Jump to content

Las Vegas Shows  

Welcome to Celine Dion Forum

Welcome to Celine Dion Forum, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be a part of Celine Dion Forum by signing in or creating an account.
  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get automatic updates
  • Get your own profile and make new friends
  • Customize your experience here
  • Click here to become a member!

joaca de-a literaturafranturi de pagini de jurnal

• Please log in to reply
90 replies to this topic

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,144
  • 2,435 posts
  • Local time: 07:30 AM
  • Skin: Celine 2016
  • Country: Romania
  • Born: 1988
off-topic:doamne ralu da cum ma nimeresti tu cu o fraza de-asta de-mi tremura maninile pe tastatura ca am atatea de zis si nush cum naiba sa incep...cum sa ordonez gandurile... :wacko:  scuze ca i-am subtilizat asa fraza lui raluchi...dar las ca ii pun eu ceva tot asa..

back to the topic:
inca cred ca visul nostru poate deveni realitate...desi m-ai ranit...si tot ceea ce iubeam ai prefacut in scrum. as putea avea puterea de ma ridica daca as vrea ...si as lua-o de la capat, ti-as da o noua sansa desi stiu ca nu merit...dar iubirea trece peste orice...iar tu...tu imi alergi prin vene ca o otrava...inca mai cred ca se poate..si inca mai sper ca o noua zi va veni cand lacrimile mele vor si sterse de o raza blanda de soare...

fraza pentru ralu:
port in suflet sperantza
Posted Image

Posted Image Posted Image

raluchi

raluchi

Celine Enthusiast

• Members
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,689
  • 1,160 posts
  • Born: 1981
:lmao:  ce simpatice sunteti
Asa acu sa imi incordez penitza si sa incep  sa-mi astern gandurile pe acest petic roz de pagina electronica , unde foarte multi va spuneti trairi , sentimente , dorintze si chiar vise.
Stau pe scaun intr-o camera lipsita de ceva personal, ma poarta gandul departe , sunt momente in care refuz sa ma conformez obligatiilor . Raze de soare imi joaca vesele pe tample , deschid fereastra si imi iau zborul catre cineva drag. Trec pe la toti cei care vibreaza odata cu mine , cei impreuna cu care construiesc un vis.
Soarele inca straluceste , chiar daca e prins intr-un joc impreuna cu demonii intunecati ai uitarii , nepasarii si descurajarii. Fiecare raza imi aduce aminte ca port in suflet sperantza , sperantza care respira prin credintza si determinarea noastra.
A mai trecut o zi. Oare sunt mai aproape?Oare voi reusi ?Oare am ales calea cea buna ?Sunt intrebari care ma pun la incercare de fiecare data cand se lasa seara.Nu privesc inapoi.Las spiritul sa-si urmeze chemarea. Si soptesc usor ruga care-mi va da puterea pt ziua de maine.

the next one : este aproape o certitudine

Edited by raluchi, 29 March 2006 - 03:16 PM.

Posted Image

dark_angel

dark_angel

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,591
  • 1,529 posts
  • Local time: 12:30 AM
  • Country: romania
Se scufunda in cada lasand apa sa o acopere complet.Simtea cum viata i se scurge cu fiecare secunda.Tinea ochii inchisi, simtindu-se mai relaxata ca niciodata, desi viata i se scurgea usor...Dar deodata si-a deschis ochii, apa inundandu-i, usturandu-i.S-ar ridicat si a privit naucita.Din oglinda se uitau la ea doi ochi negri,reci si cruzi."ce nebunie!Voi reusi sa o iau de la capat!Este aproape o certitudine.",si-a zis ea,zambindu-si..."aproape"...era un zambet amar si rece...

urmatoarea fraza:

Niciodata n-am crezut ca soarele va apune visul nostru

raluca

raluca

mais qui peut dire qu'il peut vivre sans amour, qui?

