptamana isi lua o carte.
De tati ce sa mai zic ca in cls a 9-a el a venit dintr-un sat de langa urziceni direct in Bucuresti. Poate ca e genetic, poate ca e influienta dar eu seman extrem de mult cu amandoi si la gusturi. Ei mi-au isuflat iubirea de carte (si scoala, de ce sa nu zic), iubirea de munte (pentru asta o sa le fiu recunoscatoare toata viata) si multe altele. In afara de asta ma sprijina in tot.
Nu stiu cate stiti dar mie imi place sa desenez sa ma eliberez de stress. Well nu le arat alor mei desenele ca nu mi se par stralucite. Intr-o zi insa le-am aratat si le-a placut si pentru mine asta a insemnat mai mult decat orice compliment as fi putut primi.

Edited by celindi, 15 April 2006 - 07:47 AM.

Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Intr-adevar frumos. Si you are indeed lucky ;)

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Nu mai zice nimeni nimic? Hai ca va povestesc eu ceva frumos... Inspirata de Andreea, am fost cu mama la shopping si m-am "ales" cu :

John Saul - Mana dreapta a diavolului
Franz Kafka - Castelul
Gabriel Garcia Marquez - Incredibila si trista poveste a candidei Erendira si a bunicii sale fara suflet

plus un album de arta Michelangelo de la TASCHEN ~ bine, asta a fost mai mult cadoul de Paste pentru iubitul meu ;)

Apropos, ca tot mi-am adus aminte, Happy Easter catolicilor si "la multi ani" Florinilor :D

Eu cam asta am avut de spus, va astept la o discutie caldutza despre carti, cele ale lui Gabriel Garcia Marquez in special... Mario Vargas Llosa daca va tenteaza sau chiar Kafka ;)

See you around!!!

P.S. la topic :D hai c-a innebunit lupu' :D
*** Mi-a venit o idee pe care am pus-o in aplicare chiar mai sus, adica: atunci cand se vorbeste pe-aici de vreo carte, sa dam si link-urile, ca sa poata vedea toata lumea cum arata, despre ce este vorba, cum si de pe unde se poate cumpara (in caz ca ni se face pofta!!! :P ) ~ si in final, nu ma pot abtine sa nu va intreb: ati citit Elisabeth Kostova - Colectionarul de istorie? Sunt foarte curioasa ce parere aveti, eu chiar imi doresc s-o cumpar, mai ales ca stiu ca i-ar placea si mamei. Spun asta doar dupa review-ul de pe site - astept insa si parerile voastre :D

Edited by songbird, 16 April 2006 - 08:58 AM.

raluca

raluca

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,231 posts
eu m-am apucat de Kafka in vara. am inceput "Metamorfoza" insa m-am lasat repede pt ca pur si simplu ma scotea din minti!! :pinch:  :wacko: imi dadea o stare foarte aiurea si de cateva ori am avut si cosmaruri de la cartea aia asa ca m-am lasat :mellow:
J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,360 posts
Dupa cum am spus ma sus de mult vroiam sa citesc sarmanul dionis.
So am dat o fuga pana la biblioteca ieri si am luat o carte mare cu proza si poezie de Eminescu. Si avea si Geniu Pustiu. Din pacate Sarmanul Dionis nu pare a fi intreg (apar cam multe pucte din acelea pe un rand intreg)
Posted Image

raluca

raluca

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,231 posts

celindi, on Apr 16 2006, 09:34 PM, said:

Dupa cum am spus ma sus de mult vroiam sa citesc sarmanul dionis.
So am dat o fuga pana la biblioteca ieri si am luat o carte mare cu proza si poezie de Eminescu. Si avea si Geniu Pustiu. Din pacate Sarmanul Dionis nu pare a fi intreg (apar cam multe pucte din acelea pe un rand intreg)

<{POST_SNAPBACK}>

asa e :) cel putin asa imi amintesc sa-l fi citit si eu. nu lipseste nimic din el :thumbsup2:
J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

This topic has been visited by 0 user(s)

Administrators: Koolan & Bellamy