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 2,456
  • 3,231 posts
  • Local time: 06:30 AM
  • Born: 1989
Niciodata n-am crezut ca soarele va apune visul nostru ...dar cu o singura raza de soare l-a transformat in cenusa...si tocmai cand credeam ca pot sa zbor...ce trist sa vezi cum visele se scufunda in neimplinire...ne-am ratacit amandoi pe doua drumuri diferite, iar viata nu va mai uni aceste drumuri...suntem pierduti in propria singuratate...blestemati parca sa traim mereu cu un regret in inima...si doare atat e rau cand simti spinul trandafirului plapand strapungandu-ti sufletul...am varsat lacrimi ce marcheaza acum trecutul...mai poti zambi? mai stii ce inseamna fericirea? mai stii cum e sa crezi in speranta zilei de maine?...ce norocos esti daca poti sa mai simti...eu nici macar atat nu-mi mai amintesc....

urmatoarea fraza:

ce va fi...

p.s: nu va chinuiti sa intelegeti ce am scris acum...nu ma poate intelege mai nimeni in ultimul timp...
J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Faire partir le noir, disparaître le temps
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

View all Bucharest events at Eventful

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 255
  • 1,745 posts
  • Local time: 08:30 AM
  • Born: 1987
"ce va fi... nu stim nici noi, nu stie Universul... nu stie nici Cel Nestiut ce ne vegheaza de departe. un joc de cuvinte, atat e viata noastra privita de sus, un joc de lumini si de umbre, de sperante si vise... nesfarsite, neintinate iluzii...

nu stiu nimic decat ca te stiu pe tine, suflet-geaman, stiu ca te chem si te strig si te caut... tu esti acolo, esti, desi nu pot sa-mi scot din suflet teama c-ai uitat sa fii pentru mine Acela. te port in sufletu-mi acoperit de vitralii... tu esti altarul meu... si-ti cad acum la picioare, ma inchin la tine, la tot ce tu esti si noi am putea sa fim... verbe si contradictii, umbre si lumini... cuvinte si jocuri... nu mai am nimic decat speranta din mine, izvorand dintr-un altar ferecat.

esti in mine dar nu te pot atinge si scriu tiptil, cu litere mici, ca sa nu te tulbur... tacerea mea se oglindeste in apa... tacerea ta picura pe oglinzi."

Cu maini sangerande isi insirase gandurile pe perete... se privea in oglinda cu ochi sticlosi si-si repeta obsesiv "voi reusi sa o iau de la capat"... "iubesc prea mult"... "iubesc nesfarsit, deci nu se poate sfarsi"... "iubesc, iubesc, iubesc..." si sangele-i picura incet, calm, nesfarsit si el... aproape se inecase cu iubire... si din iubire...

in valuri de lumina se scalda tacerea lumii si clipele se oprisera sa asculte vidul. Nu mai era nimic. Decat o fata singura sfidand legile scrise si nescrise ale Universului.

urmatoarea fraza:
n-avea de unde sa stie

P.S.: Nu stiu ce s-a intamplat in poveste, abia acum ma duc sa citesc... voiam sa scriu ceva f. original dar totusi contextulizat... m-am luat doar dupa ce era pe ultima pagina. Scuzati eventualele greseli de orto - am scris nu in graba, ci cu "pofta" - a se citi daruire. Asteptam continuarea...

OFF-TOPIC: Abia acum am citit si eu "regulile" :D si m-am prins ca nu trebuia sa aiba legatura, nu neaparat, cel putin... dar acum asta e, sper sa va placa totusi ce-am scris... si daca vi se pare cam simpla fraza lasata de mine ca "next...", ei bine, e pentru ca am vrut ceva foarte general... asa ca... FREE YOUR MIND :D

double posting.ti-am unit cele 2 posturi. ai 15 minute timp in care iti poti edita postul precedent :P   :flowers:

Edited by DjCeline, 01 April 2006 - 01:56 PM.

Celine Challenge :: Over 10.000 beautiful pictures of our diva!

http://celinedion.ev....ro/coppermine/

alextrusca

alextrusca

Celine Obsessed

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPip
    • Member ID: 2,065
  • 2,708 posts
  • Country: UK
N-avea de unde sa stie ca tot ce visase pana atunci urma sa se transforme in vapori de roua, lacrimi de crocodil...Totul acum se impletea intr-un mod pagan, ca un semn dracesc, sunetul inimilor lor batand impreuna indepartandu-se de el, de ea.Ce ramanea in urma?Mii de promisiuni?Frica unui sfarsit abrupt?Regretul si dorinta trupeasca in acelasi timp?Nici macar atat...In urma ramanea dorinta de suicid, de cufundare intr-un viciu extraterestru, intr-un inexorabil infern, intr-un insolit rai, lumea rasturnata in care el, in care ea traisera pana atunci...
Fiecare pendula intre punctele de suspensie ale unei pagini de caiet....

fraza de continuat:

Si daca tot ce ar fi vrut ea....

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Si daca tot ce ar fi vrut ea ar fi fost sa moara, ar fi fost usor... dar nu, ea dorea Vesnicia, dorea Totul intrupat in El, dorea crampeie de praf stelar presarate din bolti... ea dorea totul si nu avea nimic. Asa ca a parasit-o pana si dorinta de-a muri...

NEXT:
Se gandea la pasari, se gandea la ploi, la nesfarsite ape curgatoare...

P.S.: alextrusca, cam cinic, dar foarte frumos! :D

raluca

raluca

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,231 posts
Se gandea la pasari, se gandea la ploi, la nesfarsite ape curgatoare...se gandea ca viata ei se scurge la fel ca apele...atat de repede....si trecatoare prin tinuturi care au devenit atat de monotone de cat le-a tot vazut in drumul ei....

cine stie ce rost are viata lui? ce as putea sa spun eu despre viata mea?...trecutul probabil...asta daca imi mai amintesc macar atat...sunt doar niste fotografii sterse de timp...iar prezentul....o inchisoare....viitorul...asta nu putem stii...pentru unii, un vis, pentru altii o agonie...

ma uit in gol si ma gandesc....la ce? nu stiu....gandurile imi sunt hoinare...nimic nu mai are vreo logica...traiesc aceasta viata efemera....viata? de fapt ce este viata? oare o putem defini? sau poate ca e mai bine sa nu...astfel o vom limita....dar mai conteaza ceva?

ma simt pustiita pe dinauntru...goala precum prapastia fara fund...cu sufletul inghetat....la fel ca fiecare sentiment din el...ma simt prizoniera in lumea aceasta...oricat as cauta nu reusesc sa gasesc un loc unde sa simt ca pot sa zbor...

libertate? am pierdut semnificatia acestui cuvant...zambet? ceva uitat in amintirea timpului...sunt doar eu si singuratatea mea....incatusate impreuna pentru eternitate...undeva unde nici soarele nu indrazneste sa straluceasca....undeva unde intunericul este la fel de profund ca si abisul unui ocean...

speranta?....nu-mi amintesc desi e ceva atat de cunoscut...dar visul?....un jurnal al unei vieti pierdute....

urmatoarea fraza:

stelele straluceau in umbra intunericului....

p.s. like i've already said....nu incercati sa gasiti un sens povestirilor mele...nu cred ca cineva le-ar putea intelege pe deplin...
J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Stelele straluceau in umbra intunericului... Copacii se clatinau moi in bataia vantului de primavara-noaptea si gandurile le copiau inconstient si revers miscarea. "E o noapte buna pentru scris", se gandea Micha.
Posted Image
--- Devenise personaj in propria drama, si-n drama ei in acelasi timp; era prins in hatisuri de panze de paianjen (sau panze de Monet?!) - la ce se gandea?! Nu reusea sa "lege" nimic... cuvintele curgeau din mainile lui in forme alungite care se uscau apoi pe hartia aspra. Nimic nu era bine. [Si aici s-ar fi potrivit cliseul cu scriitorasul de 2 bani care mototoleste foaie dupa foaie in incercarea de a-si demonstra ne-talentul - dar Micha al nostru nu era omul cliseelor, in nici un caz, asa ca renuntam repede la idee si "mototolim" mai departe]. Nimic nu era bine. Cafeaua era rece-calda, primavara era aproape-venita, pielea ei era catifea cu spini... nimic nu era bine... nimic nu cobora in concret. Si, Doamne, cat ura incertitudinea!!! Si ura romanul asta care nu se mai termina si care numai roman nu mai era, devenise un scheunat liric, o vesnica dezamagire, stingerea tigarii si nici macar scrumul care ramane in urma - am spus "a tigarii"??? slab, Micha, slab... erase/rewind: "stingerea flacarii" - ca suna mai poetic.

Micha isi puse capul pe perna (?!) - nu, pe masa. Nu va dormi in noaptea asta de primavara ce nu mai vrea sa vina. Va sta treaz, da, treaz, sa o auda venind, sa lase totul, sa o auda lucid si concret si real (da, Doamne! real!!!) spunandu-i "vino cu mine dincolo de noi",,, sa lase naibii romanul asta idiot care oricum se scrie singur si care are toata puterea asupra-i, romanul asta care e insusi destinul lui...

Dar destinul lui putrezise intre timp pe foi de hartie aspra, pe care nu le motolea niciodata. Paginile se ingramadeau neatinse si reci intr-un colt al camerei sale... si Micha scria... asteptand primavara-pe-jumatate noapte de noapte. Micha scria zi dupa zi, ceas-in-ceas cu hainele mancate de molii... scria cu chipul frumos ciugulit de viermi negri si moi... scria in aproape-eternitate...

NEXT:
Daca uitarea s-ar asterne peste noi

raluca

raluca

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,231 posts
Daca uitarea s-ar asterne peste noi ne-am deschide aripile si am zbura spre cerul nesfarsit..iar visele ar fi orizontul nostru...

but is it only whisful thinking? how can we know? when we see that we're hurting the ones we love so much...and we can't stop tears falling down on our restless cheeks...

no matter what we try it's still the same...people never change..it's just an ilussion that we create...it's inside of us...a part that we reveal only when we don't know what to do anymore...

people run after time...try to buy happiness, but end up dying...we live this life so fast that we don't have time to enjoy little things in our life...we want more and more but we are never satisfied with what we have....and this is what we call life?

sorry...am avut chef sa scriu in engl

urmatoarea fraza:

si daca am fi stiut de la inceput...
J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Si daca am fi stiu de la inceput ca noi cautam ceva ce nu putem gasi in lumea asta, ne-am fi oprit din drum la timp, privindu-ne cu ochii salbatici. Acum e tarziu - si tarziul nostru doare.

FRAZA URMATOARE: De CE De Ce De CE???

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,435 posts
De CE De Ce De CE??? De ce traiesc, si respir? De ce trebuie sa simt ce simt si sa sufar atata? De ce ma simt ca moarta si nu mai am nici o sperantza ca va fi totul bine? :cry:  nu mai vreau si nu mai pot sa-mi pun atatea intrebari...si tot ce imi doresc e sa ma pierd in uitare...sa dispar si sa nu ramana din mine nici macar o amintire :cry:

next:
ma imbratisa aroma calda a primaverii

Edited by DjCeline, 03 April 2006 - 12:13 PM.

Posted Image

alextrusca

alextrusca

Celine Obsessed

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,708 posts
Ma imbratisa aroma calda a primaverii....Dar eu traiam in trecut, cand iarna era rece, dar atat de plina de amintiri frumoase, atat de plina de dorinta mea de-a mai visa macar pentru o secunda tot ce nu a putut fi...
Totusi, m-am saturat de atatea fantasme, de atatea iluzii...
Imi dau unghiile cu lac, ma pensez si imi vopsesc parul, imi pun cercei in urechi si in limba, ma transform intr-un ordinar si unde ajung?
Te desprinzi de masa prin dorinta de-a te integra in ea si te pierzi de ea doar daca procedezi la fel ca ea...

urmatoarea fraza:

Nimic nu pare ceea ce este cu adevarat.

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Nimic nu pare ceea ce este cu adevarat... atata goliciune, Doamne!...

Si e pacat de fluturi... poezia mea se scrie singura pe foi si stau in parc si-i primvara, dar Doamne... e pustiu Pamantul!...

Si e pacat, pacat ce striga catre cer... si e pacat de fluturi!...

Nu stiu nici drumuri, nici poteci, nu stiu nici taine, n-ascult legi
--- ai presarat in mine anotimpuri
dar nu stii, Doamne, ca-i pacat de fluturi?!...

FRAZA URMATOARE:
Numele lui creea ecouri in mintea mea, ecouri inabusite si pline de praf, dar totusi...

alextrusca

alextrusca

Celine Obsessed

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,708 posts
Numele lui creea ecouri in mintea mea, ecouri inabusite si pline de praf, dar totusi...

Stiam ca orice s-ar intampla, nimic nu va mai fi la fel...
Ce a fost candva nu se va mai repeta....
Timpul nu poate fi dat inapoi...De-ar exista formule magice....sa poti inversa clipele trecatoare, cliseul vesniciei sa redevina momentul pur pe care toti il asteptam...Insa fiecare din noi e acolo unde i-a fost dat sa fie....
Traim si totusi murim....Iubim si totusi uram...

Elemente ale dualului, menite sa se distruga reciproc....

urmatoarea fraza:

Si atingerea lui ii dezmierda pielea rece...

raluca

raluca

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,231 posts
"...pustiu...si atata goliciune...as vrea sa fiu destul de puternica...sa pot sa gasesc raza de lumina in acest infinit intuneric...imaginile tale imi invaluie mintea...fugare incat imi scapa printre degete si ma trezesc plangand in noapte dupa vocea ta...

ce fiinta slaba e omul din cauza sentimentelor...poate fi distrus atat de usor...iar dragostea - dupa care toti alergam - e cea mai distructiva...poate transforma un paradis in cenusa...o inima plina de iubire intr-una plina de agonie...

nu...ura nu este opusul dragostei...cu toate ca lumea crede acest lucru...opusul dragostei e indiferenta...si doare atat de mult..."

-La ce te gandesti?
Vocea o trezi din reverie...il privea melancolica...Si atingerea lui ii dezmierda pielea rece...

urmatoarea fraza:

mi-e greu sa vorbesc...si mi-e frica de ce ar putea sa spuna inima mea prin cuvinte...

Edited by raluca, 04 April 2006 - 12:40 PM.

J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,435 posts
mi-e greu sa vorbesc...si mi-e frica de ce ar putea sa spuna inima mea prin cuvinte... as putea recunoaste ca te-am iubit de atata timp si tot ce a fost pana acum a fost doar o iluzie....ca doar tu esti cel la care tin...si mi-e atata dor de tine...si nu imi doresc decat sa iti mai simt inca o data sarutul...sa ma pierd alaturi de tine in intunericul noptii...sa fim doar noi...si stelele...si...NIMICUL...
totul se pierde in negura...ai fost doar un vis...prea puternic sa devii realitate...

next:
zambetu-mi straluceste printre nori

Edited by DjCeline, 05 April 2006 - 12:39 PM.

Posted Image

raluchi

raluchi

Celine Enthusiast

• Members
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 1,689
  • 1,160 posts
  • Born: 1981
Visele mele se implinesc cat bat din palme sau cat clipesssscccc... Nimic in lume nu ma opreste sa urlu tare sunt fericiiitttt. Cam asta simt eu acu. Stiu ca zambetu-mi straluceste printre nori. A reusit sa-i strapungaaa. Va dau la toti si va molipsesc  :msn-wink:
Simt ca s-a incheiat o etapa importanta in vietzile noastre. De acum in colo o sa fie mai frumos , mai usor.
Avem soseaua noastra doar cu-n singur sens , o sa ne duca exact unde dorim  :lmao:

Nu ma bagati in seama  :blushing:

Sa va dau totusi fraza pt mai tarziu

lume , cat te iubesc

Edited by raluchi, 05 April 2006 - 12:57 PM.

Posted Image

raluca

raluca

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,231 posts
zambetu-mi straluceste printre nori...si stau si ma gandesc la ce ar putea fi...

in sufletul meu e o invalmaseala de sentimente...nu stiu ce cred...nu stiu ce simt...sau ce gandesc...

m-am schimbat? sau e doar o parte a sufletului meu care acum se face simtita?...ochii mei oglindesc acum oceanul verzui..."Nu vreau sa ai ochii verzi!Vreau sa fie caprui din nou!"...cartea sufletului meu si-a schimbat culoarea...poate m-am schimbat si eu odata cu ea...oare e atat de vizibil? oare privirea mea exprima tristetea din adanc?

ma uit in oglinda...insa...m-am obisnuit cu privirea mea melancolica...iar ochii-mi sunt pierduti undeva intre infinit si eternitate...timpul se joaca cu ei, iar soarta le rade in fata...

naiv...lacrimile nu aduc eliberarea...ci doar fac cicatricea vizibila...

urmatoarea fraza:

ce rost are sa crezi in ceva care iti distruge speranta clipa de clipa?
J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,435 posts
am doar 18 ani...si sufletul meu e plin de fericire si de sentimente amestecate. pe de o parte acum sunt matura si pot sa ma iau de picime...iar pe de alta parte dak ma iau de ei pot sa ma acuze de maltratare si intru la parnaie...si uite ca fac si rime...
azi m-am distrat cu soarele si am sarutat vantul...am calarit norii si am innotat in vise...si pot sa urlu din toti plamanii mei...LUME CAT DE IUBESC...SUFLETUL MI-E BOMBA EXPLODEZ...

NEXT:
Vreau!! Pot!! in mine sta puterea...

park e lozinca de campanie electorala
Posted Image

raluca

raluca

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,231 posts
"Vreau!! Pot!! in mine sta puterea!!!" ...imi trec atat de des prin minte aceste cuvinte....

ce repede se poate transforma fericirea in tristete, melancolie... :down: si traiesti in visul ce pana azi ti-a umplut inima cu speranta...

pt o zi camera nu mai parea o inchisoare...era o mare plina de fericire si zambet...iar sclipirea din ochii lor imi vindecau aripile ranite...

si inca stau si gust din acest vis...

urmatoarea fraza:

oare....
J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,435 posts
oare..mai merita sa incerc sa lupt pentru ceva ce eu consider pierdut? sa incerc sa mai fac ceva sa retrezesc la viatza ce a fost? are rost?
oare nu ar trebui sa alerg in bratzele unei iubiri calde care ma asteapta? desi nu stiu daca o sa fie totul bine...pot sa incerc...
nu stiu daca mai are rost sa continui sa respir aerul asta greu, sa ma-nnec in lacrimi si suspine...si nimeni sa nu fie aici sa ma ia in bratze...m-am saturat de singuratate...

next:
falfairi de aripi frante
Posted Image

raluca

raluca

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,231 posts
falfairi de aripi frante ...nu poti sa te astepti ca un inger sa zboare odata ce i-ai taiat aripile...

cata dezamagire si tristete, Doamne!...si cata singuratate si amagire! sa ne plangem? nu avem nici un drept! daca acesta este pretul ce trebuie sa-l platim, atunci trebuie sa ne resemnam si sa traim aceasta viata...chinuiti de iadul ce l-am creat imprejurul nostru!

ce rost mai au toate?...

next:

am sa-ti spun cand ai sa vii...
J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,435 posts
inima imi bate puternic pentru ca stiu ca se apropie momentul...ma plimb prin casa ca o naluca...nu stiu unde ma duc sau de ce..stiu doar ca te astept...
si am sa-ti spun cand ai sa vii..ca mi-a fost dor de tine, ca aveam nevoie sa-ti vad zambetul sa-mi lumineze calea... si vorbele tale ma vor lasa sa visez din nou...

next:
nu vreau sa pleci...

Edited by DjCeline, 14 April 2006 - 11:15 AM.

Posted Image

raluca

raluca

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,231 posts
nu vreau sa pleci...
sa ne luam adio,
caci sunt cuvinte dureroase
si ma fac sa plang...

nu vreau sa regret trecutul
ce zace-acum inghesuit
in camera unde ne-am sarutat
pentru prima data...

nu vreau sa uit zambetul
ce mi-a redat speranta
cand totul parea
atat de pierdut

nu vreau sa pastrez iubirea
ce pana acum ne-a legat,
caci fara tine n-are sens
nici macar viata...

asta mi-a venit mie sa scriu...hope u don't mind

urmatoarea fraza:

mandria ta nu face decat sa adanceasca rana...
J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

DjCeline

DjCeline

unintended

• Moderators
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,435 posts
mandria ta nu face decat sa adanceasca rana..si doare. ignorantza ta nu face decat sa fortifice zidul dintre noi.si vad ca nu-ti mai pasa desi incerci sa pari la fel ca inainte. e doar o masca..o amintire stearsa a ceea ce ai fost odata...dar timpul schimba totul...si nici pe noi ne-a crutzat...nu a mai ramas nimic decat cuvinte, aminitiri scrise intr-un colt al sufletului meu...iar eu dispar...noaptea imi striga numele...

next:
aripi de fluture...

Edited by DjCeline, 15 April 2006 - 06:13 AM.

Posted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Aripi de fluture si taceri de catifea, uitarea noastra vinovata si cufundarea in nectarul amintirilor. De undeva de departe imi zambesti bland si rece, iar eu ma hranesc cu acest zambet minunat si distant... ma hranesc cu firmituri din gandurile tale, ca sa mai sustin secunde dintr-un zbor aproape sfarsit. Iubesc tragedia nespusa a acestei iubiri, iubesc inca o data zambetul tau... te iubesc nesfarsit dar... taci.

Next...
E aproape luna iubirii blestemate in cantec

raluca

raluca

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,231 posts
E aproape luna iubirii blestemate in cantec...si totusi imi amintesc cu placere adancul ochilor tai albastri, cand ma priveai si imi vorbeai fara sa stii cat de mult te iubeam...

acum, cu fiecare secunda ce trece, chipul tau se modeleaza si se inchide intr-o amimtire melancolica a ceea ce a fost candva...iar sentimentul incepe sa adoarma in adancul sufletului meu...libertatea isi deschide incet aripile si canta franturi dintr-un cantec ce pana nu demult il fredonam in fiecare zi...

next:

cand nu ne ramane dacat sa speram...

Edited by raluca, 17 April 2006 - 08:12 AM.

J'aimerais tant savoir
Souffler comme le vent
Sur ton doux visage
Casser les nuages
Parler même tout bas
Juste pout toi et moi
De petits riens
Mais là-bas
Au loin, tu nages...

Posted Image
Posted Image

celindi

celindi

Celine Enthusiast

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
    • Member ID: 413
  • 1,360 posts
Dupa indelungi ezitari m-am hotarat si eu sa particip aici.

Pasii incet mi-i tarsc pe strazile intunecate si pana si asfaltul pare sa imi respinga fiinta. Gandul in cerc se invarte si nimic nu pot vedea dincolo de zarea noptii. Sufletu-mi insusi m-a parasit de mult, saturat poate de incercari nereusite, de iubirea pentru o viata ce in zadar o port cu mine zi de zi. Asta e momentul cand nu ne mai ramane decat sa speram. Sa speram la ce? La un maine ce nu va mai fugi, la o clipa de adevar, sau poate ... la moarte.
Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image                                                       Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

songbird

songbird

White chocolate kisses

• Channel Addicts
  • PipPipPipPipPip
  • 1,745 posts
Mi s-a ridicat parul pe mine... superb, Andreea. Dar ai uitat sa ne dai fraza urmatoare... sau poate nu exista continuare la ceva atat de frumos si... complet.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

This topic has been visited by 0 user(s)

Administrators: Koolan & Bellamy